Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie Gminy Dębowiec w sezonie 2025/2026
Zamawiający Gmina Dębowiec (Dębowiec, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie Gminy Dębowiec w sezonie 2025/2026”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=812, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA DĘBOWIEC |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 370440318 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 101 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dębowiec |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 38-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL821 - Krośnieński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (13) 44 13 028 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@debowiec.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.debowiec.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-9eaa4a8f-39ed-4f18-9b3c-9a780c4cbac1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00268295 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-05-29 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00491145 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie Gminy Dębowiec w sezonie 2025/2026 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest „Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie Gminy Dębowiec w sezonie 2025/2026”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Ogólnobudowlane Wiesław Misiołek |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 685-102-50-55 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Dębowiec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 38-220 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 370000 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00554765/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Pisemny wniosek Wykonawcy, który poinformował, iż pula środków na realizację zadania okazuje się niewystarczająca na dalszą jego realizację, z uwagi na utrzymujące się trudne warunki pogodowe oraz wyczerpanie środków przeznaczonych na realizację danych usług. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększenie wynagrodzenia umownego brutto o kwotę 25 000,00 zł w części dotyczącej zimowego utrzymania dróg i chodników gminnych na rok 2025. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 25000 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną wprowadzenia zmiany umowy (polegającej na przedłużeniu terminu wykonywania usługi polegającej na zimowych utrzymaniu chodników w ciągu dróg powiatowych) było podjęcie przez Radę Gminy Dębowiec stosownej uchwały w przedmiocie przejęcia przez Gminę Dębowiec zadania polegającego na zimowym utrzymaniu chodników w ciągu dróg powiatowych od 01.01.2026 r. oraz wprowadzenie do umowy zapisów dotyczących funkcjonowania Krajowego Systemu e-Faktur. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedłużenie terminu świadczenia usługi zimowego utrzymania chodników w ciągu dróg powiatowych. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 282232,88 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.