Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
518 937 zł
Umowa zawarta
10 września 2025
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czas dostawy/realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Kąkolewnica (Kąkolewnica, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd””, wybierając ofertę wykonawcy SUNTAR sp. z o. o. Wartość umowy: 518 937 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina KąkolewnicaKąkolewnica, Lubelskieopublikowano 11 września 2025
Wartość umowy
518 937 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SUNTAR sp. z o. o. (Tarnów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 518 937,00 zł (umowę zawarto 10 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kąkolewnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237552

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lubelska 5

1.5.2.)Miejscowość

Kąkolewnica

1.5.3.)Kod pocztowy

21-302

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.7.)Numer telefonu

83 372-20-10

1.5.8.)Numer faksu

83 372-20-49

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kakolewnica.lublin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugkakolewnica.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kakolewnica_lublin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-603a2adb-5c84-469b-9a43-4f8130ceb7f2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418654

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00079513/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach konkursu grantowego Cyberbezpieczny Samorząd, Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w ramach programu Fundusze Europejskie Na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00377057

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GR.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i oprogramowania informatycznego wraz ze szkoleniem pracowników Urzędu Gminy Kąkolewnica, w tym serwery, UPS, NAS, rozbudowa istniejącej infrastruktury NAS – dyski twarde, rozbudowa istniejącej infrastruktury serwera – dyski twarde, UTM do klastra, przełącznik sieciowy, napęd taśmowy, oprogramowanie backup, zakup usług dostępu do chmury backup, rozbudowa oprogramowania antywirusowego o funkcje XDR, szyfrowania danych, uwierzytelnienia dwuskładnikowego a także usługi szkolenia administratora IT i szkolenia pracowników z cyberbezpieczeństwa. Wszystkie wymagane urządzenia, oprogramowania i usługi zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 6 do SWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwanego dalej: przedmiotem zamówienia lub przedmiotem umowy lub sprzętem lub urządzeniami. Przedmiot zamówienia obejmuje również wniesienie, montaż, instalację i konfigurację urządzeń, wdrożenie, utrzymanie, dostarczenie instrukcji w języku polskim oraz instruktarzu pracowników urzędu w zakresie obsługi zakupionego sprzętu i oprogramowania. Zamówienie obejmuje również utrzymanie ciągłości pracy przez okres gwarancji i rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48219700-3 - Pakiety oprogramowania do serwera komunikacyjnego

48620000-0 - Systemy operacyjne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

48822000-6 - Serwery komputerowe

48821000-9 - Serwery sieciowe

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

518937,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

518937,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

518937,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SUNTAR sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8731003891

7.3.3)Ulica

Marii Drozd 12

7.3.4)Miejscowość

Tarnów

7.3.5)Kod pocztowy

33-100

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

518937,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 61 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
324 500 zł2 276 973 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 952 473 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
324 500 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 276 973 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kąkolewnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kąkolewnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 518 937 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SUNTAR sp. z o. o. (Tarnów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.