Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Ochrona fizyczna osób i mienia w obiektach Sądu Rejonowego w Koszalinie

Zamawiający Sąd Rejonowy w Koszalinie (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Ochrona fizyczna osób i mienia w obiektach Sądu Rejonowego w Koszalinie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Rejonowy w KoszalinieKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 21 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Koszalinie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000322583

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Władysława Andersa 34

1.4.2.)Miejscowość

Koszalin

1.4.3.)Kod pocztowy

75-626

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@koszalin.sr.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koszalin.sr.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-57aa1bb8-7c46-46f3-8b31-6a04ded31b94

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00253943

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00194717

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Ochrona fizyczna osób i mienia w obiektach Sądu Rejonowego w Koszalinie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia oraz ochrony elektronicznej w obiektach Sądu Rejonowego w Koszalinie przy ul. Władysława Andersa 17, przy ul. Artura Grottgera 4, przy ul. Władysława Andersa 34-budynek „A”(Biuro Obsługi Interesantów, VII Wydział Gospodarczy) oraz ochrona fizyczna Zespołów Kuratorskich Służby Sądowej znajdującej się w obiekcie przy ul. Władysława Andersa 34 (w części obiektu znajdującej się w dyspozycji ZUW w Szczecinie Delegatury w Koszalinie, w okresie obowiązywania umowy przewidywana jest zmiana lokalizacji Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej tj. III i IV piętro budynku przy ul. Zwycięstwa 140 w Koszalinie).

3.9.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-05-01 do 2026-04-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Agencja Ochrony Szabel Sp. z o.o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Firma Ochrony Mienia "Discretio" Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 331297268

4.3.3.)Ulica

Morska 11

4.3.4.)Miejscowość

Koszalin

4.3.5.)Kod pocztowy

75-212

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

833343,70 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00211948/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej w 2025 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Na podstawie § 6 ust. 6 Umowy nr 13/2025 z dnia 29.04.2025 r. w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 września 2025 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2026 r. (Dz.U.2025.1242) Strony zgodnie postanawiają zmienić treść umowy poprzez zmianę wynagrodzenia Wykonawcy. Zmianie ulega stawka za jedna godzinę świadczenia usług ochrony fizycznej poprzez pracownika ochrony. Nowa stawka godzinowa będzie przysługiwała od dnia 01.01.2026 r. za adekwatną ilość godzin zgodnie z umową.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

809911,27 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 460 815 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 168 698 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 460 815 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Koszalinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.