Rozbudowa budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie
Zamawiający Powiat Strzyżowski (Strzyżów, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4905, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,1 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Strzyżowski |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 690581399 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Przecławczyka 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Strzyżów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 38-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48172765000 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48172765000 wew. 13 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@strzyzowski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.bip.strzyzowski.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-9ecc3560-fba7-4372-bc1b-d322f050925b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00244315 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-05-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00401416 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie. Zamówienie obejmuje wykonanie w szczególności: dobudowę dodatkowej części na poziomie wszystkich kondygnacji od strony północnej budynku (od podwórza), uzyskując dodatkowe 823,10 m2 powierzchni użytkowej. W dobudowanej części zlokalizowane będą m.in. sale przedszkolne, gabinety psychologa, pedagoga, logopedy, pielęgniarki, terapeutyczne, a także sala dzieci głęboko upośledzonych, węzły sanitarne, pomieszczenia techniczne oraz pomieszczenie o powierzchni 87,8 m2, pełniące funkcję sali do zajęć korekcyjno-rehabilitacyjnej dla dzieci ze znacznym i głębokim upośledzeniem. Zamówienie szczegółowo opisuje: dokumentacja projektowa – załącznik nr 8 do SWZ; przedmiar robót - załączniki nr 9 do SWZ; szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 10 do SWZ; istotnie postanowienia umowy – załącznik nr 7 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45214230-1 - Roboty budowlane w zakresie szkół specjalnych 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 24 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "Rembud" Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8190001879 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Tunelowa 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Strzyżów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 38-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7540696,52 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00493567/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Działając na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy oraz § 13 ust. 2 pkt 14 oraz § 13 ust. 4 umowy ZP.273.7.2024, w związku z zaistnieniem okoliczności, o których mowa w Protokole konieczności nr 1 oraz Protokole konieczności nr 2 z dnia 15.03.2025 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonanie robót budowlanych zgodnie z kosztorysami ofertowymi stanowiącymi załącznik do Protokołu konieczności nr 1 i nr 2. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8743099,05 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.