ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnością Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu

Zamawiający Powiat Myśliborski (Myślibórz, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnością Domu Pomocy Społecznej dla Osób…”. Termin składania ofert minął 22 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 175 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    14 maja 2026

    Termin ofert: 22 maja 2026 10:00
  2. Wynik postępowania

    22 maja 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminOferty częściowe niedozwolone, preferencja dla MŚP, termin realizacji do 3 miesięcy od podpisania umowy, ryzyko opóźnień w dostawie ze względu na specjalistyczne wyposażenie.

  • 2

    ZakresSamochód dostawczy typu van przystosowany do przewozu 6-8 osób z niepełnosprawnością ruchową, wyposażony w podnośnik/pochylnię, systemy mocowań wózków inwalidzkich, klimatyzację i ogrzewanie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Myśliborski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967320

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Północna 15

1.5.2.)Miejscowość

Myślibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

74-300

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiatmysliborski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.powiatmysliborski.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5971734440

1.11.3.)Ulica

Północna 15

1.11.4.)Miejscowość

Myślibórz

1.11.5.)Kod pocztowy

74-300

1.11.6.)Województwo

zachodniopomorskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@cuwmysliborz.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

https://bip.cuwmysliborz.pl/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnością Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-03fdc8b6-93e9-4fbf-8d1d-dc8f4263eff9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243398

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041862/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnością Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://cuwmysliborz.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://cuwmysliborz.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W przedmiotowym postępowaniu Pełnomocnik Zamawiającego dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji:
1) za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://cuwmysliborz.ezamawiajacy.pl w zakładce „Korespondencja”.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Pełnomocnika Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Pełnomocnika Zamawiającego przed upływem tego terminu (w godzinach pracy Pełnomocnika Zamawiającego, w dni robocze). Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail Pełnomocnika Zamawiającego przyjmuje się datę dostarczenia wiadomości na adres
e-mail Pełnomocnika Zamawiającego. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformie.
3. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem ust. 8 niniejszego Rozdziału;
1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego; https://cuwmysliborz.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl.
2) Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.
3) Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Pełnomocnik Zamawiającego zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej.
Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu.
4) Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Pełnomocnikiem Zamawiającego a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”.
W związku z ograniczoną ilością znaków w niniejszej pozycji, Pełnomocnik Zamawiającego nie miał możliwości zamieszczenia wszystkich informacji. Szczegółowe informacje zawarte są w rozdziale XII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 i 14 ust. 1 oraz 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej RODO, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego ul. Północna 15,74-300 Myślibórz, e-mail sekretariat@cuwmysliborz.pl
2. W sprawach dotyczących przetwarzania Pani/Pana danych osobowych można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w CUW: iod@cuwmysliborz.pl lub telefonicznie pod numerem 095-746-77-01.
3. Jeżeli Pani/ Pana dane osobowe nie zostały przekazane Administratorowi bezpośrednio,
to otrzymał je od kontrahenta, w imieniu którego Pan/i działa w zakresie niezbędnym
do zrealizowania postanowień umownych/ zlecenia (dane kontaktowe).
4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora w celu:
- analizy ofert, zawarcia i realizacji umów oraz zleceń, w szczególności w związku z prowadzoną korespondencją służbową (art. 6 ust. 1 lit. b RODO)
- w celu wystawienia i przekazania faktur, prowadzenia ksiąg rachunkowych i dokumentacji podatkowej, realizując obowiązki prawne ciążące na Administratorze (art. 6 ust.1 lit. C RODO)
5. Odbiorcami Pani/ Pana danych osobowych mogą być wyłącznie podmioty, które uprawnione są do ich otrzymania na mocy przepisów prawa w ramach podpisanej umowy powierzenia, organowi prowadzącemu, kurierom, operatorom pocztowym, a także w ramach ustawy
o udostępnianiu informacji publicznej.
6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji umowy, a następnie przez okres wskazany przez przepisy podatkowe i rachunkowe. W związku z dochodzeniem roszczeń dane mogą być przechowywane do czasu ich przedawnienia, ale nie dłużej niż 3 lata.
7. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, a także
ich sprostowania (poprawiania). Przysługuje Pani/u także prawo do żądania usunięcia
lub ograniczenia przetwarzania, a także sprzeciwu na przetwarzanie, przy czym przysługuje ono jedynie w sytuacji, jeżeli dalsze przetwarzanie nie jest niezbędne do wywiązania się przez Administratora z obowiązku prawnego i nie występują inne nadrzędne prawne podstawy przetwarzania.
W związku z ograniczoną ilością znaków w niniejszej pozycji, Pełnomocnik Zamawiającego nie miał możliwości zamieszczenia wszystkich informacji. Szczegółowe informacje zawarte są w rozdziale II SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

CUW.4171.53.2026.SoS

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu typu bus do przewozu osób z niepełnosprawnością podopiecznych przebywających w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu. Samochód powinien być fabryczni nowy, w pełni sprawny, nieużywany, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, w tym wszelkich praw osób trzecich oraz innych obciążeń i zabezpieczeń, wyprodukowany co najmniej w 2025 r.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 4 stanowiącym integralną część niniejszej SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
UWAGA! Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Pełnomocnik Zamawiającego może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w załączniku nr 2 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1)wypełniony formularz oferty –wraz z wskazaniem danych oferowanego przedmiotu zamówienia w tym

markę, typ, model, rok produkcji oraz określić dane techniczne - zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ, 2) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ, 3) dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentacji tj. (1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, (2) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: wykonawcy, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: wykonawcy, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych. UWAGA! Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Pełnomocnik Zamawiającego może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w załączniku nr 1 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały określone we wzorze umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-22 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://cuwmysliborz.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-22 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34115200-8Pojazdy silnikowe do transportu mni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
175 000 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
162 073 zł196 076 zł
Rozstęp międzykwartylowy
34 003 zł
Źródło próbki
CPV 34115200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
162 073 zł
Mediana
175 000 zł
Górny kwartyl
196 076 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Myśliborski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Myślibórz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34115200-8 (Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.