Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
23 406 zł
Umowa zawarta
20 czerwca 2026
Okres realizacji
7 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 23 406 zł – 24 693 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa biurowego oprogramowania komputerowego

Zamawiający Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa biurowego oprogramowania komputerowego”, wybierając ofertę wykonawcy Onex Group P.S.A. Wartość umowy: 23 406 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii NaukWarszawa, Mazowieckieopublikowano 20 czerwca 2026
Wartość umowy
23 406 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Onex Group P.S.A. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 23 406,05 zł (umowę zawarto 20 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 23 406,05 zł do 24 692,91 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000675488

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bartycka 18A

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-716

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

+48 22 49 66 267

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@cbk.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

cbkpan.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://cbkpan.ezamawiajacy.pl/pn/CBKPAN/demand/291168/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


naukowo-badawcza

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa biurowego oprogramowania komputerowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-47dd108a-679c-49ec-b722-1a3496398280

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00300226

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00165391/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.10 Dostawa oprogramowania biurowego dla platformy Windows

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251344

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.260.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są następujące licencje biurowego oprogramowania komputerowego:
1) Microsoft Office LTSC Professional Plus 2024 PL
– licencja wieczysta, edukacyjna (EDU), CSP,
– 23 licencje;
2) Microsoft Office LTSC Standard 2024 PL
– licencja wieczysta, edukacyjna (EDU), CSP,
– 27 licencji;
3) Microsoft Project Professional 2024 (PL)
– licencja wieczysta, edukacyjna (EDU), CSP,
– 2 licencje;
4) Microsoft Teams Essential (EEA)
– subskrypcja roczna (1 rok),
– 13 licencji;
5) Microsoft Visio LTSC Professional 2024 (PL)
– licencja wieczysta, edukacyjna (EDU), CSP,
– 2 licencje.

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

23406,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24692,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

23406,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Onex Group P.S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5213896081

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

23406,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 23 406 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Onex Group P.S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.