Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego w latach 2023 – 2026 (trzy sezony zimowe)
Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie (Krasnystaw, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego w latach 2023 –…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=743, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KRASNYMSTAWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 110199172 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Borowa 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Krasnystaw |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@zdp-krasnystaw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | zdpkrasnystaw.bipstrona.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-90dcb931-4d79-11ee-9aa3-96d3b4440790 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00242075 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-05-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00386788 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część nr 3 – Nośnik dla posypywarki napędzanej silnikiem (ZDP/4) i pługa jednostronnego (teren powiatu wg dyspozycji Zamawiającego, szacunkowa ilość km/sezon wynosi – 3230, strefa Nr 4 - przewidywany obszar ZUD) |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-10-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Uchański Tadeusz Prace Ziemne i Transportowe |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 9461229739 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Plagego i Laśkiewicza 13/31 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-317 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 219187,80 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00438306/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana nośnika posypywarki. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Nośnik dla posypywarki ZDP/4 pługa jednostronnego: SCANIA LU 719RX. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Waloryzacja ceny jednostkowej usługi. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Za wykonanie usług w roku kalendarzowym 2025, o których mowa w § 1, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ustalone w oparciu o następujące ceny jednostkowe: 23,43 zł/km brutto (słownie: dwadzieścia trzy złote i 43/100 za 1 km pracy) w tym VAT w kwocie 1,74 zł/km, przy stawce podatku VAT - 8%, cena jednostkowa bez podatku VAT (netto) wynosi 21,69 zł/km; |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana nośnika posypywarki. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Nośnik dla posypywarki ZDP/4 pługa jednostronnego: MAN LCH46192 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Waloryzacja ceny jednostkowej usługi. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Za wykonanie usług w roku kalendarzowym 2026, o których mowa w § 1, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ustalone w oparciu o następujące ceny jednostkowe: 24,27 zł/km brutto (słownie: dwadzieścia cztery złote i 27/100 za 1 km pracy) w tym VAT w kwocie 1,80 zł/km, przy stawce podatku VAT - 8%, cena jednostkowa bez podatku VAT (netto) wynosi 22,47 zł/km |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 264086,91 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.