ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa 150 ton węgla kamiennego typu Orzech.

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Ostródzie (Ostróda, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Dostawa 150 ton węgla kamiennego typu Orzech”. Termin składania ofert minął 17 czerwca 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 256 940 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 czerwca 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy realizowane sukcesywnie w dni robocze 7:00-14:30 na plac składowy Kotłowni Rejonowej przy ul. Demokracji 5 w Ostródzie, transportem drogowym na koszt i ryzyko wykonawcy, który musi zapewnić załadunek i rozładunek. Zamawiający zastrzega prawo do zmiany ilości węgla o ±40% bez roszczeń finansowych wykonawcy.

    Źródło: SWZ postępowanie 17/2026
  • 2

    RyzykoKary umowne: 10% wartości niedostarczonego/nieodebranego towaru oraz 0,1% wartości zamówienia dziennie za opóźnienia. Zamawiający może dochodzić dodatkowego odszkodowania, a opóźnienia w płatnościach powyżej 10 dni generują odsetki ustawowe. Wykonawca musi pokryć straty Zamawiającego wynikające z niezrealizowania dostaw w terminie.

    Źródło: załącznik nr 5 - wzór umowy 17-2026
  • 3

    ZakresCena stała ryczałtowa za 1 Mg (brutto) obejmuje dostawę; płatność 30-dniowa od daty wpływu faktury, wystawianej miesięcznie po realizacji dostaw. Zamawiający upoważnia do faktur bez swojego podpisu, ale zastrzega prawo do potrąceń kar umownych (10% wartości niedostarczonego towaru lub 0,1% wartości zamówienia za każdy dzień zwłoki).

    Źródło: załącznik nr 5 - wzór umowy 17-2026
  • 4

    ZakresPostępowanie prowadzi samodzielnie zamawiający (bez pośrednictwa agencji), co może skrócić czas rozpatrywania pytań, ale też wyklucza możliwość odwoływania się do zewnętrznych mediatorów w sprawach formalnych

  • 5

    ZakresZamawiający jest sektorowym dostawcą ciepła (gaz i energia cieplna), co oznacza, że węgiel będzie wykorzystywany do celów grzewczych w miejskiej infrastrukturze cieplnej, a nie np. do sprzedaży detalicznej czy przemysłowej

  • 6

    WarunkiRozliczenie ilości odbywa się na podstawie wagi legalizowanej na terenie Kotłowni Zamawiającego (koszt ważenia pokrywa Zamawiający), a jakość weryfikowana jest przez laboratorium Zamawiającego (bez akredytacji), Wykonawca akceptuje jego wyniki. W przypadku sporu badania próbek rozjemczych zleca się niezależnemu laboratorium certyfikowanemu, a koszty ponosi Wykonawca, jeśli wyniki potwierdzą wstępne ustalenia.

    Źródło: załącznik nr 5 - wzór umowy 17-2026

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Ostródzie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510191956

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marszałka Piłsudskiego 21

1.5.2.)Miejscowość

Ostróda

1.5.3.)Kod pocztowy

14-100

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mpec.ostroda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mpec.ostroda.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gaz i energia cieplna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa 150 ton węgla kamiennego typu Orzech.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6783a93f-a7f4-420b-a2b5-76194adc1bec

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279804

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6783a93f-a7f4-420b-a2b5-76194adc1bec

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem :
https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim w formie elektronicznej.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy
użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
4. Komunikacja ustna dopuszczalna jest w odniesieniu do informacji, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o
zamówieniu lub dokumentów zamówienia oraz ofert, o ile jej treść jest udokumentowana.
5. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj
postępowania/konkursy”).
6. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl
7. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

