Dostawa wyposażenia do Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w branży fryzjerskiej przy ZSM nr 2 w Krakowie
Zamawiający Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Kazimierza Górskiego w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa wyposażenia do Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w branży fryzjerskiej przy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 264 485 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=746, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Wykonanie umowy
12 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
28 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
28 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 czerwca 2026
- Wykonanie umowy
02 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
02 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
02 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH NR 2 IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W KRAKOWIE |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Kazimierza Górskiego |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000179890 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleja gen. Jana Skrzyneckiego 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 30-363 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 12 2667067 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zsm2@mjo.krakow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zsm2krakow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0f7a0e36-ba05-48f5-b131-d2d16bd776ed |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00300036 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-06-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/S 18-58513 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | UMOWA O OBJĘCIE PRZEDSIĘWZIĘCIA WSPARCIEM Z PLANU ROZWOJOWEGO dot. realizacji przedsięwzięcia w ramach Konkursu pt. Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcje centrów doskonałości zawodowej (CoVEs) ́ NR UMOWY KPO/25/1/BCU/U/0015 Tytuł: Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w branży fryzjerskiej przy ZSM nr 2 w Krakowie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa wyposażenia do Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w branży fryzjerskiej przy ZSM nr 2 w Krakowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w części 2 zawiera załącznik nr 3 będący integralną częścią SWZ, |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 39100000-3 - Meble |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 25 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Katarzyna Kaczmarczyk, prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą pod W&W DESIGN KATARZYNA KACZMARCZYK |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9542279606 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Pokoju, nr 8A, lok. 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Katowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 40-859 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 153865,62 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/S 90-322681 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-08 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dodatkowe zakupione pozycje w ramach przedsięwzięcia zostały wprowadzone do budżetu projektu w celu m.in. właściwego wyposażenia ciągów komunikacyjnych, poprawę funkcjonalności, organizację przestrzeni, walory estetyczne a także wspierają prawidłową realizację szkoleń. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana nie spowodowała zmiany ogólnego charakteru umowy, a jej wartość jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10 % wartości pierwotnej umowy. Dodatkowo zakupiono: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 13162 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 167026,62 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.