ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki” w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Gmina Kosów Lacki (Kosów Lacki, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w…”. Termin składania ofert minął 2 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 20 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Kosów LackiKosów Lacki, Mazowieckie (powiat Sokołowski →)opublikowano 18 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
Wadium
20 000 zł
Termin składania ofert
2 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja jakości40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    18 maja 2026

    Termin ofert: 2 czerwca 2026 10:00
  2. Wynik postępowania

    03 czerwca 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja jakości 40%.

  • 2

    ZakresTermomodernizacja 10 budynków użyteczności publicznej (m.in. szkoły, urzędy) z pakietem OZE: panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz izolacja termiczna ścian/dachów.

  • 3

    RyzykoWadium: 20 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOSÓW LACKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kościelna 20

1.5.2.)Miejscowość

Kosów Lacki

1.5.3.)Kod pocztowy

08-330

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.7.)Numer telefonu

25 787 91 05

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

samorzad@kosowlacki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kosowlacki.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e654dfb4-8c3d-4860-ae78-241c79321556

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249265

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021886/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II: „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działania 2.1: „Efektywność energetyczna” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kosowlacki.ezamawiajacy.pl/pn/kosowlacki/demand/290877/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://kosowlacki.ezamawiajacy.pl/pn/kosowlacki/demand/290877/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc.
Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
1) plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert.
Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.
W przypadku wnoszenia wadium w formie poręczenia lub gwarancji, oryginał dokumentu wadium (poręczenia lub gwarancji) opatrzonego podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia, Wykonawca składa załączając na Platformie w zakładce „OFERTY” – poprzez wybranie polecenia „dodaj dokument".
14.17. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf
14.18. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń:
1) .zip
2) .7Z
W przypadku stosowania przez wykonawcę kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
1) ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na rozszerzenie .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym w formacie PAdES.
2) pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć podpisem w formacie XAdES o typie zewnętrznym. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć oprócz podpisanego dokumentu oddzielny plik z podpisem.
Szczegółowe wymagania zostały określone w Rozdziale 14 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Określono w Rozdziale 27 SWZ Ochrona Danych Osobowych

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Określono w Rozdziale 27 SWZ Ochrona Danych Osobowych

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RG.271.1.6.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj

Przedmiotem zadania jest „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki” w formule zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kosów Lacki. Zamówienie obejmuje następujące obiekty budowlane:
• Budynek remizy OSP Kosów Lacki, dz. nr 1790 (ul. Szkolna 21), 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Dębe, dz. nr 438/2, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Tosiach, dz. nr 251, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek remizy OSP Wólka Okrąglik, dz. nr 1162, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek gminny, dz. nr 83 (ul. Polna 1), 08-330 Kosów Lacki.


UWAGA – Wyłączenie z zakresu rzeczowego (dotyczy budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim):
W odniesieniu do budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim przy ul. Szkolnej 21, z zakresu zamówienia wyłącza się prace, które zostały już zrealizowane. Wykonawca nie wycenia i nie wykonuje następujących robót wskazanych pierwotnie w PFU:
• docieplenie stropu – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 18,00 m²,
• docieplenie ścian zewnętrznych – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 513,00 m²,
• wymiana stolarki okiennej na spełniającą WT 2021, powierzchnia wymiany 36,69 m².
Pozostałe prace dla tego budynku (m.in. docieplenie dachu i stropodachu, mikroinstalacja fotowoltaiczna on-grid o mocy 4,5 kW, wymiana opraw i oświetlenia na LED) pozostają w zakresie zamówienia do wykonania.

UWAGA – Uwarunkowania przyrodnicze i terminy realizacji prac:
• Zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją ornitologiczną i chiropterologiczną, Zamawiający wprowadza bezwzględne ograniczenia czasowe w realizacji prac na zewnątrz budynków:
• Dla budynków: budynek komunalny w Kosowie Lackim – byłe przedszkole (ul. Polna 1), Remiza OSP w Kosowie Lackim (ul. Szkolna 21) oraz Świetlica w Tosiach – ze względu na stwierdzone ślady gniazdowania ptaków (oraz ślady obecności nietoperzy w przedszkolu), prace termomodernizacyjne zewnętrzne mogą być prowadzone wyłącznie poza okresem lęgowym ptaków, tj. w terminie od 15 października do 28 lutego. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić ten reżim czasowy w harmonogramie robót.
• Dla budynków: Remiza OSP w Wólce Okrąglik oraz Świetlica w Dębe – brak przeciwskazań przyrodniczych, prace mogą być realizowane bez ograniczeń czasowych wynikających z okresów lęgowych.

Ogólny zakres zamówienia dla wszystkich obiektów obejmuje w szczególności:
• uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
• wykonanie robót zgodnie z zaakceptowaną dokumentacją i STWiORB (z uwzględnieniem wyżej wymienionych wyłączeń i reżimów środowiskowych) wraz z zakupem i montażem niezbędnego wyposażenia.

Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym Załącznik nr 7 do niniejszej SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-21

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł.
b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż
1 000 000,00 zł.

