ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Remont dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.”

Zamawiający Gmina Piątek (Piątek, Łódzkie) prowadził postępowanie „Remont dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku”. Termin składania ofert minął 26 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 12 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PiątekPiątek, Łódzkie (powiat Łęczycki →)opublikowano 8 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Wadium
12 000 zł
Termin składania ofert
26 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Koszt60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia30%Dysponowanie na potrzeby realizacji zamówienia i realizowanie zamówienia samochodami zeroe10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje remont dachu szkoły przy ul. Szkolnej 1 w Piątku, w tym: wymianę pokrycia na blachodachówkę (połacie i lukarny), montaż nowych rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich, wymianę 4 okien dachowych (wymiarów i parametrów zgodnych z dokumentacją techniczną), instalację nowej odgromowej, wymianę 2 wyłazów dachowych oraz remont 3 kominów (wymagane parametry materiałowe i wykonawcze szczegółowo opisane w załączniku nr 1, przedmiarze i dokumentacji technicznej).

    Źródło: SWZ
  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: cena (60% wag), termin realizacji (20%), doświadczenie w podobnych remontach dachowych (10%) oraz jakość zaproponowanych materiałów (10%). Dokumentacja techniczna i przedmiar (załącznik nr 1) są podstawą wyceny, wykonawca musi uwzględnić wszystkie elementy, w tym roboty przygotowawcze, porządkowe i zabezpieczające.

    Źródło: SWZ
  • 3

    WarunkiOferent zobowiązany jest do wypełnienia i złożenia oświadczenia zgodnie z art. 117 ust. 4 Pzp, potwierdzającego aktualność i zgodność z prawdą wszystkich danych dotyczących podziału zadań oraz kwalifikacji wykonawców

    Źródło: załącznik nr 6
  • 4

    WarunkiWykonawca musi wskazać kierownika budowy/robót z pełnymi uprawnieniami budowlanymi w specjalności odpowiadającej zakresowi prac (bez ograniczeń w uprawnieniach) oraz potwierdzić, czy osoba jest zasobem własnym czy udostępnionym przez podmiot zewnętrzny (np. oddelegowany pracownik).

    Źródło: załącznik nr 8
  • 5

    RyzykoWykonawca musi zadeklarować okres gwarancji na roboty budowlane i zamontowane materiały/urządzenia (w miesiącach od podpisania protokołu odbioru końcowego) oraz wskazać liczbę samochodów zeroemisyjnych dostępnych na potrzeby realizacji zamówienia (konkretna liczba pojazdów).

    Źródło: załącznik nr 3
  • 6

    ZakresWykonawca musi dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu (w tym oświadczenia o aktualności danych, braku podstaw wykluczenia, zdolności technicznej i ekonomicznej) oraz, jeśli dotyczy, uzasadnienie utajnienia części oferty jako tajemnicy przedsiębiorstwa, z precyzyjnym wskazaniem stron i przesłanek prawnych (art. 11 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji).

    Źródło: załącznik nr 3
  • 7

    ZakresOferta musi zawierać wypełnioną tabelę z wykazem robót (nazwa inwestycji, lokalizacja, wartość brutto, daty realizacji, dane zamawiającego) oraz załączone dowody wykonania (maksymalnie 3 pozycji). Brak kompletnych danych lub referencji może skutkować odrzuceniem oferty

    Źródło: załącznik nr 7

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PIĄTEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015856

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 16

1.5.2.)Miejscowość

Piątek

1.5.3.)Kod pocztowy

99-120

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugpiatek@ugpiatek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.ugpiatek.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9297316c-7182-4124-9efd-e38afa01a916

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00277794

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00069589/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 "Remont dachu na Szkole Podstawowej w Piątku."

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9297316c-7182-4124-9efd-e38afa01a916

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
7. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.
8. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
 w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
 jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
9. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 ze zm.) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
10. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
11. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Szczegóły w SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), zwane dalej „RODO”, informujemy, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Piątek z siedzibą przy ul. Rynek 16, NIP: 775-24-06-091, reprezentowana przez Burmistrza Piątku Panią Annę Adrianę Matusiak;
W celu należytej ochrony danych osobowych, Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail: iodo@ugpiatek.pl ;
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego „Remont dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.”
Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; niepodanie przez Panią/Pana danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości wzięcia udziału w niniejszym postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego;
W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych, decyzje nie będą podejmowane przez Administratora w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
Posiada Pani/Pan:
na podstawie art. 15 RODO - prawo dostępu do swoich danych osobowych;
na podstawie art. 16 RODO - prawo do sprostowania swoich danych osobowych;
na podstawie art. 18 RODO - prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO;
Nie przysługuje Pani/Panu:
w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2026.DM

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn.: „Remont dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.”

ZAKRES PRAC OBJETYCH PRZEDMIOTOWYM PROJEKTEM DOTYCZĄCYM REMONTU DACHU NA

SZKOLE PRZY ULICY SZKOLNEJ 1 W PIĄTKU:

a.) - remont istniejących połaci dachu z pokryciem nową blachodachówką

b.) - remont istniejących lukarn wraz z wykonaniem nowego pokrycia

c.) - wymiana rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich na nowe

d.) - wymiana okien zlokalizowanych w połaci dachu przeznaczonego do remontu

e.) - wymiana instalacji odgromowej na nową

f.) - wymiana istniejących wyłazów dachowych na nowe

g.) - remont kominów

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany jest w dokumentacji technicznej, przedmiarze stanowiących załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261320-3 - Kładzenie rynien

