Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
199 900 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie przeglądów technicznych pięcioletnich i rocznych za 2026 r. w budynkach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania.

Zamawiający Gmina Bytom - Bytomskie Mieszkania (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie przeglądów technicznych pięcioletnich i rocznych za 2026 r. w budynkach…”, wybierając ofertę wykonawcy BNI SILESIA Adam Codogni. Wartość umowy: 199 900 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Bytom - Bytomskie MieszkaniaBytom, Śląskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
199 900 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BNI SILESIA Adam Codogni (Gliwice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 199 899,60 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 242615406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Armii Krajowej 54b

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-909

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

0325325013

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@bm.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.bm.bytom.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bm-bytom.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/506170

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie przeglądów technicznych pięcioletnich i rocznych za 2026 r. w budynkach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3485b46d-372e-40c8-9a2d-30a092ede0ba

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416402

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029422/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Wykonanie przeglądów technicznych pięcioletnich i rocznych za 2026 r. w budynkach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00338348

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.261.21.2026.TP2

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są okresowe kontrole obiektów budowlanych (budynków), które mają na celu stwierdzenie czy elementy budynku mogą powodować zagrożenie dla

a) bezpieczeństwa użytkowania, b) bezpieczeństwa konstrukcji, c) bezpieczeństwa pożarowego, d) bezpieczeństwa środowiska. 2. Celem wykonania okresowej kontroli stanu technicznego budynków jest wypełnienie obowiązku zarządcy obiektu budowlanego wynikającego z: a) art. 62 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane, zgodnie z którym obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane okresowej kontroli, co najmniej raz na pięć lat, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia. Kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów. b) art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz lit. b ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane, zgodnie z którym obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu oraz instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje obiekty budowlane administrowane przez Bytomskie Mieszkania w zakresie wykonania okresowej kontroli pięcioletniej i rocznej obiektów budowlanych – wykaz adresowy obiektów budowlanych podlegających okresowej kontroli stanowi Załącznik nr 1.1. do SWZ. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ. 6. Zamawiający w związku z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje prawo opcji. Szczegółowy opis opcji znajduje się w projektowanych postanowieniach umownych. 7. Zamawiający nie podzielił postępowania na części, co uzasadnione jest kompleksowym charakterem zamówienia, które należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w Prawie Budowlanym. Podział zamówienia na wykonanie przeglądów na poszczególne adresy mógłby doprowadzić do sumarycznego zwiększenia kosztów związanych z usługami wykonywanymi przez Wykonawców na poszczególnych pojedynczych adresach. Brak podziału zamówienia na części przy jednoczesnym przeprowadzeniu postępowania w jednym z trybów konkurencyjnych przewidzianych w ustawie Pzp – tryb podstawowy – nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

4.5.3.)Główny kod CPV

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

199899,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199899,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

199899,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BNI SILESIA Adam Codogni

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6482577467

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

199899,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71630000-3Usługi kontroli i nadzoru techniczn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
88 390 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 573 zł225 590 zł
Rozstęp międzykwartylowy
180 018 zł
Źródło próbki
CPV 71630000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 573 zł
Mediana
88 390 zł
Górny kwartyl
225 590 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bytom - Bytomskie Mieszkania prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 199 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71630000-3 (Usługi kontroli i nadzoru technicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BNI SILESIA Adam Codogni (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.