Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Budowa toru treningowego dla saneczek wraz z towarzyszącą infrastrukturą

Zamawiający Gmina Karpacz (Karpacz, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa toru treningowego dla saneczek wraz z towarzyszącą infrastrukturą”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KarpaczKarpacz, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 13 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARPACZ

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Karpacz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821552

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 54

1.4.2.)Miejscowość

Karpacz

1.4.3.)Kod pocztowy

58-540

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 75 76 19 150

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_karpacz@karpacz.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.karpacz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242804

2.2.)Data ogłoszenia

2026-05-13

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00224701

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: a) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia co najmniej 11.000.000,00 PLN (słownie: jedenaście milionów złotych) lub równowartości tej kwoty - w przypadku walut innych niż PLN, obliczoną przy uwzględnieniu średniego kursu NBP z dnia wystawienia polisy OC lub odpowiednio innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia. Uwaga: W celu wykazania spełnienia przedmiotowego warunku Zamawiający żąda, aby Wykonawca przedłożył dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 11.000.000,00 PLN (słownie: jedenaście milionów złotych) lub równowartości tej kwoty – w przypadku walut innych niż PLN, obliczoną przy uwzględnieniu średniego kursu NBP z dnia wystawienia informacji przez bank o posiadaniu środków finansowych lub zdolności kredytowej. Uwaga: W celu wykazania spełnienia przedmiotowego warunku Zamawiający żąda, aby Wykonawca przedłożył informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie - warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca: a) wykonał i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie/przebudowie/rozbudowie zewnętrznego obiektu budowlanego sportowego (zewnętrzny tor lodowy, tor saneczkowy, stadion z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny lub pełnowymiarowy obiekt hokejowy) obejmującego w swym zakresie branżę architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną, elektryczną, niskoprądową oraz sieci lub przyłącza zewnętrzne, które zostały zakończone uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (w formie wykonalnej decyzji lub skutecznego zgłoszenia o zakończeniu robót budowlanych), o wartości co najmniej 11.000.000,00 zł brutto, z czego co najmniej jeden obiekt został wykonany w terenie górzystym (tj. na wysokości minimum 500 m n.p.m.), b) wykonał i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jeden ślizg z laminatu o długości minimum 160 m, w którego skład wchodziły elementy wielogabarytowe o powierzchni minimum 5m2 , Na potwierdzenie spełnienia warunku należy przedłożyć wykaz robót stanowiący Załącznik nr 6. c) dysponuje lub będzie dysponował: − osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz posiadającą doświadczenie w ostatnich 10 latach przed terminem składania ofert, jako kierownik budowy na co najmniej 1 (jednej) robocie budowlanej polegającej na budowie/rozbudowie/przebudowie zewnętrznego obiektu sportowego (zewnętrzny tor lodowy, tor saneczkowy, stadion z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny lub pełnowymiarowy obiekt hokejowy) o wartości co najmniej 11.000.000,00 zł brutto, który uzyskał certyfikat lub świadectwo co najmniej krajowego związku sportowego odpowiedniego dla przeznaczenia, jaki obiekt miał pełnić (np. w przypadku wykonania boiska do hokeja na trawie – uzyskanie odpowiedniego certyfikatu Polskiego Związku Hokeja na Trawie) z czego co najmniej jeden obiekt został wykonany w terenie górzystym (tj. na wysokości minimum 500 m n.p.m.) d) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, e) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, f) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń o kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, g) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, h) osobami wchodzącymi w skład zespołu projektowego, który Wykonawca zamierza skierować do realizacji niniejszego zamówienia, a związanego z zaprojektowaniem i budową toru saneczkowego, tj.: − co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję Głównego Projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz posiadającą co najmniej 20 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku projektanta branży architektonicznej, która była autorem co najmniej jednego wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego obiektu sportowego, w zakresie którego była budowa lub przebudowa sztucznego toru saneczkowego lub saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego, dla którego uzyskano uzgodnienia federacji PZSSAN, FIL lub FIBT i który uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, − co najmniej jedną osobą posiadającą doświadczenie jako autor co najmniej jednego projektu, w zakresie którego była geometria toru saneczkowego lub saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego. Na potwierdzenie spełnienia warunku należy przedłożyć wykaz osób stanowiący Załącznik nr 7. