Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
320 784 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    122 754 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    198 030 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużona gwarancja mechaniczna na pojazd40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup 2 samochodów

Zamawiający Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup 2 samochodów”, wybierając ofertę wykonawcy CRH Żagiel Auto Sp. z o. o. Łączna wartość umów: 320 784 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego CentralaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 17 czerwca 2026
Łączna wartość umów
320 784 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma CRH Żagiel Auto Sp. z o. o. za łącznie 320 784,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012513262

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Niepodległości 190

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-608

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

22 5926420

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@krus.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gov.pl/krus

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.krus.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Ubezpieczenia społeczne rolników

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup 2 samochodów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b18f0574-bd81-4c7b-a3f6-cc5dcb746339

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295476

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00125591/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.11 Zakup 2 samochodów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00262188

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

0000-ZP.261.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

292682,93 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostarczenie 1 samochodu osobowego klasy średniej niższej.
2. Prognozowany roczny przebieg dla pojazdu wynosi 25 000 km.
3. Samochód musi być fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2026 roku oraz musi spełniać wymogi i parametry techniczno-eksploatacyjne określone w Załączniku nr 1 do Formularza oferty.
4. Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił minimum 1 autoryzowaną stację obsługi technicznej w granicach administracyjnych każdego województwa, na terenie całego kraju.
5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca był autoryzowanym partnerem producenta oferowanego samochodu.
6. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 15 tygodni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do 1 października 2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.)Wartość części

109756,10 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostarczenie 1 samochodu osobowego klasy średniej.
2. Prognozowany roczny przebieg dla pojazdu wynosi 50 000 km.
3. Samochód musi być fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2026 roku oraz musi spełniać wymogi i parametry techniczno-eksploatacyjne określone w Załączniku nr 2 do Formularza oferty.
4. Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił minimum 1 autoryzowaną stację obsługi technicznej w granicach administracyjnych każdego województwa, na terenie całego kraju.
5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca był autoryzowanym partnerem producenta oferowanego samochodu.
6. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 15 tygodni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do 1 października 2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.)Wartość części

182926,83 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

122754,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

122754,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

122754,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CRH Żagiel Auto Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

432729583

7.3.3)Ulica

Roztocze 4

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-722

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

122754,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-01

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198030,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

198030,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198030,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CRH Żagiel Auto Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

432729583

7.3.3)Ulica

Roztocze 4

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-722

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198030,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
210 000 zł
Próbka: 127 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
171 993 zł314 196 zł
Rozstęp międzykwartylowy
142 203 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
171 993 zł
Mediana
210 000 zł
Górny kwartyl
314 196 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 320 784 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CRH Żagiel Auto Sp. z o. o. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.