Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zagrodno w miejscowości Modlikowice

Zamawiający Gmina Zagrodno (Zagrodno, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zagrodno w miejscowości Modlikowice”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZagrodnoZagrodno, Dolnośląskie (powiat Złotoryjski →)opublikowano 8 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZAGRODNO

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647676

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

52

1.4.2.)Miejscowość

Zagrodno

1.4.3.)Kod pocztowy

59-516

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ugzagrodno@zagrodno.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zagrodno.info/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7ae14583-9ae6-40e4-bbf5-11c0fdbdaff8

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00277648

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00089794

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zagrodno w miejscowości Modlikowice

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na podstawie projektu, dla zadania inwestycyjnego pn

„Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zagrodno w miejscowości Modlikowice”. 2. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”, objętej Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności. 3. Zakres prac realizowanych w ramach zadania obejmuje: Przedmiotem projektu jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok. 2,38 km. W ramach przedsięwzięcia realizowane będą także sięgacze sieciowe do granicy działek. Planowana jest także realizacja pompowni ścieków sanitarnych. Nowo powstała sieć kanalizacyjna zostanie wpięta do realizowanej obecnie oczyszczalni ścieków zlokalizowanej na działce oznaczonej geodezyjnie numerem 106 obręb Modlikowice. Miejsce realizacji: obszar wsi Modlikowice, Gmina Zagrodno. 4. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie złotoryjskim, gmina Zagrodno na działkach oznaczonych geodezyjnie numerami 44/3, 84, 86, 99, 100, 106, 128/2, 178, 194, 223, 227 obręb 0005 Modlikowice. Dla inwestycji opracowano dokumentację budowlaną oraz dokonano zgłoszenia budowy. 5. Zakres projektu obejmuje. a) budowę sieci kanalizacyjnej (ciśnieniowej i grawitacyjnej) w Modlikowicach, b) budowę przepompowni ścieków, c) zasilanie i sterowanie pompowni ścieków, d) monitoring przedmiotowych obiektów należy zrealizować jako rozbudowę istniejącego systemu monitoringu, wizualizację należy wykonać poprzez dodanie kolejnego obiektu na istniejącej mapie synoptycznej rozbudowywanej aplikacji SCADA. Zamawiający zastrzega, że istniejący i funkcjonujący u Użytkownika licencjonowany system sterowania i monitoringu w oparciu o technologię GPRS nie może być zmieniony na inny. Nie dopuszcza się również możliwości współdziałania dwóch lub więcej odmiennych systemów sterowania i monitoringu z uwagi na bezpieczeństwo eksploatowanych rozproszonych obiektów oraz kosztów z tym związanych. e) roboty drogowe - rozebranie i odtworzenie nawierzchni, f) prace agrotechniczne i docelowe ukształtowanie terenu wraz z końcową utylizacją pozostałych odpadów z terenu budowy, g) Inspekcja TV sieci kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej). h) dokumentacja powykonawcza. 6. Uwarunkowania formalno-prawne: Uzgodnienia i opinie przy robotach budowlanych: a) uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, niezbędnych w trakcie wykonywania robót, w tym pozwolenie konserwatora zabytków na prowadzenie badań archeologicznych, b) nadzór archeologiczny po stronie Wykonawcy.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8992507768

4.3.3.)Ulica

ul. Gajowa 23/14

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

50-519

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5350782,65 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00143366/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-01

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmiana terminu wykonania umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana zakończenia terminu wykonania umowy o miesiąc bez zwiększania wynagrodzenia.

5.4.6.)Wartość zmiany

0,0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

5350782,65 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zagrodno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zagrodno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.