Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
274 413 zł
Umowa zawarta
25 czerwca 2026
Okres realizacji
od 25 czerwca 2026 do 18 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena80%Gwarancja20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Dostarczenie danych pozyskanych w wyniku wielospektralnego lotniczego skanowania laserowego (ALS) oraz zdjęć lotniczych obszaru polskiej części Puszczy Białowieskiej"

Zamawiający Instytut Badawczy Leśnictwa (Raszyn, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostarczenie danych pozyskanych w wyniku wielospektralnego lotniczego skanowania…”, wybierając ofertę wykonawcy OPEGIEKA Sp. z o.o. Wartość umowy: 274 413 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut Badawczy LeśnictwaRaszyn, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 25 czerwca 2026
Wartość umowy
274 413 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OPEGIEKA Sp. z o.o. (Elbląg), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 274 413,00 zł (umowę zawarto 25 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 25 czerwca 2026 r. do 18 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Badawczy Leśnictwa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000115832

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Braci Leśnej 3

1.5.2.)Miejscowość

Raszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

05-090

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@ibles.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ibles.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320923

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut Naukowo-Badawczy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Dostarczenie danych pozyskanych w wyniku wielospektralnego lotniczego skanowania laserowego (ALS) oraz zdjęć lotniczych obszaru polskiej części Puszczy Białowieskiej"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-14656ef6-07a5-45be-b80e-8aab0801cbb7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308971

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00192035/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dostarczenie danych pozyskanych w wyniku wielospektralnego lotniczego skanowania laserowego (ALS) oraz zdjęć lotniczych obszaru polskiej części Puszczy Białowieskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00271587

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP39-269002

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

274413 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie danych pozyskanych w wyniku wielospektralnego lotniczego skanowania laserowego obszaru Puszczy Białowieskiej zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 oraz obszarem nalotu stanowiącym Załącznik nr 1a do niniejszego SWZ w ramach projektu z Narodowego Centrum Nauki pt. „Ocena zmian w strukturze i bioróżnorodności drzewostanów Puszczy Białowieskiej w następstwie naturalnych zaburzeń ekosystemu leśnego – analiza wieloczasowa z wykorzystaniem danych z lotniczego skanowania laserowego i zobrazowań wielospektralnych” - nr umowy UMO-2025/57/B/NZ8/03444

4.5.3.)Główny kod CPV

71355100-2 - Usługi fotogrametryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

274413 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

274413 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

274413 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OPEGIEKA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5780004498

7.3.3)Ulica

Aleja Tysiąclecia 11

7.3.4)Miejscowość

Elbląg

7.3.5)Kod pocztowy

82-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

274413 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-06-25 do 2026-11-18

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Badawczy Leśnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 274 413 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71355100-2 (Usługi fotogrametryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OPEGIEKA Sp. z o.o. (Elbląg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.