45421132-8 - Instalowanie okien

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Koszt

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

dysponowanie na potrzeby realizacji zamówienia i realizowanie zamówienia samochodami zeroemisyjnymi

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
6.1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące

postępowaniu 6.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 6.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 6.1.3. uprawnień sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. \ 6.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie: Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: 1) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie roboty budowlane obejmujące budowę, przebudowę, rozbudowę dachu na budynku użyteczności publicznej o wartości robót nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych brutto) każda robota. W przypadku wykazania kilku robot za kwoty mniejsze niż wymagana, kwoty wynikające z poświadczeń/referencji nie będą sumowane w celu potwierdzenia spełnienia postawionego warunku. 2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji: - Kierownika budowy - co najmniej jedną osobą posiadającą stosowne do zakresu zamówienia uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane tj. upoważnienie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. upoważnienie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 12 000,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy i 00/100 złotych).
12.2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: 03 9029 1023 0300 0244 2003 0005 pn.: „Przebudowa i modernizacja stadionu miejskiego w Piątku” z adnotacją „Wadium – Znak sprawy: ZP.271.9.2026.DM”
12.4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
12.5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert.
12.6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia, gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
a) nazwę: dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia
b) (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
c) kwotę wadium,
d) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia ……. – do dnia ………”,
e) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie Zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy.
12.7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.
12.8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Wykonawca zobowiązany jest do zapłaty Zamawiającemu kar umownych w następujących przypadkach

1) za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy – w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto o którym mowa § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki, liczony od terminu określonego w § 2 ust. 1 umowy - nie więcej niż 30 % wartości wynagrodzenia brutto, 2) za każdorazowe stwierdzenie przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego braku zabezpieczenia lub nienależytego zabezpieczenia terenu budowy, jeśli brakujące zabezpieczenie nie zostanie uzupełnione w ciągu 24 godzin od poinformowania o tym fakcie Wykonawcy – w wysokości 0,1 % wynagrodzenia brutto, 3) za zwłokę w usuwaniu wad lub usterek w przedmiocie zamówienia – w wysokości 0,2 % wynagrodzenia brutto o którym mowa § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki, liczony od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego na usunięcie wad lub usterek - nie więcej niż 50% wartości przedmiotu umowy; 4) za zwłokę w usuwaniu wad fizycznych lub gwarancyjnych – w wysokości 0,2 % wynagrodzenia brutto o którym mowa § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki, liczonej od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego na usunięcie wad i usterek, nie więcej niż 10 % wartości przedmiotu umowy; 5) w każdym przypadku braku zapłaty należnego wynagrodzenia podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom którego skutkiem będzie bezpośrednia zapłata, o której mowa w § 5 ust. 7 umowy – w wysokości 0,2 % wynagrodzenia brutto o którym mowa § 3 ust. 1 umowy, 6) w każdym przypadku nieterminowej zapłaty wynagrodzenia należnego podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom – w wysokości 0,2 % wynagrodzenia brutto o którym mowa § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki, 7) w każdym przypadku nieprzedłożenia Zamawiającemu do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub projektu jej zmiany – w wysokości 500,00 zł za każdy stwierdzony przypadek, 8) w każdym przypadku nieprzedłożenia w terminie poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany – w wysokości 500,00 zł za każdy stwierdzony przypadek, 9) w każdym przypadku braku zmiany umowy o podwykonawstwo w zakresie terminu zapłaty – w wysokości 0,05 % wynagrodzenia brutto o którym mowa § 3 ust. 1 umowy, za każdy dzień zwłoki, 10) w każdym przypadku niedopełnienia obowiązku, o którym mowa w § 13 ust. 1 umowy – w wysokości 50,00 zł za każdy dzień roboczy, w którym osoba niezatrudniona przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę wykonywała czynności wymienione w § 13 ust. 1 umowy, 11) za zwłokę w dostarczeniu oświadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 lub 6 umowy w wysokości 50,00 zł za każdy dzień zwłoki liczonej od terminu, o którym mowa w § 13 ust. 2 umowy, 12) za zwłokę w poinformowaniu Zamawiającego o zmianie, o której mowa w § 13 ust. 3 umowy – w wysokości po 20,00 zł za każdy dzień zwłoki liczonej od terminu, o którym mowa w § 13 ust. 3 umowy, 2. Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody i utraconych korzyści. 3. Zamawiający ma prawo do potrącenia kar umownych lub innych zobowiązań finansowych Wykonawcy wobec Zamawiającego z faktury przedłożonej do zapłaty przez Wykonawcę lub z zabezpieczenia należytego wykonania przedmiotu umowy, o którym mowa w § 17, po uprzednim powiadomieniu Wykonawcy o podstawie i wysokości naliczonej kary umownej i wyznaczeniu mu 5 dniowego terminu zapłaty tej kary. Jeśli kwota uzyskana z faktury przedłożonej do zapłaty przez Wykonawcę oraz z zabezpieczenia należytego wykonania umowy nie zabezpieczy roszczeń Zamawiającego w całości, Zamawiający będzie uprawniony do dochodzenia pozostałej części od Wykonawcy. 4. Kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy z winy strony określa § 16. Szczegóły w projekcie umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-24 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-24 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-23

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej.

Brak odbycia wizji lokalnej będzie prowadził do odrzucenia oferty. (Zgodnie z art.226 ust.1 pkt 18 pzp – Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego, w przypadku gdy zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia).

W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami. Zamawiający wyznacza termin na odbycie wizji lokalnej w dniu 19.06.2026 roku w godzinach 12:00 – 14:00.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Piątek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piątek.
Tak. Wadium określono na 12 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.