ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do wykonywania badań RKZ i parametrów krytycznych z kooksymetrią wraz z dzierżawą analizatora i analizatora backup wraz z obsługą serwisową urządzenia

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie (Kępno, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do wykonywania badań RKZ i parametrów…”. Termin składania ofert minął 22 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 606 465 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Jakość40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    15 maja 2026

    Termin ofert: 22 maja 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresDostawa pakietu odczynników i materiałów zużywalnych do badań RKZ (równowaga kwasowo-zasadowa) i parametrów krytycznych z kooksymetrią, dzierżawa 2 analizatorów (główny + backup) z obsługą serwisową przez 3 lata.

  • 2

    TerminOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP przy równoważnych warunkach; termin realizacji: 30 dni od podpisania umowy; ryzyko wysokich kar umownych za opóźnienia w dostawie odczynników.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, jakość 40%.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000308548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna

1.5.2.)Miejscowość

Kępno

1.5.3.)Kod pocztowy

63-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpital.kepno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital.kepno.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do wykonywania badań RKZ i parametrów krytycznych z kooksymetrią wraz z dzierżawą analizatora i analizatora backup wraz z obsługą serwisową urządzenia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b855256e-cf16-4ffe-87dd-adddc9070920

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246265

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044230/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do wykonywania badań RKZ i parametrów krytycznych z kooksymetrią wraz z dzierżawą analizatora i analizatora backup wraz z obsługą serwisową urządzenia

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_kepno

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_kepno

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział VIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SPZOZ-ZP/12D/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do wykonywania badań RKZ i parametrów krytycznych z kooksymetrią wraz z dzierżawą analizatora i analizatora backup do wykonywania tych badań

4.2.6.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

38434520-7 - Analizatory krwi

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych niezbędnych do wykonywania badań na analizatorze parametrów krytycznych ABL 90 FLEX PLUS będącym własnością Zamawiającego wraz z usługą serwisu

4.2.6.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

38434520-7 - Analizatory krwi

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

- Aktualne Karty charakterystyki odczynników będących przedmiotem umowy oraz ulotki odczynnikowe,
- Deklaracje CE dla aparatów (oferowany analizator oraz inkubator i wirówka manualnego zestawu backup) i odczynników,
- Oświadczenia, że oferowany analizator jest kompletny i po zainstalowaniu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego będzie gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych nakładów finansowych.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

§ 11 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-22 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_kepno

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-22 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
606 465 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
281 801 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 006 172 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
281 801 zł
Mediana
606 465 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.