Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Kalisz Pomorski”

Zamawiający Gmina Kalisz Pomorski (Kalisz Pomorski, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Kalisz Pomorski”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 442 128 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kalisz Pomorski

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920564

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wolności 25

1.4.2.)Miejscowość

Kalisz Pomorski

1.4.3.)Kod pocztowy

78-540

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.4.7.)Numer telefonu

94 361 6317

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ratusz@kaliszpom.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kaliszpom.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f2a1334-a7b3-47fc-83fb-5aaf4fc3030a

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305654

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00041178

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Kalisz Pomorski”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych składającego się ze współtworzących go obiektów rozplanowanych przy założonej wewnętrznej komunikacji pieszo-jezdnej o nawierzchni utwardzonej, o charakterze pętli, wokół centralnie usytuowanej na terenie zadaszonej rampy wyładowczej z przystającymi do niej obustronnymi placami magazynowymi do czasowego gromadzenia odpadów w kontenerach.

3.8.)Główny kod CPV

45213270-6 - Roboty budowlane w zakresie stacji recyklingu

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232460-4 - Roboty sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

42923110-6 - Wagi

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

43800000-1 - Urządzenia warsztatowe

39130000-2 - Meble biurowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-03-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

7 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Polprime Dominika Malek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9860258168

4.3.3.)Ulica

Trzebieszewo 14

4.3.4.)Miejscowość

Kamień Pomorski

4.3.5.)Kod pocztowy

72-400

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

5042000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00170800/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-06-18

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

1. Konieczność usuwania błędów i wprowadzania zmian w dokumentacji projektowej, co powoduje konieczność ciągłej jej adaptacji do zaistniałych warunków terenowych.
2. Konieczność dostosowywania rzędnych rampy.
3. W związku ze zmianą w trakcie budowy przez PGKiM w Kaliszu Pomorskim warunków przyłączenia kanalizacji sanitarnej do sieci, zaszła konieczność zmiany lokalizacji przyłącza.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej
1.Zobowiązanie Wykonawcy ulega zmianie w zakresie robót zaniechanych, zamiennych i dodatkowych. 2. Zmienia się § 7 ust. 1 Umowy poprzez nadanie mu następującego brzmienia

Wykonawca wykona przedmiot umowy w terminie – do 18 grudnia 2026 r. 3. Zmienia się § 8 ust. 1 Umowy poprzez nadanie mu następującego brzmienia: Za wykonanie przedmiotu umowy strony ustalają wynagrodzenie w wysokości: 4.905.857,30 zł netto + VAT 23% 1.128.347,18 zł = 6.034.204,48 zł brutto, słownie: sześć milionów trzydzieści cztery tysiące dwieście cztery złote 48/100 brutto.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

992204,48

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45213270-6Roboty budowlane w zakresie stacji…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
442 128 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
235 443 zł1 603 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 367 665 zł
Źródło próbki
CPV 45213· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
235 443 zł
Mediana
442 128 zł
Górny kwartyl
1 603 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kalisz Pomorski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz Pomorski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45213270-6 (Roboty budowlane w zakresie stacji recyklingu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.