Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 580 000 zł
Umowa zawarta
22 maja 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 580 000 zł – 3 665 440 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii dla 2 obiektów: Oczyszczalnia Ścieków w Gołdapi oraz Stacja Uzdatniania Wody w Gołdapi

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Gołdap, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii dla 2 obiektów:…”, wybierając ofertę wykonawcy 4Technology Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 580 000 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
3 580 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z warunkami udziału w przetargu (braku wymaganych referencji).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy 4Technology Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 3 580 000,00 zł (umowę zawarto 22 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 580 000,00 zł do 3 665 440,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790657082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gen. Sikorskiego, 9a

1.5.2.)Miejscowość

Gołdap

1.5.3.)Kod pocztowy

19-500

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pwik@pwikgoldap.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pwik.goldap.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b6c8ae74-4be5-422a-b848-13469fdde4a7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii dla 2 obiektów: Oczyszczalnia Ścieków w Gołdapi oraz Stacja Uzdatniania Wody w Gołdapi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b6c8ae74-4be5-422a-b848-13469fdde4a7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265594

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00186681/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.1 Budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii dla 2 obiektów

oczyszczalnia ścieków w Gołdapi oraz stacja uzdatniania wody w Gołdapi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

EWM.02.05-IZ.00-002/25 w ramach Priorytetu FEWM.02 ŚRODOWISKO Działania FEWM.02.05 Odnawialne źródła energii (Typ projektu 1) programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186836

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PWiK.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii dla dwóch obiektów: oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody w Gołdapi. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż, uruchomienie instalacji oraz wykonanie robót towarzyszących.

4.5.3.)Główny kod CPV

09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3580000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3665440 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3580000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4Technology Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7010833018

7.3.3)Ulica

Hoża 86/410

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-682

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3580000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09332000-5Instalacje słoneczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gołdap.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 580 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09332000-5 (Instalacje słoneczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 4Technology Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.