KLAUZULA INFORMACYJNA dotycząca przetwarzania danych osobowych z związku z
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie
ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), tzw. „RODO”, informujemy, że: Administratorem
Pani/Pana danych osobowych jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o. w Ostródzie, ul. Marszałka
Piłsudskiego 21, 14-100 Ostróda (dalej „MPEC”), z którym można się skontaktować poprzez adres mailowy biuro@mpec.ostroda.pl ,
telefonicznie +48 89 646 42 71 lub pisemnie na w/w adres siedziby administratora.
We wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem
danych może się Pani/ Pan skontaktować poprzez adres mailowy: iodo@mpec.ostroda.pl
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
a) udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania o cenę.
b) zawarcia, wykonania i rozliczenia wykonania umowy w przypadku wybrania Pani/Pana oferty jako Wykonawcy zamówienia
publicznego.
Podstawami prawnych przetwarzania Pani/Pana danych osobowych są:
a) art. 6 ust. 1 lit. C RODO, tj. przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na
administratorze, który wynika z ustawy z dnia 11 września 2019 r. ‒ Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019, poz. 2019) – dalej
„ustawy PZP”,
b) art. 6 ust. 1 lit. b RODO, tj. przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy lub podjęcia działań przed jej
zawarciem.
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o jawność postępowania (między innymi art. 18, art. 74, art. 252 art. 260 PZP).
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy. Okresy wskazane powyżej mogą zostać przedłużone do czasu, upływu okresu przedawnienia ewentualnych
roszczeń, jeśli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne do dochodzenia lub obrony przed takimi roszczeniami lub jeżeli
przetwarzanie jest niezbędne na podstawie innych przepisów prawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

17/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa węgla kamiennego typu orzech w ilości 150 Mg wraz z transportem. 2. Wymagane parametry jakościowe węgla kamiennego typu orzech

Zawartość popiołu max 11,00% Zawartość siarki całkowitej max 1,40% Wartość opałowa minimum 23,00MJ/kg Wymiary ziarna od 40 mm do 80 mm Zwartość podziarna max 10,00% Zawartość nadziarna max 10,00% Zawartość wilgoci całkowitej max 15,00% 3. Dopuszcza się odchylenie wartości parametrów jakościowych, które nie może być większe niż: a. 3% wartości dla zawartości popiołu; b. 0,3% wartości dla zawartości siarki całkowitej; c. 1 MJ/kg dla wartości opałowej; d. 3% wartości dla zawartości wilgoci całkowitej; e. 5% wartości dla zawartości podziarna; f. 2% wartości dla zawartości nadziarna; g. 2% wartości dla zawartości części lotnych. 4. Dostawy realizowane będą sukcesywnie w czasie trwania umowy w dni robocze w godzinach 7:00-14:30 Zamawiającego, transportem drogowym, z rozładunkiem na placu składowym Kotłowni Rejonowej Zamawiającego przy ul. Demokracji 5 w Ostródzie. 5. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia badań laboratoryjnych na podstawie którego zostanie wystawione świadectwo jakości paliwa stałego. 6. Wykonawca jest zobowiązany do wystawienia świadectwa jakości paliw stałych oraz przekazania kopii tego świadectwa potwierdzonej za zgodność z oryginałem Zamawiającemu. 7. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia oświadczenia o pochodzeniu węgla. 8. UWAGA – Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamówienia mniejszej lub większej ilości opału aniżeli ilość szacunkowo wskazana w ust. 1 Rozdziału IV, maksymalnie o 40% ilości. Ostateczna ilość zamówionego i dostarczonego węgla będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy. Wykonawca przyjmuje powyższe zastrzeżenia i wyraża na nie zgodę. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia pieniężne wobec Zamawiającego. Zamawiający informuje, że przy dostawie węgla stosuje prawo opcji, co oznacza, że podane wielkości są wielkościami szacunkowymi, wielkościami maksymalnymi, które należy przyjąć do obliczenia ceny ofertowej. 9. Załadunek, transport i rozładunek węgla wykonywane na koszt i ryzyko Wykonawcy. 10. Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): • 09111210-5 – Węgiel kamienny 11. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odrzucenia dostaw węgla kamiennego typu orzech niespełniających wymaganych parametrów umownych. Wykonawca niezwłocznie usunie zakwestionowane dostawy na własny koszt w przypadku dostarczenia węgla kamiennego typu orzech niezgodnej z parametrami umownymi oraz niezwłocznie dostarczy węgla o wymaganych parametrach. Zamawiający w przypadku wątpliwości co do jakości dostarczanego węgla ma obowiązek zgłoszenia tego Wykonawcy w ciągu 1 dnia roboczego oraz dostarczy wyniki badań laboratoryjnych w czasie nie przekraczającym 7 dni roboczych. 13. Wykonawca akceptuje i toleruje wyniki badań jakościowych węgla kamiennego typu orzech, przeprowadzonych w laboratorium zakładowym Zamawiającego, niezależnie od faktu, iż laboratorium to nie posiada akredytacji. 