Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie prawne Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Uzasadnienie faktyczne W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert, tj. do dnia 27 sierpnia 2026 r., do upływu terminu składania ofert nie została złożona żadna oferta. Wobec braku ofert zachodzi obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z powyższym Zamawiający uniew

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Tymczasowe miejsce schronienia w budynku Zespołu Szkół w Karnkowie

Zamawiający Gmina Lipno (Lipno, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Tymczasowe miejsce schronienia w budynku Zespołu Szkół w Karnkowie”.

Zamawiający: Gmina LipnoLipno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Lipnowski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie prawne Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Uzasadnienie faktyczne… Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lipno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza

1.5.2.)Miejscowość

Lipno

1.5.3.)Kod pocztowy

87-600

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

54 2886200

1.5.8.)Numer faksu

54 2872048

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lipno@uglipno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uglipno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/uglipno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Tymczasowe miejsce schronienia w budynku Zespołu Szkół w Karnkowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05047593-6023-4d36-b650-808f9a630776

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411569

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034232/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Tymczasowe miejsce schronienia w budynku Zespołu Szkół w Karnkowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388115

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIZP.271.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Tymczasowe miejsce schronienia w budynku Zespołu Szkół w Karnkowie”.
2. Zamówienie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Szczegółowy zakres oraz wymagania funkcjonalno-użytkowe określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), stanowiący Tom II dokumentacji postępowania.
3. Obiekt obejmuje część piwnic budynku Zespołu Szkół w Karnkowie. Kotłownia olejowa pozostaje poza zakresem opracowania i robót, z zastrzeżeniem koniecznych powiązań instalacyjnych i zabezpieczeń wynikających z projektu.
4. Orientacyjnym celem Zamawiającego jest uzyskanie możliwie największej pojemności MDS, z założeniem około 250 osób. Liczba ta nie stanowi gwarantowanej ani minimalnej pojemności. Ostateczna pojemność MDS zostanie określona przez właściwy terytorialny organ ochrony ludności zgodnie z § 9 rozporządzenia MSWiA z dnia 9 lipca 2025 r., z uwzględnieniem zweryfikowanej powierzchni kwalifikowanej, dostępności powietrza, przewidywanego czasu ochrony i liczby wyjść.
5. Zakres obejmuje w szczególności:
a) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i zgłoszeniami, jeżeli będą wymagane;
b) inwentaryzację i ocenę stanu istniejącego w zakresie niezbędnym do prawidłowego zaprojektowania robót;
c) wymianę lub dostosowanie drzwi i okien zgodnie z PFU i dokumentacją projektową;
d) wykonanie nowej wentylacji odpowiedniej do funkcji obiektu;
e) naprawę i odtworzenie izolacji przeciwwilgociowych w zakresie wynikającym z rozpoznania i projektu;
f) remont tynków, przygotowanie powierzchni i malowanie;
g) wymianę lub wykonanie posadzek;
h) dostosowanie i rozbudowę sanitariatów do potrzeb projektowanej funkcji;
i) dostosowanie instalacji elektrycznej, wymianę oświetlenia oraz zapewnienie zasilania rezerwowego;
j) dostawę, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego wraz z niezbędnym układem przełączania/zasilania;
k) wykonanie prób, pomiarów, rozruchów, dokumentacji powykonawczej i przeszkolenie wskazanych osób;
l) uzyskanie dokumentów niezbędnych do zgodnego z prawem użytkowania wykonanego zakresu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert, tj. do dnia 27 sierpnia 2026 r., do upływu terminu składania ofert nie została złożona żadna oferta.
Wobec braku ofert zachodzi obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nr WIZP/14/2026.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.