Rozbudowa drogi gminnej Nr 300552W w miejscowości Januszewo
Zamawiający Gmina Naruszewo (Naruszewo, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej Nr 300552W w miejscowości Januszewo”. Termin składania ofert minął 13 lipca 2026, 10:00. Planowany budżet: 371 681 zł. Wadium nie jest wymagane.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 371 681 zł
- Wadium
- Niewymagane (wg ogłoszenia)
- Termin składania ofert
- 13 lipca 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- OgłoszenieBieżące
26 czerwca 2026
Termin ofert: 13 lipca 2026 10:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
24 sierpnia 2026
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, okres gwarancji 20%.
- 2
ZakresPrzedmiot zamówienia: Rozbudowa drogi gminnej Nr 300552W w miejscowości Januszewo.
- 3
WarunkiWadium nie jest wymagane.
- 4
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 371 680,82 zł.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,6 ofert na postępowanie przy 40 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | GMINA NARUSZEWO |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 130378278 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | 19A |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Naruszewo |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 09-152 |
| 1.5.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL922 - Ciechanowski |
| 1.5.7.) | Numer telefonu | 236631051 |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@naruszewo.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.naruszewo.pl |
| 1.6.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.7.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Rozbudowa drogi gminnej Nr 300552W w miejscowości Januszewo |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2a5342fe-2904-4188-85fd-32f07eede566 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00310131 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2026-06-26 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2026/BZP 00018565/04/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.1.9 Rozbudowa drogi gminnej Nr 300552W w miejscowości Januszewo |
| 2.11.) | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy | Nie |
| 2.14.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.16.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://platformazakupowa.pl/pn/naruszewo |
| 3.2.) | Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia | Nie |
| 3.4.) | Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej | Tak |
| 3.5.) | Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej | https://platformazakupowa.pl/pn/naruszewo |
| 3.6.) | Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej | 1. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. |
| 3.8.) | Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne | Nie |
| 3.12.) | Oferta - katalog elektroniczny | Nie dotyczy |
| 3.14.) | Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu | polski |
| 3.15.) | RODO (obowiązek informacyjny) | Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.1.1.) | Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe | Nie |
| 4.1.2.) | Numer referencyjny | RSG.271.2.6.2026 |
| 4.1.3.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 4.1.4.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.1.5.) | Wartość zamówienia | 371680,82 PLN |
| 4.1.8.) | Możliwe jest składanie ofert częściowych | Nie |
| 4.1.13.) | Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia | Nie |
| 4.2. | Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.2.2.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1) | Zadanie obejmuje przebudowę drogi gminnej długości 1 516,00 mb zlokalizowanej w Gminie Naruszewo w miejscowości Januszewo. 2) Charakterystyka | a) Długość projektowanej drogi 1 516,00 mb, b) Nawierzchnia asfaltowa, c) Szerokość jezdni 4,00 - 5, 00 m, d) Pobocza obustronne szerokości 0,75 m z kruszywa łamanego, e) Zjazdy z kruszywa łamanego. 3) Lokalizacja: przedmiotowy odcinek ma swój (początek w km 0+000,00 na skrzyżowaniu z drogą gminną nr 300515W relacji Strzembowo – Kębłowice w miejscowości Strzembowo, a koniec na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3055W relacji Przybojewo – Pieścidła – Krysk – Postróże w miejscowości Januszewo 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej, w projekcie umowy nr RSG.272.2.6.2026. oraz w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ |
| 4.2.6.) | Główny kod CPV | 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg |
| 4.2.7.) | Dodatkowy kod CPV | 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego |
| 4.2.8.) | Zamówienie obejmuje opcje | Nie |
| 4.2.10.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | 60 dni |
| 4.2.11.) | Zamawiający przewiduje wznowienia | Nie |
| 4.2.13.) | Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane | Nie |
| 4.3.) | Kryteria oceny ofert | |
| 4.3.1.) | Sposób oceny ofert | Zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty, spośród ofert Wykonawców, którzy spełniają |
| 4.3.2.) | Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert | Punktowo |
| 4.3.3.) | Stosowane kryteria oceny ofert | Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Cena |
| 4.3.6.) | Waga | 80 |
| 4.3.4.) | Rodzaj kryterium | inne. |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | okres gwarancji |
| 4.3.6.) | Waga | 20 |
| 4.3.10.) | Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert | Nie |
Kwalifikacja wykonawców
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia | Nie |
| 5.3.) | Warunki udziału w postępowaniu | Tak |
| 5.4.) | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału |
| 5.5.) | Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy | Tak |
| 5.7.) | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu | Podmiotowe środki dowodowe w niniejszym postępowaniu: |
| 5.11.) | Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów | Wykonawca zobowiązany jest załączyć: |
Warunki zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe | Nie |
| 6.3.) | Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.4.) | Zamawiający wymaga wadium | Nie |
| 6.5.) | Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy | Nie |
| 6.6.) | Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Spółki cywilne traktuje się jako Wykonawców wspólnie ubiegających się. |
| 6.7.) | Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane | Nie |
Projektowane postanowienia umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek | Nie |
| 7.3.) | Zamawiający przewiduje zmiany umowy | Tak |
| 7.4.) | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały dookreślone w projekcie umowy stanowiącym załącznik numer 8 do SWZ |
| 7.5.) | Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia | Nie |
Procedura
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Termin składania ofert | 2026-07-13 10:00 |
| 8.2.) | Miejsce składania ofert | https://platformazakupowa.pl/pn/naruszewo |
| 8.3.) | Termin otwarcia ofert | 2026-07-13 10:15 |
| 8.4.) | Termin związania ofertą | do 2026-08-11 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).