ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz

Zamawiający Gmina Grudziądz (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na…”. Termin składania ofert minął 7 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GrudziądzGrudziądz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 22 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 342 091 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    22 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    05 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresRemont i wyposażenie ekopracowni w 4 szkołach podstawowych w Gminie Grudziądz, w tym meble, pomoce dydaktyczne i prace wykończeniowe, z obowiązkiem składania ofert wyłącznie elektronicznie

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje 4 lokalizacje: szkoły w Mokrem, Sztynwagu, Piaskach i Nowej Wsi

  • 3

    ZakresZamawiający nie zastrzegł dostępu do dokumentów zamówienia

Kontekst Atlasu

  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 36% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRUDZIĄDZ

1.3.)Oddział zamawiającego

stanowisko ds. zamówień publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118626

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. J. Wybickiego 38

1.5.2.)Miejscowość

Grudziądz

1.5.3.)Kod pocztowy

86-300

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@grudziadz.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.grudziadz.lo.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ad376f3-c9fe-4e2c-a04c-60d423cd313b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00302204

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00008904/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w Szkołach Podstawowych w Mokrem, Sztynwagu, Piaskach i w Nowej Wsi

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329139

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329139

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
- stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s’
- komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
- jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
- zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
- włączona obsługa JavaScript,
- zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format,
- Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
- Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

2. Rekomendacje zamawiającego
Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf, .doc, .docx, .xls ze szczególnym wskazaniem na .pdf
W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip, .7Z
Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w Rozporządzeniu z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 773) występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.
Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.
Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES.
Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.
Zamawiający zaleca, aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem przetestował możliwość prawidłowego wykorzystania wybranej metody podpisania plików oferty.
Zaleca się, aby komunikacja z wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu email.
Osobą składającą ofertę powinna być osoba kontaktowa podawana w dokumentacji.
Ofertę należy przygotować z należytą starannością dla podmiotu ubiegającego się o udzielenie zamówienia publicznego i zachowaniem odpowiedniego odstępu czasu do zakończenia przyjmowania ofert/wniosków. Sugerujemy złożenie oferty na 24 godziny przed terminem składania ofert/wniosków.
Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1.
Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików.
Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu.
Zamawiający zaleca, aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
na zadanie pn.: „Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz” prowadzonym w trybie podstawowym;
3) w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl
4) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793), dalej „ustawa Pzp”;
5) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
6) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) Wykonawca posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;
9) Wykonawcy nie przysługuje:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
10) Pozostałe informacje dot. przetwarzania danych osobowych zawarte zostały w zał. nr 9 do SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.1.15.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sztynwagu.

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu sali biologicznej obejmującego odnowienie ścian i sufitu, montaż nowej wykładziny obiektowej, montaż rolet okiennych oraz wykonanie dekoracyjnej fototapety edukacyjnej o motywie lasu.
Projekt aranżacji zakłada zastosowanie naturalnej kolorystyki inspirowanej przyrodą i środowiskiem leśnym. Dominujące kolory: odcienie beżu, piasku, jasnego drewna oraz zieleni.
Powierzchnia sali:
74,8 m²
Wymiary pomieszczenia:
6,8 m × 11,0 m
Wymiary ściany, na której będzie fototapeta:
9,1 m x 3,35 m
2. Przedmiot zamówienia obejmuje także dostawę wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 7 (remont) i nr 8 (wyposażenie) do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39160000-1 - Meble szkolne

39121200-8 - Stoły

39112000-0 - Krzesła

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Długość okresu gwarancji na roboty budowlane

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem.

. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu sali biologicznej obejmującego odnowienie ścian i sufitu, montaż nowej wykładziny obiektowej, montaż rolet okiennych oraz wykonanie dekoracyjnej fototapety edukacyjnej o motywie lasu.
Projekt aranżacji zakłada zastosowanie naturalnej kolorystyki inspirowanej przyrodą i środowiskiem leśnym. Dominujące kolory: odcienie beżu, piasku, jasnego drewna oraz zieleni
Powierzchnia sali:
41,11 m²
Wymiary pomieszczenia:
7,15 m × 5,75 m
Wymiary ściany, na której będzie fototapeta:
5,75 m x 3,28 m= 18,86 m²

