Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Rozbudowa remizy OSP w Nowejwsi Pałuckiej o magazyn obrony cywilnej wraz z termomodernizacją”

Zamawiający Gmina Gąsawa (Gąsawa, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa remizy OSP w Nowejwsi Pałuckiej o magazyn obrony cywilnej wraz z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GąsawaGąsawa, Kujawsko-Pomorskie (powiat Żniński →)opublikowano 23 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA GĄSAWA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351185

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Żnińska 8

1.4.2.)Miejscowość

Gąsawa

1.4.3.)Kod pocztowy

88-410

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gasawa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gasawa.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a925c7a0-4474-4fc4-a4a7-b6b4c1fd3e46

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00304803

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00119709

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Rozbudowa remizy OSP w Nowejwsi Pałuckiej o magazyn obrony cywilnej wraz z termomodernizacją”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujący zakres prac:
- wymiana dachu z płyty warstwowej nad częścią garażową starszą (pom. 1.1, pom. 1.5 i część pom. 1.3 wg rzutu dachu (rys. A4) na nową płytę warstwową PIR o gr. 16 cm, wraz ze wzmocnieniem dachu o konstrukcji stalowej wg projektu technicznego;
- wykonanie posadzek z izolacją p. wilgociową i termiczną – styropian EPS 200 o gr. 5 cm w rozbudowie budynku – część południowa pom. 1.3;
- wykonanie w istniejących garażach (pom. 1.1 i część pom. 1.3) docieplenia styropianem EPS 200 o gr. 5 cm, dwukrotnej izolacji p. wilgociowej, posadzki przemysłowej z betonu C30/37 W8 o gr. 10 cm zbrojonej siatkami, wraz z wykonaniem ogrzewania podłogowego w tej części,
- wykonanie ocieplenia wyznaczonych ścian zewnętrznych rozbudowy budynku z płyt styropianu oraz wełny mineralnej o gr. 14 cm wraz z wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym,
- montaż pompy ciepła powietrze-woda o mocy 12 kW,
- wykonanie instalacji ogrzewania centralnego, wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej,
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,74 kWp, na dachu budynku,
- wykonanie instalacji odgromowej na dachu budynku.
- inne prace towarzyszące niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Z uwagi na przeznaczenie i specyfikę użytkowania budynku, w którym prowadzone będą prace termomodernizacyjne (remiza OSP), Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia z właściwym Prezesem OSP harmonogramu prac, sposobu zabezpieczenia sprzętu służącego do prowadzenia działań ratowniczych znajdującego się w danej jednostce oraz wykonywania prac w sposób możliwie najmniej kolidujący z funkcjonowaniem danej jednostki OSP.

UWAGA!
Przedmiot zamówienia nie obejmuje (zawartego w dokumentacji projektowej):
- skucia starej posadzki w pom. garażowych (pom. 1.1 i 1.3)
- wykonania wykopów w pom. 1.1 i 1.3 pod warstwy konstrukcyjne,
- wykonania warstw konstrukcyjnych z piasku o gr. 30 cm i wylewki betonowej zbrojonej siatką o gr. 15 cm w pom. 1.1 i 1.3,
- wykonania wszystkich warstw konstrukcyjnych i ocieplenia podposadzkowego, ogrzewania podłogowego i posadzek w pom. 1.4 i 1.5,
- montażu rozdzielaczy do ogrzewania w pom. 1.3 i 1.4.
Powyższy zakres został już wykonany.

Wyszczególniony powyżej zakres prac ma jedynie charakter poglądowy. Szczegółowy zakres prac zawiera dokumentacja techniczna (z uwagą jak wyżej), stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-05-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EMBUD Usługi Ogólnobudowlane Maciej Dobersztyn

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5621742901

4.3.3.)Ulica

Dębowa 8

4.3.4.)Miejscowość

Bożejewiczki

4.3.5.)Kod pocztowy

88-400

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

329971,53 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00211173/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z zaistniałą koniecznością zmiany sposobu mocowania stalowych płatwi dachowych oraz oczekiwaniem na przedstawienie przez projektanta rozwiązania zamiennego, skutkującym wstrzymaniem robót i dodatkowym czasem niezbędnym na ich wykonanie

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zakres prac do wykonania obejmował m.in.:
- wymianę dachu z płyty warstwowej nad częścią garażową na nową płytę warstwową PIR o gr. 16 cm, wraz ze wzmocnieniem dachu o konstrukcji stalowej wg projektu technicznego;
- wykonanie posadzek z izolacją p. wilgociową i termiczną
- wykonanie w istniejących garażach docieplenia styropianem, dwukrotnej izolacji p. wilgociowej, posadzki przemysłowej z betonu C30/37 W8 o gr. 10 cm zbrojonej siatkami, wraz z wykonaniem ogrzewania podłogowego w tej części,
- wykonanie ocieplenia wyznaczonych ścian zewnętrznych rozbudowy budynku z płyt styropianu oraz wełny mineralnej o gr. 14 cm wraz z wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym,
- montaż pompy ciepła powietrze-woda o mocy 12 kW,
- wykonanie instalacji ogrzewania centralnego, wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej,
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,74 kWp, na dachu budynku,
- wykonanie instalacji odgromowej na dachu budynku

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

329971,53 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gąsawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gąsawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.