4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
1. Posiada odpowiednie doświadczenie: W okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał należycie co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na kompleksowej termomodernizacji budynku użyteczności publicznej wraz z instalacją odnawialnych źródeł energii (np. instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła) o wartości nie mniejszej niż 1 500 000,00 zł brutto.
2. Dysponuje odpowiednim potencjałem kadrowym (osobami zdolnymi do wykonania zamówienia): Skieruje do realizacji zamówienia specjalistów posiadających uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami w odpowiednich specjalnościach (zgodnie z ustawą Prawo budowlane), to jest co najmniej:
a) Zespół projektowy składający się z:
• 1 osoby posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej.
• 1 osoby posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która w okresie ostatnich 5 lat opracowała dokumentację projektową dla minimum jednej instalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 30 kWp.
• 1 osoby posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która w okresie ostatnich 5 lat opracowała dokumentację projektową dla minimum jednej instalacji centralnego ogrzewania opartej na pompie ciepła.
b) Zespół kierowników robót składający się z:
• 1 osoby – Kierownika Budowy – posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która w okresie ostatnich 5 lat pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót na co najmniej jednym zadaniu polegającym na termomodernizacji budynku użyteczności publicznej.
• 1 osoby – Kierownika robót elektrycznych – posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń (lub w ograniczonym zakresie pozwalającym na realizację przedmiotu zamówienia) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która w okresie ostatnich 5 lat pełniła funkcję kierownika budowy lub robót przy realizacji minimum jednej instalacji fotowoltaicznej.
• 1 osoby – Kierownika robót sanitarnych – posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń (lub w ograniczonym zakresie pozwalającym na realizację przedmiotu zamówienia) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która w okresie ostatnich 5 lat pełniła funkcję kierownika budowy lub robót przy instalacji minimum jednej pompy ciepła.

(Zastrzeżenie: Zamawiający dopuszcza łączenie wyżej wymienionych funkcji, o ile jedna osoba posiada wymagane uprawnienia w więcej niż jednej specjalności lub łączy uprawnienia do projektowania z uprawnieniami do kierowania robotami).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia:
a) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ);
b) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust.
1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
c) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio
przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
d) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji z zastrzeżeniem pkt. 10.8.;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
a) dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł;
b) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł, wystawionej w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
c) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, potwierdzającego wykonanie co najmniej 1 roboty polegającej na kompleksowej termomodernizacji budynku użyteczności publicznej wraz z instalacją OZE o wartości min. 1 500 000,00 zł brutto, z załączeniem dowodów określających, czy te roboty zostały wykonane należycie (referencje, protokoły odbioru) (załącznik nr 4 do SWZ- wykaz robót).
d) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia (w tym doświadczenia przy projektowaniu/realizacji instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła zgodnie z wymogami Rozdziału 9), a także informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 5 do SWZ- wykaz osób).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100)
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia
02.06.2026 r. do godz. 10:00
Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, oddział Kosów Lacki Nr 69 9221 0000 0032 4164 2000 0020
z dopiskiem: Wadium na: „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”; nr postępowania RG.271.1.6.2026
Wniesienie wadium w formie pieniężnej będzie skuteczne jeżeli w podanym terminie zostanie uznane na rachunku bankowym Zamawiającego.
Zamawiający ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem.
Szczegóły dotyczące wadium znajdują się w Rozdziale 17 SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

25.3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projekcie mowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-02 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://kosowlacki.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-02 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-01

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kosów Lacki. Zamówienie obejmuje następujące obiekty budowlane:
• Budynek remizy OSP Kosów Lacki, dz. nr 1790 (ul. Szkolna 21), 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Dębe, dz. nr 438/2, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Tosiach, dz. nr 251, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek remizy OSP Wólka Okrąglik, dz. nr 1162, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek gminny, dz. nr 83 (ul. Polna 1), 08-330 Kosów Lacki.

UWAGA – Wyłączenie z zakresu rzeczowego (dotyczy budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim):
W odniesieniu do budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim przy ul. Szkolnej 21, z zakresu zamówienia wyłącza się prace, które zostały już zrealizowane. Wykonawca nie wycenia i nie wykonuje następujących robót wskazanych pierwotnie w PFU:
• docieplenie stropu – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 18,00 m²,
• docieplenie ścian zewnętrznych – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 513,00 m²,
• wymiana stolarki okiennej na spełniającą WT 2021, powierzchnia wymiany 36,69 m².
Pozostałe prace dla tego budynku (m.in. docieplenie dachu i stropodachu, mikroinstalacja fotowoltaiczna on-grid o mocy 4,5 kW, wymiana opraw i oświetlenia na LED) pozostają w zakresie zamówienia do wykonania.
UWAGA – Uwarunkowania przyrodnicze i terminy realizacji prac:
• Zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją ornitologiczną i chiropterologiczną, Zamawiający wprowadza bezwzględne ograniczenia czasowe w realizacji prac na zewnątrz budynków:
• Dla budynków: budynek komunalny w Kosowie Lackim – byłe przedszkole (ul. Polna 1), Remiza OSP w Kosowie Lackim (ul. Szkolna 21) oraz Świetlica w Tosiach – ze względu na stwierdzone ślady gniazdowania ptaków (oraz ślady obecności nietoperzy w przedszkolu), prace termomodernizacyjne zewnętrzne mogą być prowadzone wyłącznie poza okresem lęgowym ptaków, tj. w terminie od 15 października do 28 lutego. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić ten reżim czasowy w harmonogramie robót.
• Dla budynków: Remiza OSP w Wólce Okrąglik oraz Świetlica w Dębe – brak przeciwskazań przyrodniczych, prace mogą być realizowane bez ograniczeń czasowych wynikających z okresów lęgowych.

Ogólny zakres zamówienia dla wszystkich obiektów obejmuje w szczególności:
• uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
• wykonanie robót zgodnie z zaakceptowaną dokumentacją i STWiORB (z uwzględnieniem wyżej wymienionych wyłączeń i reżimów środowiskowych) wraz z zakupem i montażem niezbędnego wyposażenia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Kosów Lacki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kosów Lacki.
Tak. Wadium określono na 20 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.