Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych z Powiatowego Zespołu Szpitali.

Zamawiający Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy (Oleśnica, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych z Powiatowego Zespołu Szpitali”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiatowy Zespół Szpitali w OleśnicyOleśnica, Dolnośląskieopublikowano 2 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 871 880 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932966540

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Armii Krajowej 1

1.4.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.4.3.)Kod pocztowy

56-400

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.7.)Numer telefonu

71 77 67 427

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pzsolesnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.pzsolesnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-99b981fe-0b82-11ef-bfd2-32fa350b5bfc

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272035

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00310619

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych z Powiatowego Zespołu Szpitali.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i unieszkodliwienie przez Wykonawcę odpadów medycznych wytworzonych i przekazanych przez Zamawiającego, sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego.

3.8.)Główny kod CPV

90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-07-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2024-08-23 do 2026-08-23

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

"ECO-ABC" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

ECO CLEAN ENERGY Spółka Akcyjna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1130021751/7692243201

4.3.3.)Ulica

ul. Przemysłowa 7

4.3.4.)Miejscowość

Bełchatów

4.3.5.)Kod pocztowy

97-400

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

646274 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00424579/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-26

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zgodnie z art. 455 ust.1 pkt 4) Prawa zamówień publicznych oraz § 11 ust. 3 umowy, w związku z koniecznością zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, która spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy, Strony postanowiły zawrzeć Aneks do Umowy nr TP/78/2024 z dnia 22 lipca 2024 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zgodnie z art. 455 ust.1 pkt 4) Prawa zamówień publicznych oraz § 11 ust. 3 umowy, w związku z koniecznością zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, która spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy, Strony postanowiły zawrzeć Aneks do Umowy nr TP/78/2024 z dnia 22 lipca 2024 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

370727,16

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90524000-6Usługi w zakresie odpadów medycznyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
871 880 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
201 203 zł2 817 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 616 397 zł
Źródło próbki
CPV 90524000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
201 203 zł
Mediana
871 880 zł
Górny kwartyl
2 817 600 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90524000-6 (Usługi w zakresie odpadów medycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.