14. Wyniki badań laboratoryjnych będą stanowiły podstawę do oceny zgodności dostarczonego węgla kamiennego z wymaganiami określonymi w SWZ. 15. W przypadku zakwestionowania wyników badań Wykonawca ma prawo zlecić dodatkowe badania w niezależnym, akredytowanym laboratorium. Jeżeli wyniki dodatkowych badań potwierdzą wyniki laboratorium zakładowego Zamawiającego, koszty badań ponosi Wykonawca. 16. Niespełnienie wymagań jakościowych węgla kamiennego typu orzech skutkuje obowiązkiem odebrania przez Wykonawcę na własny koszt całej partii zakwestionowanego towaru oraz dostarczeniem w terminie wskazanym przez Zamawiającego węgla kamiennego spełniającego wymagania określone w SWZ. 17. W przypadku określenia w opisie przedmiotu zamówienia wskazanie producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Zgodnie z art.99 ust.6 PZP, zamawiający informuje, że przez rozwiązania równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń, rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zamawiający wskazuje, iż wszelkie nazwy własne materiałów, lub urządzeń oraz technologii wskazane w dokumentacji, które mogłyby wskazywać konkretny produkt lub konkretnego Wykonawcę, mają znaczenie takie jedynie, że stanowią podstawę określenia parametrów, jakie mają zostać uzyskane, a nie narzucanie konkretnego materiału, urządzeń lub technologii. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Dopuszcza się zaoferowanie sprzętu o wyższych parametrach. 18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy PZP. • Powody niedokonania podziału zamówienia: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ani nie dopuścił składania ofert częściowych, z uwagi na brak możliwości technicznego i organizacyjnego wyodrębnienia poszczególnych elementów przedmiotu zamówienia. Dostawy węgla stanowią nierozerwalny proces, którego rozdzielenie mogłoby spowodować nadmierne trudności techniczne, wzrost kosztów, rozproszenie odpowiedzialności oraz problemy w koordynacji działań wykonawców. Podział zamówienia na części mógłby również zagrozić prawidłowemu i terminowemu wykonaniu całości dostaw, co uzasadnia odstąpienie od takiego rozwiązania. 19. Zamawiający, działając jako Pośredniczący Podmiot Węglowy w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2023 r. poz. 1542 z późn. zm.), oświadcza, iż nabywany węgiel kamienny typu orzech został zakupiony w trybie postępowania przetargowego i będzie sprzedawany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w warunkach uprawniających do zwolnienia z podatku akcyzowego, zgodnie z art. 31a ust. 1 ww. ustawy; każda sprzedaż węgla zostanie udokumentowana fakturą lub paragonem oraz potwierdzona stosownym oświadczeniem odbiorcy, a Zamawiający zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z obrotem wyrobami węglowymi w warunkach zwolnienia z akcyzy przez okres wymagany przepisami prawa.

4.2.6.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1.
Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy) •
1. Gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca który składa ofertę za
pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do
złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy są zobowiązani do ustanowienia
pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postepowaniu o
udzielenie zamówienia tych Wykonawców, należy załączyć do oferty.
2. Wymagana forma:
1. oryginał w formie elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowalnym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym
przez osobę upoważnioną do reprezentowania wykonawcy/ wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
zgodnie z forma reprezentacji, określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej, lub
2. elektroniczna kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza, tj. podpisana kwalifikowalnym
podpisem elektronicznym w formie elektronicznej lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym osoby posiadającej uprawnienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00076371/01 z dnia 2026-01-28
2026-01-28 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
notariusza.
3. Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – w sytuacji gdy oferta lub inne dokumenty składane w toku postepowania będą
zawierały tajemnice przedsiębiorstwa, Wykonawca wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzega że nie mogą być one
udostępnione oraz wykazuje że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16
kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2020r. poz. 1913).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym
w art. 454-455 PZP. oraz wskazanym we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. Zmiana umowy wymaga dla
swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-17 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-17 12:10

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 926 zł443 963 zł
Rozstęp międzykwartylowy
284 037 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
159 926 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
443 963 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.06.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Ostródzie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostróda.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.