Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Usługi w ramach projektu: „Cyberbezpieczna Gmina Byczyna” (aktualizacja dokumentacji SZBI, szkolenia, testy penetracyjne i socjotechniczne, audyt KRI) – etap II

Zamawiający Gmina Byczyna (Byczyna, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługi w ramach projektu: „Cyberbezpieczna Gmina Byczyna” (aktualizacja dokumentacji…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ByczynaByczyna, Opolskie (powiat Kluczborski →)opublikowano 18 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 263 000 zł
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Byczyna

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141299300000

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Byczyna

1.4.3.)Kod pocztowy

46-220

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.byczyna.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3d5ca5c-8353-4ab6-ae73-fa48a087547c

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295870

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00035313

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Program: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”, nr naboru: FERC.02.02-CS.01-001/23.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Usługi w ramach projektu: „Cyberbezpieczna Gmina Byczyna”
(aktualizacja dokumentacji SZBI, szkolenia, testy penetracyjne i socjotechniczne, audyt KRI) – etap II

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia są usługi wykonywane na celu poprawy cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w ramach projektu

„Cyberbezpieczna Gmina Byczyna”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności świadczenie usług w zakresie: 1) Aktualizacji dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) w Urzędzie Miejskim w Byczynie, w tym aktualizacji Polityki Bezpieczeństwa Informacji (PBI) do zmian wprowadzonych w obszarze technicznym, oraz wdrożenie opracowanych polityk i procedur w siedmiu jednostkach podległych. 2) Przeprowadzenie szkoleń stacjonarnych dla pracowników Urzędu Miejskiego w Byczynie. 3) Przeprowadzenie testów penetracyjnych infrastruktury sieciowej w Urzędzie Miejskim w Byczynie. 4) Przeprowadzenie testów socjotechnicznych dla co najmniej 10 pracowników Urzędu Miejskiego w Byczynie. 5) Przeprowadzenie audytu KRI wraz z ankietą dojrzałości cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Byczynie oraz w siedmiu jednostkach podległych. 6) Przeprowadzenie kompleksowej analizy ryzyka, obejmującej identyfikację i ocenę ryzyka dla poszczególnych procesów przetwarzania informacji w Urzędzie Miejskim w Byczynie oraz w siedmiu jednostkach podległych: a) Ośrodek Pomocy Społecznej b) Centrum Integracji Społecznej w Polanowicach c) Szkoła Podstawowa w Byczynie d) Szkoła Podstawowa w Biskupicach e) Szkoła Podstawowa w Roszkowicach f) Publiczne Przedszkole w Byczynie g) Publiczny Żłobek Nr 2 w Byczynie Nr 2. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera: a) Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 6 do SWZ. b) Projekt umowy - Załącznik nr 7 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

72212732-9 - Usługi opracowywania oprogramowania do zabezpieczania danych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

79212000-3 - Usługi audytu

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa

72225000-8 - Usługi w zakresie oceny i analizy gwarancji jakości systemu

79311200-9 - Usługi przeprowadzania badań ankietowych

72220000-3 - Usługi doradcze w zakresie systemów i doradztwo techniczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

42 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Centrum Audytu Bezpieczeństwa Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9482688893

4.3.3.)Ulica

Garbarska

4.3.4.)Miejscowość

Radom

4.3.5.)Kod pocztowy

26-600

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

58200,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00150862/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-13

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu realizacji Przedmiotu Umowy przez Zamawiającego z przyczyn organizacyjnych leżących po jego stronie

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana terminu realizacji umowy.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

58200,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72212732-9Usługi opracowywania oprogramowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 000 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
56 911 zł586 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
529 089 zł
Źródło próbki
CPV 72212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
56 911 zł
Mediana
263 000 zł
Górny kwartyl
586 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Byczyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Byczyna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72212732-9 (Usługi opracowywania oprogramowania do zabezpieczania danych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.