Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Rafał Nartowski· Puchaczówmikrofirma
Wartość umowy
1 725 000 zł
Umowa zawarta
10 czerwca 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 1 725 000 zł – 1 879 104 złodrzucone: 5
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa parkingu Park & Ride wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych przy ul. Kościuszki w Lubartowie” w ramach projektu: „Mobilny Lubartów”.

Zamawiający Gmina Miasto Lubartów (Lubartów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa parkingu Park & Ride wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych przy ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Rafał Nartowski. Wartość umowy: 1 725 000 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto LubartówLubartów, Lubelskie (powiat Lubartowski →)opublikowano 17 czerwca 2026
Wartość umowy
1 725 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Rafał Nartowski (Puchaczów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 725 000,00 zł (umowę zawarto 10 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 1 725 000,00 zł do 1 879 104,21 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Lubartów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019388

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Pawła II 12

1.5.2.)Miejscowość

Lubartów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

81 855-22-72

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@umlubartow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubartow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e2ec4fb7-7c52-4387-94c1-d0966b82b359

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa parkingu Park & Ride wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych przy ul. Kościuszki w Lubartowie” w ramach projektu: „Mobilny Lubartów”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e2ec4fb7-7c52-4387-94c1-d0966b82b359

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00294540

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022710/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.14 Budowa parkingu Park & Ride wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych przy ul. Kościuszki w Lubartowie w ramach projektu

„Mobilny Lubartów”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu: „Mobilny Lubartów”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działania 5.2 Niskoemisyjny transport miejski w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177246

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1725000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest

„Budowa parkingu Park & Ride wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych przy ul. Kościuszki w Lubartowie” w ramach projektu: „Mobilny Lubartów”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działania 5.2 Niskoemisyjny transport miejski w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.” 2) Zakres zamówienia: a) Zamówienie obejmuje: - budowę parkingu dla samochodów osobowych i rowerów wraz z drogami dojazdowymi, związanego funkcjonalnie z istniejącym targowiskiem miejskim, - przebudowę istniejącego zjazdu i wykonanie drugiego zjazdu z ul. Kościuszki, - budowę kanalizacji deszczowej, - budowę oświetlenia parkingu, - budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych, - budowę utwardzonego placu z przeznaczeniem do prowadzenia handlu, - rozbiórkę budynku gospodarczego, - przestawienie kontenera sanitarnego - rozbiórkę nawierzchni placu manewrowego z kostki granitowej z ułożeniem na paletach i transport we własnym zakresie - urządzenie terenów zielonych i mała architektura. Zestawienie powierzchni: - Powierzchnia chodników 517 m2 - Powierzchnia placu utwardzonego 1408 m2 - Powierzchnia stanowisk postojowych 337 m2 - Powierzchnia jezdni KDD1-3 758 m2 - Powierzchnia biologicznie czynna 1007 m2 Zestawienie projektowanych elementów sieci kanalizacji deszczowej: - Długość projektowanego kolektora dn300 124,70 m, - Ilość projektowanych studni dn1200 7 szt., - Ilość projektowanych wpustów drogowych dn500 13 szt., - Łączna długość przykanalików dn200 79,70 m. Zestawienie projektowanych elementów sieci elektroenergetycznej z ładowarką i oświetlenia: - przebudowa i zabezpieczenie istniejących urządzeń elektroenergetycznych, - budowa linii kablowej zasilającej oświetlenie drogowe 326 m - montaż słupów z oprawami oświetleniowymi 13 szt. - budowa linii kablowej instalacji ładowania samochodów elektrycznych – 67 m - montaż ładowarki pojazdów elektrycznych z fundamentem – 1 kpl. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączonych do niniejszej IDW-SWZ: projekcie zagospodarowania terenu, projekcie architektoniczno-budowlanym i technicznym, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (STWiOR), oraz informacjach BIOZ i przedmiarach robót. Ponadto Zamawiający dopuszcza: - w zakresie obudowy stacji ładowania zmianę stali nierdzewnej na blachę aluminiową lakierowaną proszkowo, - w zakresie wymiarów stacji i jej fundamentów zmianę tych wymiarów w zakresie +/- 10% od podanych w dokumentacji. Zamawiający określa warunki środowiskowe pracy ładowarki w przedziale - 25°C do + 45°C. 4) Roboty realizowane będą na podstawie dokumentacji zatwierdzonej decyzją Starosty Lubartowskiego nr 209/2025 z dnia 29.05.2025 r 5) Wykonawca musi zaoferować okres gwarancji, wynoszący od 36 do 72 miesięcy, licząc od daty spisania protokołu odbioru przedmiotu umowy. Ponadto Wykonawca musi się zobowiązać do nieodpłatnej naprawy ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancyjnym na zasadach i terminach określonych w umowie i Karcie Gwarancyjnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233140-2 - Roboty drogowe

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1725000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1879104,21 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1725000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Rafał Nartowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 061092530

7.3.3)Ulica

Turowola 90

7.3.4)Miejscowość

Puchaczów

7.3.5)Kod pocztowy

21-013

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca oświadczył, że przy pomocy podwykonawcy zamierza zrealizować następujący zakres zamówienia:
• roboty branży elektrycznej dotyczące przebudowy i zabezpieczenia sieci elektroenergetycznych SN i nn, roboty budowlane w zakresie oświetlenia parkingu (budowa słupów oświetleniowych, budowa szaf oświetleniowych, budowa linii kablowej oświetleniowej niskiego napięcia, roboty rozbiórkowe) oraz dostawa stacji ładowania pojazdów elektrycznych (budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych, budowa sieci kablowej niskiego napięcia zasilającej stację ładowania)
• roboty branży drogowej dotyczące wykonania nawierzchni z kostki brukowej betonowej, ustawianie krawężników betonowych.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1725000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 876 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
572 357 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
331 876 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Lubartów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubartów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 725 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Rafał Nartowski (Puchaczów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.