Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Związek Spóek Wodnych w Łosicach

Cena wybranej oferty
253 828 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2026
Okres realizacji
65 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 253 828 zł – 354 673 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja (G)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zwiększenie zdolności retencyjnej zlewni rzeki Toczna poprzez remont jazu w km 29+079 wraz z naprawą grobli wstecznej lewej w km 29+179-29+519 i grobli wstecznej prawej w km 29+179-29+619

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zwiększenie zdolności retencyjnej zlewni rzeki Toczna poprzez remont jazu w km 29+079…”, wybierając ofertę wykonawcy Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Łosicach. Cena wybranej oferty: 253 828 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 16 czerwca 2026
Cena wybranej oferty
253 828 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 maja 2026

    Termin ofert: 19 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 czerwca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Łosicach (Łosice), wspólnie z: Związek Spóek Wodnych w Łosicach.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 253 827,59 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 253 827,59 zł do 354 672,80 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 65 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczy robót budowlanych związanych z remontem jazu i naprawą grobli wstecznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

+48 22 37 20 210

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

prezes@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zwiększenie zdolności retencyjnej zlewni rzeki Toczna poprzez remont jazu w km 29+079
wraz z naprawą grobli wstecznej lewej w km 29+179-29+519
i grobli wstecznej prawej w km 29+179-29+619

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-eab0d16f-b0da-4990-8ec3-87c565934f42

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00291209

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.112 Zwiększenie zdolności retencyjnej zlewni rzeki Toczna poprzez remont jazu w km 29+079 wraz z naprawą grobli wstecznej lewej w km 29+179-29+519 i grobli wtecznej prawej w km 29+179-29+619

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00227166

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

L.ROZ.270.2.28.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

284552,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont jazu zasuwowego w km 29+079 rzeki Toczna wraz z naprawą grobli wstecznych oraz konserwacją rowów opaskowych w m. Łosice gm. Miasto Łosice, pow. łosicki, woj. mazowieckie.

Zakres robót:
 Konserwacja rowów opaskowych
 ręczne ścinanie średniej gęstości krzaków i podszycia;
 mechaniczne wykoszenie porostów ze skarp;
 ręczne wykoszenie porostów gęstych twardych ze skarp wraz z wygrabieniem;
 mechaniczne wykoszenie porostów gęstych twardych z dna;
 ręczne wykoszenie porostów gęstych twardych z dna wraz z wygrabieniem;
 mechaniczne oraz ręczne usuwanie namułu z dna;

Naprawa grobli wstecznych jazu
 ręczne ścinanie średniej gęstości krzaków i podszycia;
 mechaniczne karczowanie pni;
 oczyszczenie terenu z pozostałości;
 skarpowanie nasypów;
 zasypanie wyrw w lewej i prawej grobli wraz z uzupełnieniem nasypów do docelowej wartości;
 plantowanie skarp i korony nasypów;
 naprawa ubezpieczenia stopy skarp odwodnych z kiszki faszynowej fi 20cm;
 darniowanie obustronne pasem 2,1 m;
 umocnienie skarpy i korony grobli siatką stalową;
 obsiew pozostałej części skarp;

Remont jazu zasuwowego
 rozbiórka umocnienia poszuru i ponuru na skarpach;
 żelbetowe umocnienie poszuru i ponuru na skarpach;
 oczyszczenie powierzchni betonowych budowli;
 zabetonowanie ubytków w korpusie budowli;
 wykonanie warstwy ochronnej powierzchni betonowej budowli;
 uzupełnienie brakującej dylatacji;
 oczyszczenie metalowych elementów jazu;
 wykonanie powłoki ochronnej metalowych elementów jazu;
 wymiana uszkodzonej pokrywy przekładni mechanizmu wyciągowego;
 konserwacja zasuwy jazu (tj. demontaż, oczyszczenie, zabezpieczenie farbą antykorozyjną, wymiana uszkodzonych uszczelnień oraz montaż w świetle jazu);
 wykonanie i montaż łaty wodowskazowej oraz tablicy informacyjnej;
 montaż klamry lub bolca z oznaczeniem MPP budowli.

Szczegółowo opis przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

253827,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

354672,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

253827,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Łosicach

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Związek Spóek Wodnych w Łosicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

541-000-09-18

7.3.3)Ulica

Kolejowa 21

7.3.4)Miejscowość

Łosice

7.3.5)Kod pocztowy

08-200

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

312207,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

65 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45240000-1Budowa obiektów inżynierii wodnej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 549 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
321 968 zł918 193 zł
Rozstęp międzykwartylowy
596 225 zł
Źródło próbki
CPV 45240000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
321 968 zł
Mediana
550 549 zł
Górny kwartyl
918 193 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 253 828 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45240000-1 (Budowa obiektów inżynierii wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Łosicach (Łosice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.