„Roboty budowlane polegające na budowie budynku komunalnego i remizy OSP w miejscowości Nowa Wieś”.
Zamawiający Gmina Trzebownisko (Trzebownisko, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Roboty budowlane polegające na budowie budynku komunalnego i remizy OSP w miejscowości…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276955, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~3,7 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- woj. Podkarpackie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Trzebownisko |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 690582157 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Trzebownisko 976 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Trzebownisko |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 36-001 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 17 77 13 700 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 17 77 13 719 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | poczta@trzebownisko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://trzebownisko.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00274064 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-06-03 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00268130 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.4.zdolności technicznej lub zawodowej : 1.Doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie* budynku użyteczności publicznej wraz z infrastrukturą techniczną* o wartości robót min 8 000 000,00 zł brutto (słownie złotych: osiem milionów ), każda robota. -Pod pojęciem: „budowy” i „przebudowy” należy rozumieć budowę w rozumieniu art. 3 pkt 6 i 7a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2025.418). -Pod pojęciem: „infrastruktury technicznej” należy rozumieć wszelkie niezbędne do użytkowania obiektu instalacje (np. sanitarne, elektryczne), -Pod pojęciem: „robót budowlanych wykonanych" należy rozumieć: roboty budowlane rozpoczęte i zakończone w ww. okresie i roboty budowlane zakończone w ww. okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w ww. okresie, -Pod pojęciem: budynku użyteczności publicznej -zgodnie z definicją w § 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz.U.2022.1225). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej obejmujący wymagane doświadczenie musi być spełniony w całości przez co najmniej jeden z podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dowody potwierdzające, że roboty zostały wykonane w sposób należyty. UWAGA: W związku z art. 118 ust 2 ustawy Pzp: „W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.” W przypadku robót, których wartość została wyrażona w umowie w innej walucie niż w PLN należy dokonać przeliczenia tej waluty na PLN przy zastosowaniu średniego kursu NBP na dzień zakończenia robót (w przypadku robót rozliczanych wyłącznie w walutach innych niż PLN). Po zmianie: 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.4.zdolności technicznej lub zawodowej : 1.Doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie* budynku użyteczności publicznej wraz z infrastrukturą techniczną* o wartości robót min 5 000 000,00 zł brutto (słownie złotych: pięć milionów ), każda robota. -Pod pojęciem: „budowy” i „przebudowy” należy rozumieć budowę w rozumieniu art. 3 pkt 6 i 7a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2025.418). -Pod pojęciem: „infrastruktury technicznej” należy rozumieć wszelkie niezbędne do użytkowania obiektu instalacje (np. sanitarne, elektryczne), -Pod pojęciem: „robót budowlanych wykonanych" należy rozumieć: roboty budowlane rozpoczęte i zakończone w ww. okresie i roboty budowlane zakończone w ww. okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w ww. okresie, -Pod pojęciem: budynku użyteczności publicznej -zgodnie z definicją w § 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz.U.2022.1225). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej obejmujący wymagane doświadczenie musi być spełniony w całości przez co najmniej jeden z podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dowody potwierdzające, że roboty zostały wykonane w sposób należyty. UWAGA: W związku z art. 118 ust 2 ustawy Pzp: „W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.” W przypadku robót, których wartość została wyrażona w umowie w innej walucie niż w PLN należy dokonać przeliczenia tej waluty na PLN przy zastosowaniu średniego kursu NBP na dzień zakończenia robót (w przypadku robót rozliczanych wyłącznie w walutach innych niż PLN). |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.