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: a) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia co najmniej 11.000.000,00 PLN (słownie: jedenaście milionów złotych) lub równowartości tej kwoty - w przypadku walut innych niż PLN, obliczoną przy uwzględnieniu średniego kursu NBP z dnia wystawienia polisy OC lub odpowiednio innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia. Uwaga: W celu wykazania spełnienia przedmiotowego warunku Zamawiający żąda, aby Wykonawca przedłożył dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 11.000.000,00 PLN (słownie: jedenaście milionów złotych) lub równowartości tej kwoty – w przypadku walut innych niż PLN, obliczoną przy uwzględnieniu średniego kursu NBP z dnia wystawienia informacji przez bank o posiadaniu środków finansowych lub zdolności kredytowej. Uwaga: W celu wykazania spełnienia przedmiotowego warunku Zamawiający żąda, aby Wykonawca przedłożył informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie - warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca: a) wykonał i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie/przebudowie/rozbudowie zewnętrznego obiektu budowlanego sportowego (zewnętrzny tor lodowy, tor saneczkowy, stadion z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny lub pełnowymiarowy obiekt hokejowy lub kompleks sportowo-rekreacyjny obejmujący Aquapark, korty tenisowe, wielofunkcyjne hale sportowe do gier zespołowych, pływalnie), obejmującego w swym zakresie branżę architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną, elektryczną, niskoprądową oraz sieci lub przyłącza zewnętrzne, które zostały zakończone uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (w formie wykonalnej decyzji lub skutecznego zgłoszenia o zakończeniu robót budowlanych), o wartości co najmniej 11.000.000,00 zł brutto, z czego co najmniej jeden obiekt został wykonany w terenie górzystym minimum 500 m n.p.m. lub na terenie objętym trzecią strefą obciążenia wiatrem, zgodnie z normą PN – EN 1991-1-4:2008, b) wykonał i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jeden ślizg z laminatu o długości minimum 160 m, w którego skład wchodziły elementy wielogabarytowe o powierzchni minimum 5m2 , Na potwierdzenie spełnienia warunku należy przedłożyć wykaz robót stanowiący Załącznik nr 6. c) dysponuje lub będzie dysponował: − osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz posiadającą doświadczenie w ostatnich 10 latach przed terminem składania ofert, jako kierownik budowy na co najmniej 1 (jednej) robocie budowlanej polegającej na budowie/rozbudowie/przebudowie zewnętrznego obiektu sportowego (zewnętrzny tor lodowy, tor saneczkowy, stadion z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny lub pełnowymiarowy obiekt hokejowy) o wartości co najmniej 11.000.000,00 zł brutto, który uzyskał certyfikat lub świadectwo co najmniej krajowego związku sportowego odpowiedniego dla przeznaczenia, jaki obiekt miał pełnić (np. w przypadku wykonania boiska do hokeja na trawie – uzyskanie odpowiedniego certyfikatu Polskiego Związku Hokeja na Trawie) z czego co najmniej jeden obiekt został wykonany w terenie górzystym (tj. na wysokości minimum 500 m n.p.m.) d) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, e) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, f) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń o kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, g) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, h) osobami wchodzącymi w skład zespołu projektowego, który Wykonawca zamierza skierować do realizacji niniejszego zamówienia, a związanego z zaprojektowaniem i budową toru saneczkowego, tj.: − co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję Głównego Projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz posiadającą co najmniej 20 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku projektanta branży architektonicznej, która była autorem co najmniej jednego wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego obiektu sportowego, w zakresie którego była budowa lub przebudowa sztucznego toru saneczkowego lub saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego, dla którego uzyskano uzgodnienia federacji PZSSAN, FIL lub FIBT i który uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, − co najmniej jedną osobą posiadającą doświadczenie jako autor co najmniej jednego projektu, w zakresie którego była geometria toru saneczkowego lub saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego. Na potwierdzenie spełnienia warunku należy przedłożyć wykaz osób stanowiący Załącznik nr 7.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karpacz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karpacz.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.