Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 200 895 zł
Umowa zawarta
20 listopada 2025
Okres realizacji
do 20 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 962 036 zł – 4 418 529 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 12% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierownika budowy z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowla40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO, GMINA MRĄGOWO”

Zamawiający Gmina Mrągowo (Mrągowo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO, GMINA MRĄGOWO”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mrągowie 11-700 Mrągowo, Os. Mazurskie 1A NIP 7421375296. Wartość umowy: 2 200 895 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina MrągowoMrągowo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Mrągowski →)opublikowano 20 listopada 2025
Wartość umowy
2 200 895 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mrągowie 11-700 Mrągowo, Os. Mazurskie 1A NIP 7421375296 (Mrągowo), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 200 894,73 zł (umowę zawarto 20 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 962 035,72 zł do 4 418 529,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MRĄGOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510742764

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Królewiecka 60 A

1.5.2.)Miejscowość

Mrągowo

1.5.3.)Kod pocztowy

11-700

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

89 742 2924

1.5.8.)Numer faksu

89 742 2924

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@gminamragowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminamragowo.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

platformazakupowa.pl/pn/mragowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO,
GMINA MRĄGOWO”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e899b462-4d9e-46a6-a59c-1603d672ef7f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546085

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026302/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI MUNTOWO

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00406824

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPP. 7013.14.02.2025 RZP: I.05.2025 IPP.271.06.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3450000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Określenie przedmiotu zamówienia publicznego:


1. Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PP, SN8, śr 160-200mm L=188m
2. Przyłącza kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PP,SN8, śr.160mm L=433m
3. Kanalizacja sanitarna tłoczna z rur:
PE 100,PN10, SDR 17 śr.50-75mm L= 1.809 m
RC PE 100RC,PN10, SDR17 śr.110-140mm L= 2.089 m
Przeciski sterowane wykonane rurami PE100, PN16, śr 50-140mm L=313 m
4. Przepompownie lokalne: PlMu4 (na dz.nr. 151/12 obręb Muntowo) , PlMu5 (na dz. nr. 166/2 obręb Muntowo) - 2 kpl
5. Przepompownie przydomowe PD – 32 kpl.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1962035,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4418529,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2200894,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mrągowie 11-700 Mrągowo, Os. Mazurskie 1A NIP 7421375296

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7421375296

7.3.3)Ulica

Os. Mazurskie 1A

7.3.4)Miejscowość

Mrągowo

7.3.5)Kod pocztowy

11-700

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2200894,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mrągowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mrągowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 200 895 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mrągowie 11-700 Mrągowo, Os. Mazurskie 1A NIP 7421375296 (Mrągowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.