ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa prania dezynfekcyjnego bielizny szpitalnej poduszek odzieży operacyjnej asortymentu Zamawiającego z transportem wraz z najmem bielizny szpitalnej poduszek odzieży operacyjnej oznaczonych tagiem

Zamawiający Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu Sp. z o.o. (Grójec, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Usługa prania dezynfekcyjnego bielizny szpitalnej poduszek odzieży operacyjnej…”. Termin składania ofert minął 22 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 597 600 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Godziny dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresUsługa realizowana dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu (woj. mazowieckie) na potrzeby własne placówki

  • 2

    ZakresKupuje pranie dezynfekcyjne, najem i transport bielizny szpitalnej oraz odzieży operacyjnej oznaczonej tagiem, z obowiązkiem użycia środków komunikacji elektronicznej przy składaniu ofert i dokumentów

  • 3

    ZakresZamówienie dotyczy wyłącznie asortymentu oznaczonego tagiem, co ogranicza zakres do konkretnych artykułów

  • 4

    ZakresPostępowanie prowadzone w trybie podstawowym, bez współfinansowania ze środków UE

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,0 oferty na postępowanie przy 63 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 52% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWE CENTRUM MEDYCZNE W GRÓJCU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 142203546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Księdza Piotra Skargi 10

1.5.2.)Miejscowość

Grójec

1.5.3.)Kod pocztowy

05-600

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@pcmg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pcmg.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa prania dezynfekcyjnego bielizny szpitalnej poduszek odzieży operacyjnej asortymentu Zamawiającego z transportem wraz z najmem bielizny szpitalnej poduszek odzieży operacyjnej oznaczonych tagiem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-351ceeda-a168-4d14-bb63-c3a21c18f85d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00299388

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.pcmg.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://pcmg.ezamawiajacy.pl/app/login

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający określił w Dziale XIII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

KLAUZULA INFORMACYJNA Z ART. 13 ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY UE W CELU ZWIĄZANYM Z POSTĘPOWANIEM O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO ZOSTAŁA OKREŚLONA W DZIALE XXIII SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP.272.12.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Kompleksowa usługa prania dezynfekcyjnego bielizny szpitalnej (poszew, poszewek, prześcieradeł, podkładów), poduszek, odzieży operacyjnej oraz asortymentu Zamawiającego z transportem wraz z najmem bielizny szpitalnej (poszew, poszewek, prześcieradeł, podkładów), poduszek, odzieży operacyjnej oznaczonych tagiem (chipem) działającym w technologii UHF RFID.

4.2.6.)Główny kod CPV

98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

98311000-6 - Usługi odbierania prania

98315000-4 - Usługi prasowania

32344260-6 - Sprzęt radiowy i multipleksy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-07-16 do 2028-07-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający dokona oceny ofert nie odrzuconych na podstawie poniższego kryterium.
Lp. Kryteria Waga Sposób oceny
1 K1 – Oferowana cena całkowita brutto przedmiotu zamówienia 60 % Minimalizacja
2 K2 – Godziny dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny 40 %
Razem: 100 %

Sposób obliczenia punktów w odniesieniu do kryterium „K1 – Oferowana cena całkowita brutto przedmiotu zamówienia”:
K1 – waga 60% (Wykonawca może otrzymać maksymalnie 60 punktów).
P=Liczba punktów = x 60
Cmin – najniższa zaoferowana cena brutto oferty
Cn – wartość ceny ofertowej brutto zaproponowanej w ocenianej ofercie

Przyjmuje się, że 1 % = 1 pkt i tak zostanie przeliczona liczba punktów w kryterium do dwóch miejsc po przecinku.

Sposób obliczenia punktów w odniesieniu do kryterium „K2 – Godziny dostaw czystej
i odbiór brudnej bielizny”:
K2 – waga 40% (Wykonawca może otrzymać maksymalnie 40 punktów).

K2= Godziny dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny – 7:30 – 8:29 – 0 pkt
K2= Godziny dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny – 8:30 – 9:29 – 20 pkt
K2= Godziny dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny – 9:30 – 10:30 – 40 pkt

Wpisanie w ofercie (Formularzu oferty) Godzin dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny innych niż wyżej wskazanych lub brak wskazania jakichkolwiek godzin spowoduje uznanie przez Zamawiającego zaoferowanie godzin 7:30 – 8:30 oraz przyznanie 0 pkt w tym kryterium.

Zasady wyboru oferty i udzielenia zamówienia:
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w ustawie Pzp i niniejszej SWZ oraz łącznie uzyska najwyższą liczbę punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Godziny dostaw czystej i odbiór brudnej bielizny

