ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa i montaż aparatu USG wszechstronnego w ramach projektu grantowego pn. Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) FENX.06.01-IP.03-0001/23

Zamawiający Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego (Żmigród, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Dostawa i montaż aparatu USG wszechstronnego w ramach projektu grantowego pn. Wsparcie…”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 4000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 366 315 zł
Wadium
4000 zł
Termin składania ofert
22 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    RyzykoWykonawca musi zapewnić transport, rozładunek, montaż, uruchomienie, testy, utylizację opakowań oraz gwarancję na sprzęt, a także wystawić fakturę VAT z podziałem płatności (split payment) na konto wpisane do białej listy KAS, z danymi umowy i protokołami odbioru jako załącznikami; płatność 30 dni od daty dostarczenia prawidłowej faktury.

    Źródło: Załącznik nr 8 - projekt umowy
  • 2

    RyzykoPrzedmiot zamówienia to dostawa i montaż aparatu USG wszechstronnego (CPV: 33112200-0, 33112000-8) w ramach projektu grantowego POZ. Urządzenie musi być objęte minimum 24-miesięczną gwarancją (oferent deklaruje dłuższy okres w miesiącach).

    Źródło: Załącznik nr 1 - formularz ofertowy
  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia to dostawa i montaż aparatu USG wszechstronnego (CPV: 33112200-0, 33112000-8) w ramach projektu grantowego POZ FENX.06.01-IP.03-0001/23, z wymaganym opisem technicznym sprzętu zgodnym z załącznikiem nr 9 SWZ, który wykonawca musi wypełnić i złożyć jako środek dowodowy

    Źródło: SWZ
  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia to dostawa, montaż i uruchomienie 1 fabrycznie nowego aparatu USG wszechstronnego (rok prod. 2025) z głowicami, oprogramowaniem i archiwizacją danych, obsługującego badania 2D, M-mode, Doppler, Power Doppler, elastografię oraz funkcje pomiarowe i archiwizacyjne dla POZ, wraz z autoryzowanym serwisem i szkoleniem personelu (30 dni na realizację od podpisania umowy).

    Źródło: Załącznik nr 8 - projekt umowy
  • 5

    ZakresWykonawca musi dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy (nieużywany, niepowystawowy), kompletny, gotowy do użytku bez dodatkowych zakupów, z certyfikatami dopuszczenia do obrotu w PL zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych, oraz ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez jego pracowników lub podwykonawców.

    Źródło: Załącznik nr 8 - projekt umowy
  • 6

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części, więc wykonawca musi zaoferować kompletny sprzęt (aparatura + montaż) w jednej ofercie, bez możliwości ubiegania się o fragment zamówienia (np. tylko dostawę lub tylko usługę)

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 930938775

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa

1.5.2.)Miejscowość

Żmigród

1.5.3.)Kod pocztowy

55-140

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzzla@pzzla.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzzla.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i montaż aparatu USG wszechstronnego w ramach projektu grantowego pn. Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) FENX.06.01-IP.03-0001/23

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86ace481-6fc3-46fa-9613-b814eafdfd44

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279513

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86ace481-6fc3-46fa-9613-b814eafdfd44

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy: e-zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż aparatu USG wszechstronnego w ramach projektu grantowego pn. Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) FENX.06.01-IP.03-0001/23

2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego aparatu USG wszechstronnego — 1 komplet, rok produkcji 2025/2026, wraz z wymaganym osprzętem, głowicami, oprogramowaniem, archiwizacją danych, instrukcją w języku polskim, autoryzowanym serwisem oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego. Aparat musi umożliwiać wykonywanie badań ultrasonograficznych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, w tym badań ogólnodiagnostycznych, naczyniowych i kardiologicznych, z wykorzystaniem obrazowania 2D, M-mode, Doppler, Power Doppler, elastografii oraz zaawansowanych funkcji pomiarowych i archiwizacyjnych.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią zapisy Opisu przedmiotu zamówienia zwanego dalej „OPZ”, stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33112000-8 - Sprzęt obrazujący pogłosowy, ultradźwiękowy i dopplerowski

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z kryteriami zawartymi w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

6.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale 7 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
6.2 Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
6.2.1 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: - nie dotyczy
6.2.2 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
6.2.3 sytuacji ekonomicznej lub finansowej: - nie dotyczy
6.2.4 zdolności technicznej lub zawodowej:
6.2.4.1 Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże się w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: wykonał co najmniej jedną dostawę polegającą na dostawie, instalacji/uruchomieniu aparatu ultrasonograficznego lub innego medycznego urządzenia diagnostycznego obrazowego, o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:
a) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – według załącznika do SWZ;
b) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego (załącznik nr 6);

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

2) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
a) wykaz dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty – według załącznika nr 5 do SWZ;

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Opis oferowanego sprzętu stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. Wykonawca musi załączyć do oferty wypełniony opis oferowanego sprzętu.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
13.3.Ofertę sporządza się na FORMULARZU OFERTOWYM – zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć

1) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 2) Zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby oraz oświadczenie, o których mowa w Rozdziale 9 pkt 9.2. i 9.8. SWZ (jeżeli dotyczy). 3) Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 4) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być przekazane w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 5) Oświadczenie podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w pkt 10.4. SWZ (jeżeli dotyczy)

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 4 000,00 zł (cztery tysiące złotych 00/100)
w formie zgodnej z art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, tj.:
1) w pieniądzu;
2) w gwarancjach bankowych;
3) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
15.2 Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr 62 1090 2457 0000 0001 4119 0627 w tytule wpisując: wadium - Ucyfrowienie pracowni diagnostyki obrazowej Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Żmigrodzie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z SWZ i projektem umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-22 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-22 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-21

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33112200-0Aparaty ultrasonograficzne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 315 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 973 zł1 333 939 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 069 966 zł
Źródło próbki
CPV 33112200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 973 zł
Mediana
366 315 zł
Górny kwartyl
1 333 939 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żmigród.
Tak. Wadium określono na 4000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33112200-0 (Aparaty ultrasonograficzne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.