ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 01005656 i budowa nowego mostu na rzece Wkra w m. Unierzyż wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2354W - opracowanie dokumentacji technicznej

Zamawiający Powiat Mławski (Mława, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 01005656 i budowa nowego mostu na rzece Wkra w m.…”. Termin składania ofert minął 17 czerwca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat MławskiMława, Mazowieckie (powiat Mławski →)opublikowano 8 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWszystkie oferty, wnioski i dokumenty składane są wyłącznie elektronicznie przez platformę https://platformazakupowa.pl/pn/powiatmlawski, brak możliwości złożenia papierowego lub inną drogą.

  • 2

    WarunkiZamawiający nie ogranicza udziału w postępowaniu do wykonawców spełniających warunki z art. 94 ustawy (np. lokalni czy z doświadczeniem w mostach), ale dokumentacja musi być zgodna z planem postępowań o identyfikatorze 1.3.7 (niewykluczone, że zamawiający będzie weryfikował spójność z tym dokumentem).

  • 3

    ZakresLokalizacja to wieś Unierzyż (gmina Strzegowo, powiat mławski), a inwestycja obejmuje most na rzece Wkra oraz odcinek drogi powiatowej, wykonawca musi znać specyfikę projektowania obiektów mostowych w terenie o uwarunkowaniach hydrologicznych (rzeka Wkra) i drogowych (sieć powiatowa).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT MŁAWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377735

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Władysława Stanisława Reymonta 6

1.5.2.)Miejscowość

Mława

1.5.3.)Kod pocztowy

06-500

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiatmlawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatmlawski.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 01005656 i budowa nowego mostu na rzece Wkra w m. Unierzyż wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2354W - opracowanie dokumentacji technicznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ece2c4ce-bde9-4087-bd51-ae74ab2522b4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279580

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062444/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Przebudowa mostu o JNI 01005656 na rzece Wkra w m. Unierzyż wraz z drogą powiatową nr 2356W - opracowanie dokumentacji technicznej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatmlawski

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatmlawski

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z rozdziałem XIV specyfikacji warunków zamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z rozdziałem II specyfikacji warunków zamówienia.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z rozdziałem II specyfikacji warunków zamówienia.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OR.272.1.11.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej obejmującej rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego o JNI 01005656 na rzece Wkra w miejscowości Unierzyż. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym,
(zamawiający nie określa przedmiotowego warunku)
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów,
(zamawiający nie określa przedmiotowego warunku)
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
(zamawiający nie określa przedmiotowego warunku)
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca:
a) skieruje do realizacji zamówienia co najmniej:
i. 1 projektanta branży mostowej, posiadającego uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności mostowej oraz wykonał lub sprawdził min. 2 dokumentacje projektowe (zawierające projekt budowlany) dla drogowych obiektów mostowych usytuowanych w ciągu drogi klasy min. L, w tym jednego projektu mostu o długości min. 10,00 m;
ii. 1 osobę do pełnienia funkcji sprawdzającego w branży mostowej, posiadającej uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności mostowej oraz wykonał lub sprawdził min. 2 dokumentacje projektowe (zawierające projekt budowlany) dla drogowych obiektów mostowych usytuowanych w ciągu drogi klasy min. L,
iii. 1 projektanta branży drogowej, posiadającego uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności drogowej oraz wykonał min. 2 dokumentacje projektowe (zawierające projekt budowlany) dla dróg klasy min. L,
iv. 1 osobę do pełnienia funkcji sprawdzającego w branży drogowej, posiadającej uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności drogowej oraz wykonał min. 2 dokumentacje projektowe (zawierające projekt budowlany) dla dróg klasy min. L;
UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza, aby jedna osoba pełniła więcej niż jedną z ww. funkcji.
b) wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, co najmniej:
i. 1 zamówienie polegające na wykonaniu opracowania kompletnej dokumentacji projektowej (zawierającej projekt budowlany) dotyczące, budowy lub przebudowy drogi klasy min. L, długości min. 0,50 km wraz z chodnikiem i kanalizacją deszczową, o wartości brutto min. 100.000,00 zł oraz
ii. 1 zamówienie polegające na wykonaniu opracowania kompletnej dokumentacji projektowej (zawierającej projekt budowlany) dotyczący budowy lub przebudowy obiektu mostowego o długości min. 10,00 m.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą oświadczenie o którym mowa w art. 117 ustawy PZP.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały pokreślone w treści projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-16 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatmlawski

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-16 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-15

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Mławski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mława.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.