Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO, GMINA MRĄGOWO”

Zamawiający Gmina Mrągowo (Mrągowo, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO, GMINA MRĄGOWO”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MrągowoMrągowo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Mrągowski →)opublikowano 27 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MRĄGOWO

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510742764

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Królewiecka 60 A

1.4.2.)Miejscowość

Mrągowo

1.4.3.)Kod pocztowy

11-700

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.7.)Numer telefonu

89 742 2924

1.4.8.)Numer faksu

89 742 2924

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@gminamragowo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminamragowo.net

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e899b462-4d9e-46a6-a59c-1603d672ef7f

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00264213

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-05-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00406824

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO,
GMINA MRĄGOWO”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Określenie przedmiotu zamówienia publicznego:


1. Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PP, SN8, śr 160-200mm L=188m
2. Przyłącza kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PP,SN8, śr.160mm L=433m
3. Kanalizacja sanitarna tłoczna z rur:
PE 100,PN10, SDR 17 śr.50-75mm L= 1.809 m
RC PE 100RC,PN10, SDR17 śr.110-140mm L= 2.089 m
Przeciski sterowane wykonane rurami PE100, PN16, śr 50-140mm L=313 m
4. Przepompownie lokalne: PlMu4 (na dz.nr. 151/12 obręb Muntowo) , PlMu5 (na dz. nr. 166/2 obręb Muntowo) - 2 kpl
5. Przepompownie przydomowe PD – 32 kpl.

3.8.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2027-06-20

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mrągowie 11-700 Mrągowo, Os. Mazurskie 1A NIP 7421375296

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7421375296

4.3.3.)Ulica

Os. Mazurskie 1A

4.3.4.)Miejscowość

Mrągowo

4.3.5.)Kod pocztowy

11-700

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

2200894,73 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00546085/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność dostosowania technologii realizowanych robót do istniejącego stanu zagospodarowania terenu .

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Na podstawie notatek służbowych. oraz przedłożonego kosztorysu (w załączeniu) roboty zamienne oraz dodatkowe są uzasadnione z uwagi na zaistniałe zmiany w zagospodarowaniu terenów nieruchomości po zatwierdzeniu projektu budowlanego. Z powodu braku możliwości przewidzenia zaistniałych problemów w okresie zlecania robót, nastąpiła konieczność zwiększenia nakładów finansowych o kwotę 27.004,67zł netto. W związku z powyższym zgodnie z § 15 ust.2 pkt 6), 7) i 9) umowy należy Aneksem do Umowy wprowadzić zmianę umowy w zakresie wynagrodzenia wykonawcy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

2234110,48

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zadanie w trakcie realizacji robót budowlanych uzyskało możliwość dofinansowania budowy ze środków UE z KPO.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mrągowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mrągowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.