Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
763 926 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 763 926 zł – 1 295 190 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu udzielanej gwarancji w miesiącach40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych, nr 170587C relacji Karnkowskie Rumunki – Chodorążek oraz drogi gminnej nr 170586C Karnkowskie Rumunki – Chlebowo

Zamawiający Gmina Lipno (Lipno, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych, nr 170587C relacji Karnkowskie…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Wartość umowy: 763 926 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina LipnoLipno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Lipnowski →)opublikowano 19 czerwca 2026
Wartość umowy
763 926 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 kwietnia 2026

    Termin ofert: 14 maja 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (Lipno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 763 925,69 zł (umowę zawarto 16 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 763 925,69 zł do 1 295 190,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczy budowy dwóch dróg gminnych: nr 170587C (Karnkowskie Rumunki, Chodorążek) i nr 170586C (Karnkowskie Rumunki, Chlebowo).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lipno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza

1.5.2.)Miejscowość

Lipno

1.5.3.)Kod pocztowy

87-600

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

54 2886200

1.5.8.)Numer faksu

54 2872048

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lipno@uglipno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uglipno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/uglipno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych, nr 170587C relacji Karnkowskie Rumunki – Chodorążek oraz drogi gminnej nr 170586C Karnkowskie Rumunki – Chlebowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5efb26f6-3979-4498-9443-fd0de2e81261

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298707

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034232/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa drogi gminnej nr 170587C Karnkowskie-Rumunki - Chodorążek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00221208

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGK.271.04.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

930145,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Opis przedmiotu zamówienia stanowią

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie budowy drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych, nr 170587C relacji Karnkowskie Rumunki – Chodorążek oraz drogi gminnej nr 170586C Karnkowskie Rumunki – Chlebowo. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: „Budowa drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych, nr 170587C relacji Karnkowskie Rumunki – Chodorążek oraz drogi gminnej nr 170586C Karnkowskie Rumunki – Chlebowo”: 1) ID działek: 040806_2.0014.82, 040806_2.0014.58, Karnkowskie Rumunki : 040806_2.0013.52 Karnkowo 2) Długość: droga 170586 C Od km 0+000 do km 0+290 - 290 mb; droga 170587C od km 2+734 do km 3+443 - 709,0 mb; 3) Szerokość jezdni: 3,5 m; 4) Odwodnienie drogi zaprojektowano zgodnie ze wcześniejszym stanem do istniejącego rowu; 5) Konstrukcja jezdni częściowo utwardzonego pobocza łączna szerokość 4,0 m i zjazdów:  warstwa nawierzchni betonu asfaltowego AC 11 S o grubości 3 cm;  warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 11 W o grubości 3 cm;  warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o grubości 23 cm;  warstwa odcinająca z piasku grubości 10 cm;  podłoże gruntowe wyprofilowane i zagęszczone. 6) Konstrukcja pobocza na szerokości 0,5 m na stronę:  nawierzchnia z KŁSM o gr 6 cm  warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o grubości 23 cm;  warstwa odcinająca z piasku grubości 10 cm;  podłoże gruntowe wyprofilowane i zagęszczone. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: 1) Projekt pt.: „Budowa drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych, nr 170587C relacji Karnkowskie Rumunki – Chodorążek oraz drogi gminnej nr 170586C Karnkowskie Rumunki – Chlebowo” opracowany przez Kompleksową Obsługę Budownictwa „MOTYLES” ul. Zimowa 18, 87-800 Włocławek Załącznik nr 9

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

763925,69 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1295190,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

763925,69 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

4660128889

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 8

7.3.4)Miejscowość

Lipno

7.3.5)Kod pocztowy

87-600

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

763925,69 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 763 926 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (Lipno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.