Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
478 470 zł
Umowa zawarta
21 maja 2026
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 420 000 zł – 497 455 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 14% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa parkietu sali sportowej budynku Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach

Zamawiający Gmina Gaszowice (Gaszowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa parkietu sali sportowej budynku Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach”, wybierając ofertę wykonawcy FLEXFLOOR s.c. A. Potrzuski K. Kolebuk. Wartość umowy: 478 470 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GaszowiceGaszowice, Śląskieopublikowano 21 maja 2026
Wartość umowy
478 470 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FLEXFLOOR s.c. A. Potrzuski K. Kolebuk (Olsztyn).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 478 470,00 zł (umowę zawarto 21 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 420 000,00 zł do 497 455,11 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

  • 5

    Przetarg dotyczył przebudowy parkietu sali sportowej w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach, współfinansowanego z EFRROW.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gaszowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258753

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rydułtowska 2

1.5.2.)Miejscowość

Gaszowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-293

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gaszowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gaszowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.gaszowice.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa parkietu sali sportowej budynku Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cf61eb1e-f4d7-48d0-b48f-e779f15d9774

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00255196

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060790/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa parkietu sali sportowej budynku Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00134226

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa podłogi sali gimnastycznej w budynku Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszo-wicach zlokalizowanym jest w Gaszowicach przy ul. Rydułtowskiej 7, na działach nr: 1685/69, 1686/69, 1703/69 (jednostka ewidencyjna 241202_2 Gaszowice; obręb ewidencyjny 0002 Gaszowice; arkusz mapy 3).
Zakres zadania obejmuje:
- roboty przygotowawcze;
- demontaż istniejących warstw podłogi;
- wymianę parkietu sali gimnastycznej na podłogę sportową;
- malowanie powierzchni ścian.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212222-8 - Roboty budowlane związane z salami gimnastycznymi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

44112230-9 - Linoleum

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

420000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

497455,11 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

478470,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FLEXFLOOR s.c. A. Potrzuski K. Kolebuk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

281470370

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

478470,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212222-8Roboty budowlane związane z salami…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gaszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gaszowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 478 470 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212222-8 (Roboty budowlane związane z salami gimnastycznymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FLEXFLOOR s.c. A. Potrzuski K. Kolebuk (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.