Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
443 473 zł
Umowa zawarta
1 czerwca 2026
Okres realizacji
60 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup pojazdów oraz sprzętu i odzieży na potrzeby zabezpieczenia przeciwpożarowego Nadleśnictwa Józefów

Zamawiający Nadleśnictwo Józefów (Józefów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup pojazdów oraz sprzętu i odzieży na potrzeby zabezpieczenia przeciwpożarowego…”, wybierając ofertę wykonawcy Technika Ratownicza Bartosz Klich. Wartość umowy: 443 473 zł.

Zamawiający: Nadleśnictwo JózefówJózefów, Lubelskieopublikowano 1 czerwca 2026
Wartość umowy
443 473 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Technika Ratownicza Bartosz Klich (Osiniec), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 443 473,06 zł (umowę zawarto 1 czerwca 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

  • 4

    Zamówienie zostało udzielone w trybie z wolnej ręki z powodu sytuacji nadzwyczajnej (wielkopowierzchniowy pożar lasu na obszarze Nadleśnictwa Józefów, wprowadzona Decyzja nr 34).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO JÓZEFÓW

1.3.)Oddział zamawiającego

Nadleśnictwo Józefów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950014989

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Leśna 46G

1.5.2.)Miejscowość

Józefów

1.5.3.)Kod pocztowy

23-460

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jozefow@lublin.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://jozefow.lublin.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ef05544a-e48a-43d0-9379-ddd16a1b8c9b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup pojazdów oraz sprzętu i odzieży na potrzeby zabezpieczenia przeciwpożarowego Nadleśnictwa Józefów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef05544a-e48a-43d0-9379-ddd16a1b8c9b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270472

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00260196

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne.
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie fatyczne sytuacja nadzwyczajna
Wystąpienie zdarzenia losowego - wielkopowierzchniowego pożaru lasu na gruntach Skarbu Państwa znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa Józefów, w następstwie którego wprowadzono Decyzją nr 34 Nadleśniczego Nadleśnictwa Józefów z dnia 15.05.2026 r. stan siły wyższej o zasięgu lokalnym.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w tej sekcji c.d. uzasadnienia faktycznego znajduje się w sekcji IX ogłoszenia "Informacje dodatkowe".

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

380573,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nw. pojazdów oraz sprzętu i odzieży na potrzeby zabezpieczenia przeciwpożarowego Nadleśnictwa Józefów:
a) Pojazd typu Side-by-Side (UTV) wraz z modułem gaśniczym i osprzętem – 1 szt.
b) Pojazd typu Side-by-Side (UTV) – 1 szt.
c) Przyczepka do pojazdu – szt. 1
d) Środki i odzież – 12 kpl.
e) Hydronetki plecakowe VFT – 12 szt.
f) Urządzenie wielofunkcyjne - zdzierak – 12 szt.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków Zamawiający informuje, że szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do zaproszenia do negocjacji oraz w protokole z negocjacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

44482000-2 - Urządzenia przeciwpożarowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Technika Ratownicza Bartosz Klich

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 389297139

7.3.3)Ulica

Osiedle Przylesie 8

7.3.4)Miejscowość

Osiniec

7.3.5)Kod pocztowy

62-200

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

443473,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.C.d. uzasadnienia faktycznego wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki

Zaistniała sytuacja nakłada na zamawiającego obowiązek prowadzenie bezpośredniego monitoringu drzewostanów uszkodzonych przez pożar i drzewostanów bezpośrednio przyległych, prowadzenie działań doraźnych związanych z zabezpieczeniem pożarzyska i usuwanie zagrożeń. Z uwagi na brak wyposażenia zachodzi konieczność natychmiastowego zakupu pojazdów oraz sprzętu i odzieży dla pracowników nadleśnictwa. Instrukcja Ochrony Przeciwpożarowej Lasu zobowiązuje Nadleśnictwo do zaopatrzenia się w niezbędny sprzęt przeciwpożarowy, który został zużyty na skutek prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w dniu wybuchu pożaru w dniu 5 maja 2026 r. Obecna sytuacja związana ze stałym monitorowaniem pożarzyska wymaga dokonania wyposażenia jednostkę w niezbędny sprzęt i odzież. W wyniku wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia losowego, którego nie można było wcześniej przewidzieć i które nie wynikało z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, zaistniała sytuacja wymagająca niezwłocznego podjęcia działań. Przesłanka ta odnosi się do zdarzeń o charakterze wyjątkowym, których wystąpienie w normalnym toku rzeczy jest mało prawdopodobne. W przedmiotowej sprawie zachodzi konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia w celu uniknięcia negatywnych skutków wynikających z braku niezwłocznego podjęcia działań na terenie pożarzyska. Istnieje bowiem realne zagrożenie powstania dalszych strat materialnych w mieniu Skarbu Państwa, związanych z koniecznością monitorowania, zabezpieczenia oraz ograniczania zagrożeń występujących na obszarze objętym pożarem. Zabezpieczenie i dozór terenu pożarzyska mają na celu przeciwdziałanie dalszym szkodom oraz zapewnienie bezpieczeństwa mienia pozostającego w zarządzie Zamawiającego. Zaniechanie niezwłocznego udzielenia zamówienia mogłoby skutkować zwiększeniem strat w mieniu publicznym oraz utrudnieniem właściwego reagowania na pojawiające się zagrożenia, w tym konieczności bieżącego informowania odpowiednich służb ratowniczych. Mając na uwadze charakter i skalę zagrożenia oraz konieczność natychmiastowego podjęcia działań, nie jest możliwe przeprowadzenie postępowania w trybach konkurencyjnych, nawet przy zastosowaniu skróconych terminów proceduralnych. Jednocześnie Zamawiający zobowiązany jest do działania z zachowaniem podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. 2. Okres realizacji zamówienia podany w pkt 8.3 jest okresem maksymalnym. Okres realizacji zamówienia za poszczególne elementy zamówienia jest następujący: 1. Pojazd typu Side-by-Side (UTV) wraz z modułem gaśniczym i osprzętem – 1 szt. oraz pojazd typu Side-by-Side (UTV) – 1 szt. - 21 dni od daty podpisania umowy, 2. Przyczepka do pojazdu – szt. 1, środki i odzież (kurtka, spodnie, buty) – 12 kpl. - 60 dni od daty podpisania umowy, 3. Środki i odzież (hełm, gogle, kominiarka, maska, rękawice) – 12 kpl., hydronetki plecakowe VFT – 12 szt., urządzenie wielofunkcyjne - zdzierak – 12 szt. - 14 dni od daty podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34113000-2Pojazdy z napędem na 4 koła
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
216 152 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
192 835 zł288 211 zł
Rozstęp międzykwartylowy
95 376 zł
Źródło próbki
CPV 34113· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
192 835 zł
Mediana
216 152 zł
Górny kwartyl
288 211 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Józefów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Józefów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 443 473 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34113000-2 (Pojazdy z napędem na 4 koła). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Technika Ratownicza Bartosz Klich (Osiniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.