ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Przebudowa wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2028L w msc. Ostrówek Kolonia - opracowanie dokumentacji projektowej”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej (Łęczna, Lubelskie) prowadził postępowanie „Przebudowa wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2028L w msc. Ostrówek Kolonia -…”. Termin składania ofert minął 27 maja 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
27 maja 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie projektanta branży drogowej40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    15 maja 2026

    Termin ofert: 27 maja 2026 09:00
  2. Wynik postępowania

    28 maja 2026

    2 oferty
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 2028L w miejscowości Ostrówek Kolonia, w formule usług inżynieryjnych w zakresie projektowania (CPV 71320000-7).

  • 2

    KryteriaWadium nie jest wymagane, a kryteria oceny ofert nie zostały określone w ogłoszeniu, przewidywany jest tryb podstawowy na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy. Zamawiający nie ujawnia szczegółów dotyczących zabezpieczeń.

  • 3

    ZakresWymagane jest posiadanie doświadczenia w realizacji podobnych projektów drogowych oraz znajomość przepisów prawa budowlanego i drogowego. Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących certyfikatów lub norm technicznych.

  • 4

    ZakresOferty częściowe nie są dopuszczone, a postępowanie nie zawiera preferencji dla MŚP. Dokumentacja projektowa musi uwzględniać lokalne uwarunkowania terenu i przepisy BDO. Ryzyko opóźnień może wynikać z konieczności uzgodnień z organami administracji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029470

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Przemysłowa 16

1.5.2.)Miejscowość

Łęczna

1.5.3.)Kod pocztowy

21-010

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@powiatleczynski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdpleczna.bip.e-zeto.eu/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2028L w msc. Ostrówek Kolonia - opracowanie dokumentacji projektowej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8f2a8d4f-e01b-4979-b5e6-97e4366df943

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246906

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00051517/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 „Przebudowa wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2028L w msc. Ostrówek Kolonia - opracowanie dokumentacji projektowej”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8f2a8d4f-e01b-4979-b5e6-97e4366df943

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1.W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa
się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ
Nr postępowania: ZDP.ZP.372.16.2025
Strona 11 z 18
UL. PRZEMYSŁOWA 16, 21-010 ŁĘCZNA
tel. 81 53 15 436,
e-mail: zdp@powiatleczynski.pl
Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
2.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
3.Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
4.
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
5.W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
6.W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia tj. w przypadku awarii lub niedostępności, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą ePUAPu na adres wskazany w pkt 1.2.3 (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu). Wówczas we wszelkiej korespondencji należy posługiwać się znakiem referencyjnym:
ZDP.ZP.372.5.2026;
7.Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami (nie dotyczy składania ofert).
8.Za pośrednictwem posiadanego na Platformie e-Zamówienia konta podmiotu „Wykonawca” odbywa się komunikacja Wykonawcy z Zamawiającym w postępowaniu, w szczególności przekazywanie dokumentów, oświadczeń, informacji, pytań, wniosków w ramach postępowania. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e - Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
9.Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
10.Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZDP.ZP.373.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę lub ZRID.
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
3.Opracowanie koncepcji rozwiązania projektowego budowy drogi wraz z chodnikiem/ścieżką pieszo-rowerową do akceptacji przez Zamawiającego, która będzie zawierała:
1)Dokumentację projektową wraz ze stosownymi zgodami – 3 egzemplarze,
2)Projekt wykonawczy – po 3 egzemplarze dla każdej z występujących branż,
3)Kosztorys inwestorski - 3 egzemplarze,
4)Kosztorys ofertowy - 2 egzemplarze,
5)Przedmiar robót – 2 egzemplarze,
6)Projekt Stałej Organizacji Ruchu i Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu - zatwierdzone – po 3 egzemplarze,
7)Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robot Budowlanych dla każdej występującej branży - 3 egzemplarze,
8)Szczegółowa inwentaryzacja zadrzewienia – 2 egzemplarze w przypadku konieczności usunięcia drzew i krzewów wraz z decyzją zezwalającą na ich usunięcie,
9)Operat wodno-prawny – 2 egz. Wraz z decyzją – pozwoleniem wodno-prawnym, jeśli będzie wymagane,
10)Dokumentację geodezyjno-prawną – jeśli będzie wymagana,
11)Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach – jeśli będzie wymagana,
12)Wersja elektroniczna dokumentacji – 2 egz. (płyta CD lub DVD).

Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawców wizji lokalnej, w miejscu projektowanego odcinka (do ustalenia z Zamawiającym) przy drodze powiatowej Nr 2028L w miejscowości Ostrówek Kolonia. Dokonanie oględzin/wizji lokalnej nastąpi w dniu 21.05.2026 r. nie później niż na 5 dni przed dniem składania ofert.
2.Odbycie wizji lokalnej zostanie poprzedzone odebraniem od przedstawicieli Wykonawców oświadczeń, poświadczających odbycie wizji lokalnej przez Wykonawców reprezentowanych przez tych przedstawicieli. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
3.W trakcie wizji lokalnej przedstawiciele Zamawiającego nie będą udzielać wyjaśnień treści SWZ i innych dokumentów zamówienia.
4.W przypadku gdy zamawiający wymaga w dokumentach zamówienia odbycia wizji lokalnej, oferta złożona bez odbycia takiej wizji i bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 nowej ustawy Pzp.

4.2.6.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

16 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie projektanta branży drogowej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1)
zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2)
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3)
sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4)
zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, skierowana do realizacji zamówienia osoba pełniąca funkcję projektanta branży drogowej, uczestniczyła jako autor/współautor projektu budowlanego i projektu wykonawczego/projektu budowlano–wykonawczego branży drogowej podczas realizacji co najmniej jednego zamówienia obejmującego dokumentację projektową na budowę drogi/układu dróg i dokumentacja została zatwierdzona pozwoleniem na budowę lub ZRID.
3.
Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
4.
Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p., art. 439 p.z.p.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-27 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-27 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.05.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęczna.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.