Budowa odwodnienia dróg w ramach projektu „Zagospodarowanie wód opadowych poprzez retencję i urządzenie terenów zielonych w Milanówku"
Zamawiający Gmina Milanówek (Milanówek, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa odwodnienia dróg w ramach projektu Zagospodarowanie wód opadowych poprzez…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
02 czerwca 2026
Termin ofert: 26 czerwca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
16 czerwca 2026
- Zmiana ogłoszenia
18 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
29 lipca 2026
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 sierpnia 2026
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
11 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Milanówek |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 013269150 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Tadeusza Kościuszki 45 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Milanówek |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-822 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL913 - Warszawski zachodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@milanowek.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.milanowek.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00293203 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-06-16 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00273387 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: W celu potwierdzenia spełnienia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową co najmniej: - 300.000,00 zł dla zadania nr 1; - 250.000,00 zł dla zadania nr 2. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający określa warunek w poniższym zakresie: a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeśli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub remoncie odwodnienia dróg/drogi o wartości minimum: - 500.000,00 zł brutto każda inwestycja dla zadania nr 1; - 400.000,00 zł brutto każda inwestycja dla zadania nr 2. Pod pojęciem jednej roboty budowlanej Zamawiający rozumie zawartą przez Wykonawcę jedną umowę na realizację ww. zakresu prac. Wykonawca, będąc członkiem konsorcjum w uprzednio wykonanym zamówieniu, może posłużyć się nabytym doświadczeniem tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy dane roboty wykonał osobiście. Istotna jest jedynie część faktycznie przez niego zrealizowana. b) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. jedną osobą – Kierownikiem budowy – posiadającym: - uprawnienia budowlane wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, albo odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz - doświadczenie (w ciągu 5 lat przed upływem terminu składania ofert) w pełnieniu funkcji kierownika budowy na co najmniej dwóch inwestycjach polegających na budowie, przebudowie lub remoncie odwodnienia dróg/drogi. *Zamawiający określając wymogi dla potencjału kadrowego w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych tj. zgodnych z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2019 r., poz. 831) oraz ustawą z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (Dz. U. z 2014 r., poz. 768 ze zm.) dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane, a także ustawy z dnia 22 lipca 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2026 r. poz. 166). W przypadku wskazania kwot w walutach obcych Zamawiający dokona ich przeliczenia według średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez NBP w dniu opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w BZP. Jeżeli w dniu opublikowania się ogłoszenia o zamówieniu NBP nie publikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego, kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje w/w informację. (jeżeli dotyczy). Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: W celu potwierdzenia spełnienia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową co najmniej: - 300.000,00 zł dla zadania nr 1; - 250.000,00 zł dla zadania nr 2. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający określa warunek w poniższym zakresie: a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeśli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub remoncie odwodnienia lub kanalizacji deszczowej dróg/drogi o wartości minimum: - 500.000,00 zł brutto każda inwestycja dla zadania nr 1; - 400.000,00 zł brutto każda inwestycja dla zadania nr 2. Pod pojęciem jednej roboty budowlanej Zamawiający rozumie zawartą przez Wykonawcę jedną umowę na realizację ww. zakresu prac. Wykonawca, będąc członkiem konsorcjum w uprzednio wykonanym zamówieniu, może posłużyć się nabytym doświadczeniem tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy dane roboty wykonał osobiście. Istotna jest jedynie część faktycznie przez niego zrealizowana. b) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. jedną osobą – Kierownikiem budowy – posiadającym: - uprawnienia budowlane wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, albo odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów* oraz - doświadczenie (w ciągu 5 lat przed upływem terminu składania ofert) w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót na co najmniej dwóch inwestycjach polegających na budowie, przebudowie lub remoncie odwodnienia lub kanalizacji deszczowej dróg/drogi. *Zamawiający określając wymogi dla potencjału kadrowego w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych tj. zgodnych z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2019 r., poz. 831) oraz ustawą z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (Dz. U. z 2014 r., poz. 768 ze zm.) dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane, a także ustawy z dnia 22 lipca 2015 roku o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2026 r. poz. 166). Pozostałe informacje Zamawiający opisał w SWZ. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-06-17 10:00 Po zmianie: 2026-06-24 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-06-17 11:00 Po zmianie: 2026-06-24 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-07-16 Po zmianie: 2026-07-23 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.