Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Stryszawa w sezonie 2025/2026

Zamawiający Gmina Stryszawa (Stryszawa, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Stryszawa w sezonie 2025/2026”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina StryszawaStryszawa, Małopolskie (powiat Suski →)opublikowano 18 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stryszawa

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181965

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Stryszawa 17

1.4.2.)Miejscowość

Stryszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

34-205

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@stryszawa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.stryszawa.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-829cd4f6-9fe2-4604-b8dd-214fae3ff70f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00248496

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00440609

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Stryszawa w sezonie 2025/2026

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Na przedmiot zamówienia składa się zimowe utrzymanie dróg przez

a) odśnieżanie w razie wystąpienia opadów śniegu, b) zwalczanie śliskości przez posypywanie dostępnymi materiałami (piasek, żwir, szlaka itp.) dróg na terenie Gminy Stryszawa w sezonie 2025/2026 na warunkach określonych w projekcie umowy zgodnie z podanym poniżej wykazem: 1) Oferta 1 obejmuje część I zamówienia, na którą składa się zimowe utrzymanie dróg w obwodzie I- sołectwach Stryszawa Dolna i Stryszawa Górna zgodnie z poniższym zestawieniem: a) droga gminna Stryszawa Siwcówka 0,910 km. (do klasztoru). b) droga gminna Stryszawa Steczki-Kamienne 2,880 km. c) droga gminna Stryszawa Słapy 0,450 km d) droga gminna Stryszawa Gałuszki 1,520 km. e) droga gminna Stryszawa Bartyle 1,150 km. Ogółem: 6,910 km. Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2025/2026 polega na zapewnieniu przejezdności dróg (przez odśnieżanie i zwalczanie śliskości) w godzinach od 6.00. do 22.00. Dopuszcza się okresowe przerwy w dziennej przejezdności niektórych odcinków dróg w sytuacjach szczególnych (burze śnieżne, zawieje i zamiecie, ekstremalnie niskie temperatury itp.) za zgodą zamawiającego. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części zamówienia na Formularzu oferty – załącznik nr 1 do SWZ. Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy wynosi 4. Wykonawca, który złoży oferty na wszystkie części zamówienia winien liczyć się z możliwością zlecenia mu wszystkich części zamówienia i mieć odpowiednie zaplecze techniczne umożliwiające ich prawidłowe wykonanie. Dodatkowe uwagi zamawiającego do realizacji przedmiotu zamówienia: 1) Podczas prowadzenia usług muszą być bezwzględnie przestrzegane przepisy BHP, oraz wynikające z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwości zastosowania lokalizatorów GPS do archiwizacji pokonanych tras: a) Pojazdy wykonujące czynności przy Zimowym Utrzymaniu dróg mogą zostać wyposażone w lokalizatory których zadaniem będzie zapisywanie aktywności pojazdów w ramach prowadzonej akcji Zimowego Utrzymania Dróg. b) Wykonawca w umówionym terminie zabezpieczy w pojazdach sprawnie działające gniazdo zapalniczki samochodowej, lub udostępni inne miejsce np. akumulator do montażu urządzenia lokalizacyjnego zgodnie z ustaleniami zawartymi z Zamawiającym. c) W ustalonym terminie przed rozpoczęciem wykonywania usługi wykonawca zamontuje zgodnie z załączoną do urządzenia instrukcją urządzenie GPS do zasilania pojazdu, gniazda zapalniczki ewentualnie do klem akumulatora w zależności od zastosowanego rozwiązania ustalonego z Zamawiającym. d) Odczyty z systemu GPS będą stanowić uzupełnienie dokumentacji rozliczeniowej za wykonane prace. e) W sytuacji wymontowania urządzenia, świadomego jego uszkodzenia, zgubienia Wykonujący usługę ZUD bierze na siebie koszty naprawy, wymiany urządzenia. Wartość urządzania wynika z protokołu przekazania urządzenia. f) Wykonawca mający zamontowany w pojeździe lokalizator powiadomi zamawiającego o każdorazowym wypięciu i ponownym wpięciu urządzenia w celu weryfikacji poprawności jego działania. g) Po okresie zakończenia wykonywania usługi wykonawca w swoim zakresie zdemontuje urządzenie telemetryczne – zdemontuje z gniazda zapalniczki lub zdemontuje z klem akumulatora urządzenia i dostarczy do siedziby zamawiającego. 2. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 Pzp, oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Dostępność dla osób niepełnosprawnych: Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia nie określa się wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.

3.9.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-28

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-11-01 do 2026-04-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Usługi Ogólnobudowlane „BUD-KOP” Grzegorz Kubielas

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5521465810

4.3.3.)Ulica

Stryszawa 17

4.3.4.)Miejscowość

Stryszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

34-205

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

98732,84 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00510653/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

97322,38 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 493 zł1 791 218 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 540 725 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 493 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 791 218 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stryszawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stryszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.