2. Przedmiot zamówienia obejmuje także dostawę wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 7 (remont) i nr 8 (wyposażenie) do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39121200-8 - Stoły

39112000-0 - Krzesła

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Długość okresu gwarancji na roboty budowlane

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi
1. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie remontu sali biologicznej obejmującego odnowienie ścian i sufitu, montaż nowej wykładziny obiektowej, montaż rolet okiennych oraz wykonanie dekoracyjnej fototapety edukacyjnej o motywie lasu.
Projekt aranżacji zakłada zastosowanie naturalnej kolorystyki inspirowanej przyrodą i środowiskiem leśnym. Dominujące kolory: odcienie beżu, piasku, jasnego drewna oraz zieleni.
Powierzchnia sali:
79,21 m²
Wymiary pomieszczenia:
8,90 m × 5,80 m
Wymiary ściany, na której będzie fototapeta:
5,80 m x 3,07 m= 18 m²
2. Przedmiot zamówienia obejmuje także dostawę wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 7 (remont) i nr 8 (wyposażenie) do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39160000-1 - Meble szkolne

39121200-8 - Stoły

39112000-0 - Krzesła

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Długość okresu gwarancji na roboty budowlane

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Piaskach
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu sali biologicznej obejmującego odnowienie ścian i sufitu, montaż nowej wykładziny obiektowej, montaż rolet okiennych oraz wykonanie dekoracyjnej fototapety edukacyjnej o motywie lasu.
Projekt aranżacji zakłada zastosowanie naturalnej kolorystyki inspirowanej przyrodą i środowiskiem leśnym. Dominujące kolory: odcienie beżu, piasku, jasnego drewna oraz zieleni.
Powierzchnia sali:
51,24 m²
Wymiary pomieszczenia:
8,88 m × 5,77 m
Wymiary ściany, na której będzie fototapeta:
5,77 m x 3,45 m= 19,91 m²

2. Przedmiot zamówienia obejmuje także dostawę wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 7 (remont) i nr 8 (wyposażenie) do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39160000-1 - Meble szkolne

39121200-8 - Stoły

39112000-0 - Krzesła

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Długość okresu gwarancji na roboty budowlane

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

zdolność techniczna lub zawodowa:

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:

1) Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
co najmniej 2 roboty budowlane polegające na remoncie wnętrz pomieszczeń o wartości minimum 30 000,00 zł każda.

Powyższy warunek jest jednakowy dla wszystkich zadań częściowych
i obowiązuje bez względu na ilość zadań, na które wykonawcy będą składać ofertę.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

wykazurobót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów –inne odpowiednie dokumenty – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt 1) SWZ,

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Projektowane postanowienia Umowy stanowią Załącznik Nr 2 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz projektowanych postanowień Umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329139

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-07 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-05

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

2.2 W przypadku prowadzenia negocjacji – Zamawiający ogranicza liczbę Wykonawców zapraszanych do negocjacji ofert – Zamawiający zastrzega sobie prawo do zaproszenia do negocjacji maksymalnie trzech Wykonawców (art. 288 ust. 1), których oferty przedstawiają najkorzystniejszy bilans punktowy według rankingu oceny ofert, obliczony na podstawie kryterium oceny ofert, określonego w rozdziale 17 SWZ.

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  2. 2.
    Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek w niniejszym postępowaniu.
  3. 3.
    Zamawiający nie przewiduje wymagań wskazanych w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
  4. 4.
    Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp.
  5. 5.
    Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp.
  6. 6.
    Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą
    w walutach obcych.
  7. 7.
    Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
  8. 8.
    Zamawiający nie wymaga obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp.
  9. 9.
    Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
  10. 10.
    Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z informacjami, o których mowa w art. 230 ustawy Pzp.
  11. 11.
    Zamawiający nie stawia wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp.
  12. 12.
    Projekt pn. „Zróbmy klimat – adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój bazy edukacyjnej oraz błękitno-zielonej infrastruktury w Grudziądzu” finansowany jest ze środków Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Polsko–Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, zgodnie z umową o dofinansowanie nr 005/SPPWII.DOT/PRM/2026 z dnia 10 kwietnia 2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 091 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł633 150 zł
Rozstęp międzykwartylowy
418 150 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
342 091 zł
Górny kwartyl
633 150 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Grudziądz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grudziądz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.