Modernizacja Szkoły Podstawowej w Psarach.
Zamawiający Urząd Gminy w Psarach (Psary, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja Szkoły Podstawowej w Psarach”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | URZĄD GMINY W PSARACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000537243 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Malinowicka 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Psary |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-512 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22B - Sosnowiecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@psary.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.psary.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00271173 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-06-01 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00265627 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 9.1. | Informacje dodatkowe Przed zmianą | 1. Zamówienie należy zrealizować w terminie 4 miesięcy od podpisania umowy z zastrzeżeniem, że prace wskazane w opisie przedmiotu zamówienia jako Etap I zamówienia musi być zakończony do dnia 28.08.2026 r. 2. Termin zakończenia Etapu I robót budowlanych ustalono na dzień 28.08.2026 r. z uwagi na specyfikę funkcjonowania obiektu oświatowego oraz konieczność wykonania prac w okresie przerwy wakacyjnej, kiedy w budynku nie odbywają się zajęcia dydaktyczne i możliwe jest prowadzenie robót w sposób bezpieczny oraz niekolidujący z działalnością szkoły. Realizacja robót w okresie wakacyjnym minimalizuje zagrożenia dla użytkowników obiektu, w szczególności uczniów i personelu, oraz umożliwia prowadzenie prac uciążliwych (hałas, zapylenie, prace instalacyjne, roboty rozbiórkowe) bez konieczności etapowania robót i organizowania tymczasowych zabezpieczeń oraz przegród, co mogłoby znacząco wydłużyć czas realizacji i zwiększyć koszty inwestycji. Zakończenie wskazanych robót do dnia 28.08.2026 r. jest niezbędne, aby umożliwić przygotowanie obiektu do rozpoczęcia roku szkolnego 2026/2027, w tym ustawienie wyposażenia, przeprowadzenie sprzątania oraz organizację pomieszczeń przed przybyciem uczniów. 3. W związku z powyższym wskazany termin zakończenia robót jest terminem uzasadnionym organizacyjnie, technologicznie i społecznie oraz wynika bezpośrednio z charakteru obiektu oraz jego przeznaczenia. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2024 r. poz. 507 z późn. zm.). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. 3. Zamawiający nie skorzystał z dopuszczenia, o którym mowa w art. 16b ust. 1 pkt 1 – 5 ustawy, co oznacza, że: 3.1. o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.2. o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy wspólnie z Wykonawcami pochodzącymi z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.3. Wykonawcy nie mogą polegać na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1 ustawy, pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.4. Wykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.5. podwykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”. Ilekroć w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia dalej SWZ wskazano akty prawne należy przyjąć, że zostały one przywołane w brzmieniu aktualnym na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania. Po zmianie: 1. Zamówienie należy zrealizować w terminie 4 miesięcy od podpisania umowy z zastrzeżeniem, że prace wskazane w opisie przedmiotu zamówienia jako Etap I zamówienia musi być zakończony do dnia 28.08.2026 r. 2. Termin zakończenia Etapu I robót budowlanych ustalono na dzień 28.08.2026 r. z uwagi na specyfikę funkcjonowania obiektu oświatowego oraz konieczność wykonania prac w okresie przerwy wakacyjnej, kiedy w budynku nie odbywają się zajęcia dydaktyczne i możliwe jest prowadzenie robót w sposób bezpieczny oraz niekolidujący z działalnością szkoły. Realizacja robót w okresie wakacyjnym minimalizuje zagrożenia dla użytkowników obiektu, w szczególności uczniów i personelu, oraz umożliwia prowadzenie prac uciążliwych (hałas, zapylenie, prace instalacyjne, roboty rozbiórkowe) bez konieczności etapowania robót i organizowania tymczasowych zabezpieczeń oraz przegród, co mogłoby znacząco wydłużyć czas realizacji i zwiększyć koszty inwestycji. Zakończenie wskazanych robót do dnia 28.08.2026 r. jest niezbędne, aby umożliwić przygotowanie obiektu do rozpoczęcia roku szkolnego 2026/2027, w tym ustawienie wyposażenia, przeprowadzenie sprzątania oraz organizację pomieszczeń przed przybyciem uczniów. 3. W związku z powyższym wskazany termin zakończenia robót jest terminem uzasadnionym organizacyjnie, technologicznie i społecznie oraz wynika bezpośrednio z charakteru obiektu oraz jego przeznaczenia. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2024 r. poz. 507 z późn. zm.). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. 3. Zamawiający nie skorzystał z dopuszczenia, o którym mowa w art. 16b ust. 1 pkt 1 – 5 ustawy, co oznacza, że: 3.1. o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.2. o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy wspólnie z Wykonawcami pochodzącymi z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.3. Wykonawcy nie mogą polegać na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1 ustawy, pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.4. Wykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, 3.5. podwykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”. Ilekroć w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia dalej SWZ wskazano akty prawne należy przyjąć, że zostały one przywołane w brzmieniu aktualnym na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-06-12 09:00 Po zmianie: 2026-06-15 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-06-12 09:05 Po zmianie: 2026-06-15 09:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-07-11 Po zmianie: 2026-07-14 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.