Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może jej zwiększyć do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel”

Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa DW nr 216 polegająca na…”.

Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 14 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 244 199 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może jej zwiększyć do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    Kryteria: Brak szczegółowych informacji o kryteriach oceny ofert i ich wagach w ogłoszeniu o wyniku postępowania.

  • 3

    Specyfika: Zamówienie dotyczy opracowania dokumentacji projektowej dla budowy drogi rowerowej w Helu, realizowane w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191687276

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mostowa 11A

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-778

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdwgdansk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdw-gdansk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-744c9f2e-8f40-40eb-8f0e-3ed3777b3c02

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243713

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038122/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowej pn. "Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195500

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

23/WZP/2026/TP/WKR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej, dla której Wykonawca uzyska wszystkie niezbędne warunki, uzgodnienia, opinie, decyzje, złoży wniosek o wydanie decyzji ZRID oraz będzie pełnił nadzór autorski podczas realizacji zadania do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Celem zamówienia jest poprawa bezpieczeństwa ruchu dla pieszych i rowerzystów na DW216 w miejscowości Hel od parkingu Muzeum Obrony Wybrzeża do dworca kolejowego (km 55+000÷56+420), długość odcinka ok. 1,4km. Powyższy cel zamierza się osiągnąć poprzez
rozbudowę i zaprojektowanie urządzeń BRD, budowa dróg pieszych i rowerowych, przejść dla pieszych wraz z oświetleniem, urządzeń wyposażenia drogi w tym m.in. przystanków, oświetlenia, odwodnienia drogi, kanału
technologicznego i innych, a także usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą nadziemną i podziemną, wycinką drzew oraz innych niezbędnych elementów do prawidłowego funkcjonowania drogi.

4.5.3.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie
może jej zwiększyć do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 199 zł
Próbka: 68 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
110 500 zł381 883 zł
Rozstęp międzykwartylowy
271 383 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
110 500 zł
Mediana
244 199 zł
Górny kwartyl
381 883 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.