Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
442 800 zł
Umowa zawarta
15 maja 2026
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 442 800 zł – 473 454 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup i dostawa trzech mobilnych kuchni polowych na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”

Zamawiający Gmina Iława (Iława, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa trzech mobilnych kuchni polowych na potrzeby ochrony ludności i obrony…”, wybierając ofertę wykonawcy AQUAHOLD PROSTA S.A. Wartość umowy: 442 800 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina IławaIława, Warmińsko-Mazurskie (powiat Iławski →)opublikowano 10 czerwca 2026
Wartość umowy
442 800 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AQUAHOLD PROSTA S.A. (Modlnica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 442 800,00 zł (umowę zawarto 15 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 442 800,00 zł do 473 454,12 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło zakupu trzech mobilnych kuchni polowych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iława

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510742899

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

gen. Wł. Andersa 2A

1.5.2.)Miejscowość

Iława

1.5.3.)Kod pocztowy

14-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wgamrat-antoniuk@gmina-ilawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gmina-ilawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-ilawa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup i dostawa trzech mobilnych kuchni polowych na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68382943-cb46-4bca-8c13-56bb45450008

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283129

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048303/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 „Zakup i dostawa trzech mobilnych kuchni polowych na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00193899

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TIZ.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą 3 (trzech) fabrycznie nowych, nieużywanych mobilnych kuchni polowych, przeznaczonych do przygotowywania posiłków w warunkach terenowych, w szczególności na potrzeby działań związanych z ochroną ludności i obroną cywilną.
2. Dostarczony sprzęt musi być kompletny, gotowy do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem oraz spełniać wszystkie wymagania określone w OPZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

44211400-6 - Kuchnia polowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

442800 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

473454,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

442800 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AQUAHOLD PROSTA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5130297308

7.3.4)Miejscowość

Modlnica

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

442800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44211400-6Kuchnia polowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
596 887 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
301 269 zł3 184 453 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 883 184 zł
Źródło próbki
CPV 44211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
301 269 zł
Mediana
596 887 zł
Górny kwartyl
3 184 453 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 442 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44211400-6 (Kuchnia polowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AQUAHOLD PROSTA S.A. (Modlnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.