Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
363 161 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Oprogramowanie wspierające badania diagnostyczne w obszarze Onkologii - program statystyczny do banku krwi
    Wartość umowy
    139 605 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Oprogramowanie wspierające badania diagnostyczne w obszarze Onkologii - program do analizy danych z cytometru przepływowego - 2 licencje
    Wartość umowy
    86 521 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3Rozbudowa systemu post-procesingowego syngo.via S/N 101005 posiadanego przez Zamawiającego
    Wartość umowy
    137 035 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oprogramowania medycznego

Zamawiający Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oprogramowania medycznego”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 363 161 zł. Złożono 3 oferty.

Łączna wartość umów
363 161 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: ITGO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (część 1); Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. (część 2); Siemens Healthcare Sp. z o.o. (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 363 161,37 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie dotyczy dostawy oprogramowania medycznego i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510022366

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Wojska Polskiego 37

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-228

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

895398790

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

grzegorz.harhaj@poliklinika.net

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/poliklinika_olsztyn

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/poliklinika_olsztyn

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oprogramowania medycznego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-47be2937-8e08-4344-a585-2ae49450ad58

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283084

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00059410/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Dostawa oprogramowania laboratoryjnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu
2.1.Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. UMOWA Nr KPOD.07.02-IP.10-0202/24/KPO/908/2025/205.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251879

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPZ/37/05/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

363506,35 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

336579,96 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Oprogramowanie wspierające badania diagnostyczne w obszarze Onkologii - program statystyczny do banku krwi;

4.5.3.)Główny kod CPV

48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.5.)Wartość części

139605,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Oprogramowanie wspierające badania diagnostyczne w obszarze Onkologii - program do analizy danych z cytometru przepływowego - 2 licencje

4.5.3.)Główny kod CPV

48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.5.)Wartość części

86520,96 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozbudowa systemu post-procesingowego syngo.via S/N 101005 posiadanego przez Zamawiającego

4.5.3.)Główny kod CPV

48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.5.)Wartość części

137035,41 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

139605 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

139605 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

139605 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ITGO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312645508

7.3.3)Ulica

Bojkowska 47A/5

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-141

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

139605 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

86520,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

86520,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

86520,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Becton Dickinson Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5271055984

7.3.3)Ulica

Osmańska 14

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-823

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

86520,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

137035,41 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

137035,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

137035,41 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Siemens Healthcare Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1132885680

7.3.3)Ulica

Polna 11

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-633

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

137035,41 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48180000-3Pakiety oprogramowania medycznego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →