Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Kompleksowe wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia związanych z modernizacją sali wykładowej im. Rydygiera wraz z szatnią w budynku nr 3.

Zamawiający Gdański Uniwersytet Medyczny (Gdańsk, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Kompleksowe wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia związanych…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gdański Uniwersytet MedycznyGdańsk, Pomorskieopublikowano 23 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gdański Uniwersytet Medyczny

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288627

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Marii Skłodowskiej-Curie 3a

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-210

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gumed.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gumed.edu.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f1321de-92da-47c9-ba10-08ffcac994cd

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00302981

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00279935

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

KPO

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia związanych z modernizacją sali wykładowej im. Rydygiera wraz z szatnią w budynku nr 3.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia związanych z modernizacją sali wykładowej im. Rydygiera wraz z szatnią w budynku nr 3 i pomieszczeniami zaplecza techniczno–gospodarczego w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Modernizacja sali wykładowej wraz z szatnią w budynku nr 3 będącego w zarządzie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego” przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku; 80 – 211 Gdańsk.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) kompleksowe wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowe wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia związanych z modernizacją sali wykładowej im. Rydygiera wraz z szatnią w budynku nr 3 i pomieszczeniami zaplecza techniczno-gospodarczego położonego w Gdańsku przy ul. Dębinki 7, na działce nr 1/18 obręb 00666 (zwanego dalej ,,Budynkiem”) w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Modernizacja sali wykładowej wraz z szatnią w budynku nr 3 będącego w zarządzie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego”.
2) wykonanie dokumentacji projektowej systemu BMS i automatyki Budynku na podstawie dokumentacji projektowej Zamawiającego stanowiącej załącznik do OPZ zgodnie z wykazem w pkt. 8.1 oraz 8.2 i zgodnie z wytycznymi Zamawiającego zawartymi w pkt 6.3 OPZ, zwanej dalej w skrócie “Dokumentacją Projektową Wykonawcy” albo “DPW
3) świadczenie usług serwisu, przeglądów i konserwacji wszystkich systemów, instalacji i urządzeń, wyposażenia budowlanego, których serwisowanie, przeglądy i konserwacja są wymagane przepisami i zaleceniami producentów w celu utrzymania ciągłej sprawności i zachowania warunków gwarancyjnych – w okresie gwarancji, zwanymi dalej w skrócie: “Usługami Serwisu, Przeglądów i Konserwacji” lub: “Usługami SPK”.
Minimalny zakres prac oraz czasookresy związane z serwisem, przeglądem i konserwacją zawarte są w tabeli w załączniku nr 8.3 do OPZ, stanowiącej zbiorczą matrycę działań serwisowych i konserwacyjnych.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-09-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-02-28

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ARS Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8792712239

4.3.3.)Ulica

Studzienna 62

4.3.4.)Miejscowość

Toruń

4.3.5.)Kod pocztowy

87-100

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

11817945,46 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00451052/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-15

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wykonawca złożył wniosek o zmianę postanowień umowy w zakresie terminu końcowego wykonania Umowy wskazując na zaistnienie okoliczności niezależnych od Stron.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Umowy wprowadza się następujące zmiany:
-kompleksowe wykonanie Robót Budowlanych wraz z Dostawami, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 1: nie później niż do 20 maja 2026 r.”,
- Przeprowadzenie z wynikiem pozytywnym prób i sprawdzeń oraz uzyskanie pozytywnego, prawomocnego stanowiska organów zgodnie z art. 56 ust. 1a Ustawy Prawo Budowlane dla robót budowlanych określonych w § 1 ust. 2 pkt 1 w terminie do 30 maja 2026 r.
konkretną datą, z uwagi na obiektywną przyczynę, iż Zamawiający zamierza pozyskać środki unijne z programu KPO na sfinansowanie zamówienia i rozliczenie środków do konkretnej daty, jest to termin maksymalny, którego Zamawiający nie może przekroczyć.
Wykonawca oświadcza, że zmiany do Umowy wprowadzone Aneksem wyczerpują roszczenia Wykonawcy z tytułu robót dodatkowych , zamiennych lub zaniechanych.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00302904/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gdański Uniwersytet Medyczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.