Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
136 519 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    70 999 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    65 520 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie Mieszkania

Zamawiający Gmina Bytom - Bytomskie Mieszkania (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 136 519 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Bytom - Bytomskie MieszkaniaBytom, Śląskieopublikowano 22 maja 2026
Łączna wartość umów
136 519 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 marca 2026

    Termin ofert: 24 kwietnia 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    22 maja 2026

    2 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Elkoma sp. z o.o. (część 1); Interaut Electric sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 136 519,19 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Specyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym (art. 275 pkt 2 Pzp), podzielone na części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 242615406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Armii Krajowej 54b

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-909

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@bm.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.bm.bytom.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bm-bytom.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/508459

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie Mieszkania

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4cd4b2a4-65f1-499a-9a43-73ebae4d847b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00257835

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029422/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Roboty elektryczne w budynkach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania c.d. w informacjach dodatkowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00163829

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.261.12.2026.TP2

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

132900,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie Mieszkania. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie (2) części:
1.1. Część 1 – Roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie Mieszkania – ul. Katowicka 24, ul Miarki 50, ul. Brzezińska 15, ul. Górnośląska 19, ul. Nawrota 17, ul. Nawrota 17 of., ul. Nawrota 19, ul. Nawrota 19 of. prawa , ul. Nawrota 19 of. lewa, ul. Piłsudskiego 12, ul. Piłsudskiego 15.
1.1.1. Zakres robót budowlanych i instalacyjnych jest zróżnicowany i obejmuje roboty ogólnobudowlane, remontowe, renowacyjne i elektryczne.
1.1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki wykonania i odbioru robót stanowią załącznik nr 1.1.a do SWZ – Specyfikacja techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
1.1.3. Zamawiający załącza przedmiary (załącznik nr 1.1 do SWZ) jako materiał niezobowiązujący. Załączone przedmiary robót mają charakter orientacyjny i należy je traktować jako materiał pomocniczy w szybkim i ogólnym rozeznaniu zakresu rzeczowego i rozmiaru przedsięwzięcia. Ilość i opis poszczególnych pozycji przedmiarów robót nie należy traktować jako ostateczne definiujące wymagania dla danych robót.
2. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot zamówienia 60 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia odbioru końcowego robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.)Wartość części

73440,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie Mieszkania. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie (2) części:
1.2. Część 2 – Roboty remontowe – wymiana głównego zabezpieczenia budynku zarządzanego przez Bytomskie Mieszkania – ul. Witczaka 86, ul. Huty Julia 4, ul. Huty Julia 5, ul. Huty Julia 5a, ul. Huty Julia 6 ul. Huty Julia 6a, ul. Huty Julia 6b, ul. Konstytucji 31a, ul. Olszewskiego 3a
1.2.1. Zakres robót budowlanych i instalacyjnych jest zróżnicowany i obejmuje roboty ogólnobudowlane, remontowe, renowacyjne i elektryczne.
1.2.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki wykonania i odbioru robót stanowią załącznik nr 1.1.a do SWZ – Specyfikacja techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
1.2.3. Zamawiający załącza przedmiary (załącznik nr 1.1 do SWZ) jako materiał niezobowiązujący. Załączone przedmiary robót mają charakter orientacyjny i należy je traktować jako materiał pomocniczy w szybkim i ogólnym rozeznaniu zakresu rzeczowego i rozmiaru przedsięwzięcia. Ilość i opis poszczególnych pozycji przedmiarów robót nie należy traktować jako ostateczne definiujące wymagania dla danych robót.
2. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot zamówienia 60 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia odbioru końcowego robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.)Wartość części

70092,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

70999,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

72799,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

70999,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Elkoma sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6263041318

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

70999,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

65519,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

66999,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

65519,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Interaut Electric sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2220921772

7.3.4)Miejscowość

Mysłowice

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

65519,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bytom - Bytomskie Mieszkania prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 136 519 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Elkoma sp. z o.o. (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.