Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
500 000 zł
Umowa zawarta
19 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wewnętrznej o nawierzchni betonowej w msc. Zawadów w ramach zadania pn.: „Przebudowa dróg – drogi betonowe (m.in. Kałduny, Dobrzelów, Oleśnik, Mazury)”

Zamawiający Gmina Bełchatów (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej o nawierzchni betonowej w msc. Zawadów w ramach zadania pn.:…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów Sp. zo.o. Wartość umowy: 500 000 zł.

Zamawiający: Gmina BełchatówBełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 23 czerwca 2026
Wartość umowy
500 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów Sp. zo.o. (Bełchatów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 999,99 zł (umowę zawarto 19 czerwca 2026 r.).

  • 3

    Zamawiający sprawuje kontrolę nad wybranym wykonawcą, a ponad 90% jego działalności dotyczy zadań powierzonych przez zamawiającego.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 5

    Zamówienie udzielono w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bełchatów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648215

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 13

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugblchatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugbelchatow.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wewnętrznej o nawierzchni betonowej w msc. Zawadów w ramach zadania pn.: „Przebudowa dróg – drogi betonowe (m.in. Kałduny, Dobrzelów, Oleśnik, Mazury)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a3221e2f-f225-408d-a494-8affe71fc5cf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00303443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00255263

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki,osobie prawnej jeżeli: a)zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną
kontrolę,odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele
strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony,
gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób;
b)ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego
sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną,nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę,o której mowa w lit. a;
c)w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.Możliwość skorzystania z trybu
wolnej ręki tzw „in house” wymaga łącznego spełnienia wskazanych wyżej przesłanek. Gmina Bełchatów spełnia w/w warunki.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZ.271.1.27.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej o nawierzchni betonowej w msc. Zawadów w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg – drogi betonowe (m.in. Kałduny, Dobrzelów, Oleśnik, Mazury)”.
Lokalizacja: dz. 128, obręb Zawadów, gmina Bełchatów.
Zakres prac został szczegółowo opisany w projekcie umowy oraz dokumentacji projektowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7692220795

7.3.4)Miejscowość

Bełchatów

7.3.5)Kod pocztowy

97-400

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499999,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bełchatów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 500 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów Sp. zo.o. (Bełchatów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.