Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 120109C Skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2118C - Wąpielsk od km 0+000 do km 1+402,3.

Zamawiający Gmina Wąpielsk (Wąpielsk, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 120109C Skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2118C -…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WąpielskWąpielsk, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 19 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wąpielsk

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118939

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wąpielsk

1.4.2.)Miejscowość

Wąpielsk

1.4.3.)Kod pocztowy

87-337

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.4.7.)Numer telefonu

564938321

1.4.8.)Numer faksu

564938322

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@wapielsk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wapielsk.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a3d18d31-68d5-4827-8c16-c3f1390bdfbf

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00250105

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00231968

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 120109C Skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2118C - Wąpielsk od km 0+000 do km 1+402,3.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja polega na rozbudowie i przebudowie drogi gminnej nr 120109C Skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2118C – Wąpielsk od km 0+000 do km 1+402,3.
Zaprojektowano jezdnię o nawierzchni bitumicznej o szerokości od 5,0 do 5,5 m. Na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi zastosowano wyokrąglenie krawędzi jezdni łukami o promieniach 6,0m i 8,0 m.
Konstrukcja jezdni:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S grub. 4 cm,
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W grub. 5 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego/mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 20cm.
Na odcinkach: od km 0+000 do 0+400,00; od km 1+000,36 do km 1+250,00; od km 1+382,3 do 1+402,3 oraz w miejscach poszerzeń na pozostałej części drogi, zaprojektowano warstwę mrozoochronną pełniącą rolę warstwy odsączającej z piasku 0/2 mm, grub. 22 cm
Zaprojektowano zjazdy o nawierzchni bitumicznej.
Konstrukcja zjazdów:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S grub. 4 cm,
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W grub. 5 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego/mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 20cm.
Zaprojektowano pobocza gruntowe o szer. 0,75m.
Zaplanowano przebudowę przepustu drogowego – zaprojektowano przepust z rury polietylenowej, spiralnie karbowanej o średnicy 60 cm na ławie z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 30cm oraz ściankami czołowymi.
W zakres robót wchodzi montaż oznakowania pionowego i poziomego, zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych rurą dwudzielną oraz wycinka drzew kolidujących z inwestycją.
Odcinek próbny
Przed przystąpieniem do wykonania warstw konstrukcyjnych jezdni Wykonawca wykona odcinek próbny celem uściślenia organizacji wytwarzania i układania wbudowywanych materiałów oraz ustalenia warunków zagęszczania. Odcinek próbny obejmuje taki sam zakres jak realizowany odcinek właściwy. Przygotowany musi być w takiej samej technologii i zawierać wszystkie elementy zgodnie z dokumentacją projektową. Odcinek próbny powinien być zlokalizowany w miejscu uzgodnionym z Inwestorem (do 2,0 km od Inwestycji). Powierzchnia odcinka próbnego powinna wynosić minimum 500 m2. Na odcinku próbnym Wykonawca powinien użyć takich materiałów oraz sprzętu jakie zamierza stosować do wykonania poszczególnych warstw konstrukcyjnych jezdni. Wykonawca może przystąpić do realizacji właściwych robót po zaakceptowaniu przez Inspektora Nadzoru technologii wbudowania i zagęszczania oraz wyników z odcinka próbnego.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia

11,5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

466-01-28-889

4.3.3.)Ulica

Wojska Polskiego

4.3.4.)Miejscowość

Lipno

4.3.5.)Kod pocztowy

87-600

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1379101,36 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00339738/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

349984,03 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wąpielsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wąpielsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.