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O zamówienie może się ubiegać Wykonawca zgodnie z art. 57 ustawy Pzp, który nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający zgodnie z art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej polegające na posiadaniu:
a) zezwolenia Państwowego Inspektora Sanitarnego na świadczenie usług prania bielizny szpitalnej,
b) zezwolenia Państwowego Inspektora Sanitarnego na świadczenie usług transportu bielizny szpitalnej.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej;
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał zdolności techniczne lub zawodowe polegające
na posiadaniu:
a) pralnicy tunelowej lub bębnowej z wirówką do prania bielizny i odzieży, pralnicy tunelowej lub bębnowej z prasą do prania bielizny płaskiej ogólno-szpitalnej, komory do dezynfekcji materaców, koców, poduszek z drukarką parametrów procesu, pralnicy wyposażonej w automatyczny system kontroli PH ostatniej kąpieli płuczącej z możliwością dozowania środka neutralizującego, tunelu do suszenia i odpylania odzieży ochronnej i operacyjnej (lub równoważny sprzęt), pełną barierę higieniczną oraz automatyczne przelotowe urządzenie do dezynfekcji wózków transportowych między stroną „brudną” i „czystą”.
b) środków transportu przystosowanych do przewozu bielizny czystej i brudnej (oddzielnie pojazd dla bielizny czystej i brudnej, lub jeden pojazd z wydzielonymi komorami dla bielizny czystej i brudnej. Zamawiający dopuszcza, aby dostawa czystego asortymentu
i odbiór brudnego odbywały się tym samym środkiem transportu, przy czym asortyment brudny i czysty nie będzie miał ze sobą kontaktu, przy czym najpierw zostanie dostarczony czysty asortyment a następnie odebrany brudny, a po każdym wykonaniu usługi samochód będzie poddany procesowi dezynfekcji).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia:
Zamawiający nie żąda złożenia podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 127 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp nie będzie wzywał do złożenia podmiotowych środków dowodowych, gdyż podmiotowy środkiem dowodowym będzie oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu zamawiający żąda złożenia:
a) dokumentu potwierdzającego posiadanie zezwolenia Państwowego Inspektora Sanitarnego na świadczenie usług prania bielizny szpitalnej,
b) dokumentu potwierdzającego posiadanie zezwolenia Państwowego Inspektora Sanitarnego na świadczenie usług transportu bielizny szpitalnej.
c) wykazu wyposażenia zakładu w celu wykonania zamówienia publicznego w pralnicę tunelową lub bębnową z wirówką do prania bielizny i odzieży, pralnicę tunelową lub bębnową z prasą do prania bielizny płaskiej ogólno-szpitalnej, komory do dezynfekcji materaców, koców, poduszek z drukarką parametrów procesu, pralnice wyposażone
w automatyczny system kontroli PH ostatniej kąpieli płuczącej z możliwością dozowania środka neutralizującego, tunel do suszenia i odpylania odzieży ochronnej i operacyjnej (lub równoważny sprzęt), pełną barierę higieniczną oraz automatyczne przelotowe urządzenie do dezynfekcji wózków transportowych między stroną „brudną” i „czystą” zgodnie z załącznikiem numer 7 do SWZ.
d) wykazu środków transportu przystosowanych do przewozu bielizny czystej i brudnej (oddzielnie pojazd dla bielizny czystej i brudnej, lub jeden pojazd z wydzielonymi komorami dla bielizny czystej i brudnej. Zamawiający dopuszcza, aby dostawa czystego asortymentu i odbiór brudnego odbywały się tym samym środkiem transportu, przy czym asortyment brudny i czysty nie będzie miał ze sobą kontaktu, przy czym najpierw zostanie dostarczony czysty asortyment a następnie odebrany brudny, a po każdym wykonaniu usługi samochód będzie poddany procesowi dezynfekcji) zgodnie
z załącznikiem numer 6 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy Pzp może żądać innych niż wskazane w art. 104 i art. 105 ustawy Pzp przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria, jeżeli są one niezbędne do przeprowadzenia postępowania. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych tj.
a) Karta techniczna tkaniny potwierdzająca gramaturę i skład chemiczny dla dzierżawionej bielizny pościelowej i dzierżawionej odzieży operacyjnej.
b) Wpis lub zgłoszenie do Rejestru Wyrobów Medycznych dla dzierżawionej bielizny pościelowej i dzierżawionej odzieży operacyjnej.
c) Deklaracja zgodności CE dla dzierżawionej bielizny pościelowej i dzierżawionej odzieży operacyjnej.
d) Dokument potwierdzający normę PN-EN 13795 dla dzierżawionej odzieży operacyjnej.
e) Projekt proponowanego kompletu odzieży.
f) Oświadczenie wykonawcy dotyczące dzierżawionej bielizny pościelowej oraz dzierżawionej odzieży operacyjnej zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

a) Karta techniczna tkaniny potwierdzająca gramaturę i skład chemiczny dla dzierżawionej bielizny pościelowej i dzierżawionej odzieży operacyjnej.
b) Wpis lub zgłoszenie do Rejestru Wyrobów Medycznych dla dzierżawionej bielizny pościelowej i dzierżawionej odzieży operacyjnej.
c) Deklaracja zgodności CE dla dzierżawionej bielizny pościelowej i dzierżawionej odzieży operacyjnej.
d) Dokument potwierdzający normę PN-EN 13795 dla dzierżawionej odzieży operacyjnej.
e) Projekt proponowanego kompletu odzieży.
f) Oświadczenie wykonawcy dotyczące dzierżawionej bielizny pościelowej oraz dzierżawionej odzieży operacyjnej zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 117 ust. 2 ustawy Pzp uzna warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje dostawy, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp.
W przypadku, o którym mowa w ust. 2, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Jeżeli w wyniku przeprowadzonego postępowania zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany zostały określone w załączniku nr 4 do SWZ - projektowane postanowienia umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-29 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma Zakupowa Market Planet.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-29 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98310000-9Usługi prania i czyszczenia na such…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
597 600 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
266 070 zł1 024 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
758 158 zł
Źródło próbki
CPV 98310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
266 070 zł
Mediana
597 600 zł
Górny kwartyl
1 024 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grójec.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.