ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja magazynów sprzętu Ochrony ludności i Ochrony cywilnej – Herberta, Sikorskiego.

Zamawiający Miasto Gorzów Wlkp. (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) prowadził postępowanie „Modernizacja magazynów sprzętu Ochrony ludności i Ochrony cywilnej – Herberta,…”. Termin składania ofert minął 20 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto Gorzów Wlkp.Gorzów Wielkopolski, Lubuskieopublikowano 25 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja magazynów sprzętu Ochrony ludności i Ochrony cywilnej – Herberta, Sikorskiego.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Zamawiający podchodzi do tego zamówienia po raz kolejny; poprzednie postępowanie zakończyło się unieważnieniem.
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Gorzów Wlkp.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000650181

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja magazynów sprzętu Ochrony ludności i Ochrony cywilnej – Herberta, Sikorskiego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-57a2220f-7d97-4872-9666-672c5dbaa0f3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308662

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039462/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja parku Słowiańskiego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

opisano w SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP.271.39.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych opisanych za pomocą dokumentacji projektowej na budynkach
zlokalizowanych przy ul. Herberta 2 oraz przy ul. Sikorskiego 4. Zakres prac obejmuje:
 roboty rozbiórkowe i demontażowe, obejmujące demontaż istniejącego dachu wraz z pokryciem, obróbkami blacharskimi i
orynnowaniem, rozbiórkę posadzek, ścian działowych, kanałów technicznych oraz schodów, a także demontaż stolarki,
 roboty konstrukcyjne i wzmacniające, w tym wykonanie lokalnych wzmocnień posadowienia oraz ścian obiektu, wykonanie
nowych otworów drzwiowych wraz z nadprożami oraz wieńców,
 wykonanie nowej konstrukcji dachu wraz z montażem pokrycia z płyt warstwowych o wymaganej klasie odporności
ogniowej,
 roboty murarskie i wykończeniowe, w tym wykonanie ogniomurków,
 wykonanie nowych posadzek,
 montaż obróbek blacharskich i systemu odwodnienia dachu,
 montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej,
 wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych
1. W budynku nr 1 zlokalizowanym przy ul. Herberta 2 w Gorzowie Wielkopolskim, z wyłączeniem robót polegających na
demontażu i montażu niżej opisanej stolarki okiennej, drzwiowej oraz bram garażowych:
 3 skrzydeł okiennych od strony ulicy Herberta (inwestor odstąpił od wymiany – w poprzednim etapie robót dokonano
„zaślepienia” okien),
 bramy oznaczone nr 2, 4, 5, 6 – nie podlegają wymianie (zostały wymienione przez inwestora w poprzednim etapie robót),
 skrzydło drzwiowe w pomieszczeniu oznaczonym nr 1 – nie podlega wymianie (zostało wymienione przez inwestora w
poprzednim etapie),
 skrzydło drzwiowe nr 3 – nie podlega wymianie (zostało wymienione przez inwestora w poprzednim etapie).
2. W budynku nr 4 zlokalizowanego przy ul. Sikorskiego 4 w Gorzowie Wielkopolskim z wyłączeniem robót polegających na demontażu i montażu niżej opisanej stolarki drzwiowej oraz bram garażowych:
 bramy oznaczone nr 1, 2, 3, 4, 5 – nie podlegają wymianie (zostały wymienione przez inwestora w poprzednim etapie
robót),
 skrzydło drzwiowe w pomieszczeniu oznaczonym nr 6 – nie podlega wymianie (zostało wymienione przez inwestora w
poprzednim etapie),

4.2.6.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45262522-6 - Roboty murarskie

45262310-7 - Zbrojenie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.
1. Przedmiot zamówień: powtórzenie robót budowlanych podobnych do opisanych w SWZ oraz dokumentacji projektowej.
2. Wielkość lub zakres zamówienia: do 300% wartości zamówienia podstawowego.
3. Warunki na jakich zostaną udzielone zamówienia: Zamówienia będą udzielane na podstawie przeprowadzonych z Wykonawcą negocjacji, przy czym założenia wyjściowe do ustalenia ceny będą wynikały wprost ze złożonej oferty, a ich realizacja na warunkach określonych w umowie i załącznikach do niej.
4. Jeżeli Zamawiający zdecyduje się na udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych – nastąpi to w drodze odrębnej umowy. Zamówienia powyższe przewiduje się w odniesieniu do okresu 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego (w trakcie trwania umowy lub po jej zakończeniu) w przypadku pojawienia się konieczności rozszerzenia zakresu robót podobnych do przedmiotu zamówienia w szczególności roboty rozbiórkowe i demontażowe, roboty dekarskie z obróbkami blacharskimi i orynnowaniem, rozbiórkę posadzek, ścian działowych, kanałów technicznych oraz schodów, demontaż stolarki okiennej i drzwiowej i montaż nowej stolarki, roboty konstrukcyjne i wzmacniające, wykonanie nowych otworów drzwiowych wraz z nadprożami oraz wieńców, wykonanie nowej konstrukcji dachu wraz z montażem pokrycia z płyt warstwowych o wymaganej klasie odporności ogniowej, roboty murarskie i wykończeniowe, w tym wykonanie ogniomurków, wykonanie nowych posadzek, wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony w tym zakresie, jeżeli Wykonawca spełni wykaże, że:
a. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w
tym okresie) zrealizował zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej 2 roboty budowlane, z
których każda polegała na budowie lub przebudowie lub remoncie budynku o wartości robót nie mniejszej niż 500 000 zł
brutto.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub gdy Wykonawca powołuje się na
potencjał innych podmiotów, wskazany powyżej warunek musi spełniać samodzielnie co najmniej jeden z tych podmiotów.
b. dysponuje lub będzie dysponował na potrzeby realizacji zamówienia osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
• Kierownik robót branży konstrukcyjno- budowlanej (1 osoba) posiadający:
 uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń;
 doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót branży konstrukcyjno- budowlanej lub przy
realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie lub przebudowie lub remoncie budynku.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu nie żąda złożenia podmiotowych środków dowodowych.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych w niniejszym
postępowaniu.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której
dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w Projekcie Umowy stanowiącej integralną część SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-13 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-13 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-11

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Gorzów Wlkp. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.