Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa ścieżki pieszo – rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365

Zamawiający Gmina Męcinka (Męcinka, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa ścieżki pieszo – rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MęcinkaMęcinka, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 16 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MĘCINKA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647400

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Męcinka 11

1.4.2.)Miejscowość

Męcinka

1.4.3.)Kod pocztowy

59-424

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@mecinka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mecinka.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d0b66d7-2cad-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00292133

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-16

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00369999

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa ścieżki pieszo – rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa ścieżki pieszo – rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365”.
Opis przedmiotu zamówienia:
Lokalizacja obiektu:
- województwo: dolnośląskie
- powiat: jaworski
- gmina: Męcinka
- rejon drogi wojewódzkiej nr 365 i nr 382
- działki: 526, 251/4, 602, 530, 594, 600/23, 599/5, 597/1, 596/1, 595/1, 591/4, 591/6, 592/34, 591/5, 490, 493 obręb Piotrowice, gmina Męcinka

Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki pieszo- rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365 w formule „zaprojektuj – wybuduj”. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej (3 egzemplarze w formie papierowej oraz jeden w wersji elektronicznej) oraz robót budowlanych. Powstanie ciąg komunikacyjny o długości ok. 2,5 km: pas pieszy, pas rowerowy, ławki, oświetlenie fotowoltaiczne, kosze na odpady, tablice informacyjne, stojaki na rowery, wiata przystankowa. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno- użytkowy pod nazwą: „Budowa ścieżki pieszo- rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365” wykonany przez mgr inż. Wojciecha Wróbelskiego Pracownia Projektowa Karo ul. Kukułek 11a, 40-537 Katowice, maj 2024 r., zwany dalej „program funkcjonalno- użytkowy” lub „PFU”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia

20 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

69513938

4.3.3.)Ulica

Gajowa

4.3.4.)Miejscowość

WROCŁAW

4.3.5.)Kod pocztowy

50-519

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5316060,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00504528/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

warunki atmosferyczne niesprzyjające wykonywaniu robót budowlanych, zmiany dokonano zgodnie z zapisami §11 ust. 3 pkt 1 ppkt a umowy pn.: budowa ścieżki pieszo- rowerowej Piotrowice – Jawor wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 365.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

przedłużenie terminu realizacji zamówienia do dnia 31.05.2026

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

5316060,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Męcinka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Męcinka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.