Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
165 259 zł
Umowa zawarta
13 maja 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie rowów i poboczy przy drogach gminnych i wewnętrznych oraz zamiatanie nawierzchni dróg i chodników w 2026 r.

Zamawiający Gmina Brzostek (Brzostek, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie rowów i poboczy przy drogach gminnych i wewnętrznych oraz zamiatanie…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku Sp. z o.o. Wartość umowy: 165 259 zł.

Zamawiający: Gmina BrzostekBrzostek, Podkarpackie (powiat Dębicki →)opublikowano 8 czerwca 2026
Wartość umowy
165 259 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    28 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 czerwca 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku Sp. z o.o. (Brzostek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 165 259,14 zł (umowę zawarto 13 maja 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 4

    Podstawą prawną wyboru trybu z wolnej ręki był art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRZOSTEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661085

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Brzostek

1.5.3.)Kod pocztowy

39-230

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@brzostek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzostek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

zamowienia@brzostek.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie rowów i poboczy przy drogach gminnych i wewnętrznych oraz zamiatanie nawierzchni dróg i chodników w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-506e90bf-dc0d-4c2c-992c-d34e93595dd3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279526

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036984/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Bieżące utrzymanie rowów i poboczy przy drogach gminnych i wewnętrznych oraz zamiatanie nawierzchni dróg i chodników w 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00220337

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Podstawa prawna zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: Zamówienie zostanie udzielone przez Gminę Brzostek na rzecz Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Brzostku, ul. Szkotnia 22, 39-230 Brzostek i zostały spełnione łącznie poniższe warunki:
1) Gmina - jako podmiot zamawiający jest jednostką sektora finansów publicznych, która posiada 100% udziałów w spółce
Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
c) Gmina sprawuje nad Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. kontrolę,
2) Ponad 90% działalności spółki dotyczy zadań powierzonych jej przez Gminę w ramach aktu założycielskiego.
3) Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzostku utworzona została przez Gminę Brzostek mocą aktu
założycielskiego z 2012 r. a Gmina do dnia dzisiejszego jest jedynym wspólnikiem tej Spółki, co znajduje potwierdzenie w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Bieżące utrzymanie rowów i poboczy przy drogach gminnych i wewnętrznych oraz zamiatanie nawierzchni dróg i chodników, placów w 2026 r. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: a) wykoszeniu 1,0mb. pobocza drogi i przyległej do drogi skarpy rowu kosiarką bijakową tylno-boczną, b) wykoszeniu 1,0mb. dna rowu i przeciwległej do drogi skarpy kosiarką bijakową na wysięgniku, c) wykoszenie 1,0m2. terenu zielonego kosiarką bijakową tylno-boczną, d) 1,0 godz. pracy zamiatarki ciągnikowej zamiatanie nawierzchni twardej ulepszonej drogi, chodnika, placu zgodnie z każdorazowym zleceniem sporządzonym w formie pisemnej opatrzonym podpisem kierownika Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

18092579

7.3.3)Ulica

Szkotnia 22

7.3.4)Miejscowość

Brzostek

7.3.5)Kod pocztowy

39-230

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

165259,14 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzostek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzostek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 165 259 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77312000-0 (Usługi usuwania chwastów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku Sp. z o.o. (Brzostek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.